zoo manul
Źródło: Facebook/Zoo Poznań Official Site

Szukała go cała Polska. Manul jest już bezpieczny, ale bardzo obrażony

15 Października 2020

Manul, który uciekł z poznańskiego zoo jest już bezpieczny. Kociak wydostał się z woliery, przez wiele godzin trwały jego odłowy. Cała Polska rozpoczęła poszukiwania pięknego manula! Na szczęście, nie udało mu się zbiec daleko od domu.

Poznańskie zoo zwróciło się do internautów z wielkim apelem. Z woliery z nową siatką uciekł jeden z młodych matuli, nie wiadomo było, w którą stronę odszedł. "Trwają poszukiwania i odłowy, bardzo prosimy o pomoc - w postaci przesyłania zgłoszeń, ale nie płoszenia czy prób złapania kota. Im więcej spokoju i mniej gapiów, tym większe szanse na, szybkie i skuteczne odnalezienie wędrowca" - pisano. Na szczęście zwierzak już jest w domu!

Suczka urodziła pod podłogą 5 szczeniaków. Z pomocą przyszli policjanci, brawoSuczka urodziła pod podłogą 5 szczeniaków. Z pomocą przyszli policjanci, brawoCzytaj dalej

Manul bezpiecznie wrócił do domu

Poznańskie zoo poinformowało w czwartek o powrocie manula. Zwierzak wrócił do domu w południe. Jest cały i zdrowy, ale obrażony na swoich opiekunów!

- O godz 10 otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie, nasi natychmiast popędzili we wskazane miejsce. Kilku pracowników wraz z dyrekcją musiało się wczołgiwać pod prywatny samochód na działce, kilkaset metrów od zoo, na której znajdował się niezwykły wabik: gołębie domowe. Magellan nie chciał współpracować, został dosłownie capnięty i zapakowany do transportera, mimo głośnych syków i prób kąsania zębami. Tygrys szablozębny nie powstydziłby się takiego temperamentu! - czytamy w komunikacie zoo.

Pracownicy nie kryją, że powoli tracili nadzieję na odnalezienie zwierzaka.

- Magellan - to imię otrzymał wczoraj, kiedy po kolejnym dniu poszukiwań po okolicznych lasach, w deszczu, zimnie i błocie, traciliśmy już nadzieję... Dziś manul jest już bezpieczny, po podaniu środków na odrobaczenie i wzmocnienie odporności, nadal mocno na nas obrażony, nakarmiony, odsypia teraz przygodę życia. Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, które pomogły nam w jego odnalezieniu! - dodają.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pies pasterski na pracy zdalnej. Przezabawne wideo trafiło do sieci
2. Golden retriever za nic nie chce się ruszyć z kanapy. Właściciele nagrali przezabawny opór psa
3.
Szczeniaczek myślał, że umie chodzić po wodzie. Prawda okazała się bezwzględna

Manul - co to za zwierzę?

Manul to piękny ssak z rodziny kotów. Charakteryzuje się gęstym futrem od jasnożółtego do szarego z ciemnymi pręgami, które przebiegają w poprzek grzbietu. Manul jest samotnikiem, prowadzącym nocny tryb życia. Gatunek ten bliski zagrożenia wymarciem. Ma status NT w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych.

Owczarek niemiecki zginął w niewyobrażalnych cierpieniach. Policja zatrzymała 19-latkaOwczarek niemiecki zginął w niewyobrażalnych cierpieniach. Policja zatrzymała 19-latkaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostawisz znacznie więcej pieniędzy w kieszeni. Świetna wiadomość dla klientów dwóch wielkich banków
  2. 4-latka po śmierci ukochanego psa napisała list do Boga. Kilka dni później stało się coś zaskakującego
  3. Dlaczego pies śpi w nogach? Powód jest bardzo przemyślany
  4. Pies ma całkowicie zieloną sierść. Powód jest inny, niż można się spodziewać
  5. Kot nie był przekonany do niemowlęcia. Któregoś dnia podszedł do niego i zrobił niezwykłą rzecz
  6. Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel

źródło: Facebook

Następny artykuł