Foka obrośnięta glonami
Źródło: screen shot/Youtube/AnimaNaturalis

Przykryli zwierzę workiem, drugie z brudu pokryło się glonami. Skandaliczna sytuacja w zoo

30 Czerwca 2020

Zoo w hiszpańskim mieście Santander okryło się złą sławą po tym, jak parę dni temu świat obiegły zdjęcia zwierząt, które w nim mieszkają. Wstrząsające fotografie są dowodem na to, że pracownicy i dyrekcja ogrodu są odpowiedzialni za karygodne zaniedbania. Zwierzęta żyły w warunkach rodem z koszmaru. W całej sprawie kolejnym niepokojącym szczegółem jest to, że władze miasta stają w obronie władz zoo. Cała sprawa wywołała międzynarodowy skandal, po raz kolejny na światło dzienne wyszła sprawa znęcania się nad zwierzętami w ogrodzie zoologicznym. Niestety, tego typu przypadki bardzo źle wpływają na społeczne postrzeganie placówek, w których zwierzęta są ratowane. Jaki będzie finał sprawy hiszpańskiego zoo?

Zoo o nazwie "Magdalena" było atrakcją hiszpańskiego miasta Santander. Jednak odkąd do mediów trafiły zdjęcia z ogrodu, na których widać, w jakich warunkach są przetrzymywane zwierzęta będące podopiecznymi zoo, wybuchł ogromny skandal. Szczegóły dotyczące tego, co się działo za bramą ogrodu wstrząsnęły opinią publiczną. Mimo protestów miłośników zwierząt, władze Santanderu zamiast potępić postępowanie władz zoo, okazują im wsparcie. Czy mieszkańcy mini zoo "Magdalena" trafią pod opiekę odpowiedzialnych specjalistów? Czy ich cierpienie w końcu znajdzie swój koniec?

Najsłynniejszy cyrk na świecie zbankrutował. Tysiące ludzi zostało zwolnionychNajsłynniejszy cyrk na świecie zbankrutował. Tysiące ludzi zostało zwolnionychCzytaj dalej

Skandal w hiszpańskim zoo - zwierzęta żyły w brudzie, znaleziono zwłoki przykryte folią

Według ustaleń gazety "La Vanguardia", zgłoszenie o tym, co dzieje się za bramą zoo, otrzymali pracownicy organizacji pro zwierzęcej AnimaNaturalis w zeszłym tygodniu. Oburzeni tym, co zastali w ogrodzie odwiedzający od razu powiadomili aktywistów o koszmarnych warunkach, w jakich żyły zwierzęta. Zaniedbane, żyjące we wręcz niewyobrażalnym brudzie zwierzęta, dosłownie umierały na oczach zwiedzających. Najbardziej wymownym zdjęciem, które dokumentuje poczynania władz i pracowników zoo, jest fotografia przedstawiająca fokę. Ssak morski cały obrośnięty jest glonami, widać, że ledwo się przemieszcza. Aïda Gascón, przewodniczaca AnimaNaturalis stwierdza wprost, że zwierzę jest po prostu w stanie agonalnym.

W sytuacji, w której wydawałoby się, że władze miasta powinny zareagować i stanąć w obronie bezbronnych stworzeń, w rządzonym przez centroprawicowe ugrupowanie Santanderze tak się nie dzieje. Wręcz przeciwnie - zarząd miasta wyraża swoje wsparcie dyrekcji zoo oraz umniejsza krzywdę zwierząt. Jednak nagrania i zdjęcia zrobione na terenie zoo mówią same za siebie - wygłodzone, połysiałe pingwiny, foka obrośnięta glonami, pływająca w, nazywając rzeczy po imieniu, brei oraz zwłoki słonia morskiego schowane pod folią. Czy tak powinno wyglądać jakiekolwiek miejsce, w którym przebywają, mieszkają, żywe stworzenia?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ratowali 600 zwierząt. W przyczepie campingowej było też dziecko, szczegóły akcji ratunkowej porażają 2. Potrzebują naszej pomocy. Jeśli znajdziesz jakiegoś na ziemi, koniecznie go podnieś

Organizacja AnimaNaturalis nie poddaje się - aktywiści zapowiadają, że będą walczyć o lepszy los mieszkańców zoo "Magdalena".

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

Foka jest na skraju życia i śmierci, reszta zwierząt równieżFoka jest na skraju życia i śmierci, reszta zwierząt również
screen shot/Youtube/AnimaNaturalis

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki i corgi właśnie zostali rodzicami. Ich szczeniaki są niezwykłe
  2. Poruszający apel o pomoc schroniska w Radysach. Potrzeba rąk do pracy i podstawowych produktów dla zwierząt
  3. Brzuch owczarka był ogromny. Właściciele czekali na szczeniaki, prawda zwaliła ich z nóg
  4. Urzędniczka trzymała kundelka w pełnym żarze. Zagłodzone zwierzę walczy o życie
  5. Obrazek jest niesamowicie trudnym testem na spostrzegawczość. Tylko 1% ludzi jest w stanie go zdać
  6. Strażak uratował szczeniaka z pożaru. Zachowanie właścicieli w lecznicy wprawia w osłupienie

Źródło: o2.pl

Następny artykuł