Gigantyczna kolejka w zoo
Źródło: pixabay/aykapog

Gigantyczne kolejki do zoo we Wrocławiu. Śmieją się, że dłuższe niż w Chinach

29 Lipca 2020

Zoo we Wrocławiu przeżywa prawdziwe oblężenie! Pogoda dopisuje, więc odwiedzających w ogrodzie zoologicznym nie brakuje. Fakt, który z pewnością cieszy Dyrekcję tamtejszego zoo, niestety może mieć okazać się negatywny w skutkach. Liczba zakażonych osób koronawirusem nie maleje. Tłumy nie sprzyjają poprawie.

Zoo cieszy się sporą popularnością na całym świecie. Turyści z chęcią odwiedzają ogrody zoologiczne, chcąc poznać gatunki zwierząt. Często jest to jedyna szansa, aby zobaczyć tygrysa, pumę, małpę czy słonia. Jednym z popularniejszych zoo w Polsce z pewnością jest to we Wrocławiu, a to za sprawą Afrykarium. W nim swoje domy znalazło ponad 200 gatunków zwierząt wodnych z Afryki. Można zobaczyć m.in. hipopotamy, krokodyle czy manaty! "To pierwsze w Polsce oceanarium oraz jedyne na świecie, które poświęcone jest faunie i florze jednego kontynentu" - reklamuje się wrocławskie zoo. Chętnych na tego typu atrakcje nie brakuje szczególnie w ciepłe dni, jednak warto pamiętać, że tłumu nie sprzyjają panującej pandemii.

Senior wyszedł ze szpitala i nie przyjął swojej wiernej suczki. Okropny, inny niż wszyscy myślą powódSenior wyszedł ze szpitala i nie przyjął swojej wiernej suczki. Okropny, inny niż wszyscy myślą powódCzytaj dalej

Kolejki we wrocławskim zoo

Ministerstwo zdrowia poinformowało w środę o 512 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Od początku pandemii w kraju wykryto infekcję u 44 416 osób, spośród których 1694 zmarły. Choć liczba zakażonych osób nie maleje, a wręcz zwiększa się każdego dnia, wydaje się, że Polacy zapomnieli już o panującej pandemii. Dokładnie widać to na zdjęciach z wrocławskiego zoo, gdzie zebrały się tłumy turystów.

- Zoo we Wrocławiu jest prze*********, minusem jest to, że w samym zoo jest 3 miliardy ludzi. To kolejka do afrykarium. Samo Afrykarium 10/10 - piszą użytkownicy Twittera.

Odwiedzający stoją gęsto, jeden za drugim, często nie zachowując środków bezpieczeństwa. Większość osób jest bez maseczek. Zdjęcia, które trafiły do sieci mówią same za siebie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jeśli je masz, możesz zarobić ponad 8 tysięcy złotych. Chodzi o pozornie zwykłe 10 groszy
2. Ogromne poruszenie w sieci. Przed chwilą Michał Szpak pokazał miłość swojego życia, jest zdjęcie
3. Dlaczego pies goni swój ogon? Odpowiedź może zaskoczyć

Zoo odpowiada na krytykę

W odpowiedzi na pytania Wirtualnej Polski, zoo nie ma nic sobie do zarzucenia. Ogromne kolejki tłumaczy zachowaniem gości, którzy nie chcą stosować się do regulaminu czy upomnień ochrony. Odwiedzający ignorują polecenia zachowania odstępu czy zakładania maseczek. Długie kolejki mają wynikać z celowego ograniczenia liczby zwiedzających w pawilonach (na terenach otwartych nie ma ograniczeń).

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa. Na miejscu jest straż i ratownicy, Polska tonie w modlitwach
  2. Wśród 99 kotów ukrył się 1 pies. Tylko najbardziej spostrzegawczy potrafią go znaleźć w mniej niż 30 sekund
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Pies nagle zrozumiał, że jedzie do weterynarza. Nagrała się przezabawna reakcja owczarka, rozkłada na łopatki
  6. Sanniki. Na terenie posesji znaleziono martwe zwierzęta. Dramatyczne kulisy interwencji
  7. Spokojna podróż zamieniła się w koszmar. Na zachodzie Polski doszło do porażającego incydentu

Źródło: podroze.onet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł