Zoo w Krakowie dzieli się dobrymi wieściami
Źródło: facebook/zookraków

Niezwykłe narodziny w zoo. Ciężko nie powstrzymać łez, widząc pierwsze spotkanie dziecka z ojcem

27 Maja 2020

ZOO w Krakowie jest bardzo dumne ze swojej podopiecznej. Jedna z rodzin właśnie się powiększyła, maluch przyszedł na świat! Pracownikom zoo udało się nagrać jego pierwsze spotkanie z ojcem. Reakcja jest niesamowita, aż ciężko powstrzymać łzy wzruszenia.

ZOO w Krakowie podzieliło się dobrą nowiną. Wielbłądzica została mamą uroczego malucha! Co więcej, długo wyczekiwane narodziny miały miejsce... blisko Dnia Matki! Krakowski ogród ma duże powody do świętowania. Z tej okazji postanowiło opublikować słodki film, na którym widać pierwsze spotkanie dziecka z ojcem. Trzeba to koniecznie zobaczyć!

Kraków. W zoo urodził się wielbłąd

- Pokazujemy Wam pierwsze dni maluszka. Po porodzie rozdzieliliśmy mamę z młodym od reszty stada. Okazało się, że biały malcec błyskawicznie się usamodzielnił. Wcale nie chciał leżeć w schronie. W końcu świat jest taki piękny :). Maluszek zaczął zwiedzać wybieg. Jego ojciec Gryf, od razu go zauważył i postanowił się przywitać z dzieckiem. Gryf jest wyjątkowo rodzinny. Przebywa na swoim wybiegu z brązową samicą, która urodziła mu syna rok temu. Potężny samiec uwielbia swoje dzieci. Bawi się z nimi, czasami nawet "bierze" na barana :) – czytamy w poście opublikowanym na stronie ZOO Kraków na Facebooku.

Wielbłąd pochodzi z pustynnych obszarów Gobi. Żywi się roślinnością pustynną, potrafi wytrzymać wiele dni bez wody. Niegdyś wykorzystywano go do prac jucznych oraz do pomagania na kolei. Współcześnie się od tego odeszło. Jest to gatunek zagrożony wyginięciem. Ciekawostką jest to, że wielbłąd dwugarbny porusza się tak zwanych inochodem. Oznacza to, że nogi jednej strony ciała poruszają się w tym samym czasie.

Nagranie zachwyciło wszystkich internautów. Fani zwierząt z Krakowa na pewno podziwiają czułe zachowanie wielbłądów. Reakcja taty na widok malucha jest wprost rozczulająca!

- Nie no, widok chwytający za serce:) – czytamy w komentarzu zamieszczonym pod filmem.

DZISIAJ GRZEJE:1. Labrador został uhonorowany tytułem naukowym. Jego geniusz docenili naukowcy z całego świata2. Szczeniak został znaleziony w lesie. Pozostawiono go na pewną śmierć, trudno powstrzymać łzy

Czekamy na wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Byli na spacerze z psem. Zamurowało ich, gdy dostrzegli stworzenie, które podąża za nimi do domu, konieczna była natychmiastowa akcja
  2. Niedźwiedzie z zoo zostały przeniesione. Znamy szczegóły wstrząsającej akcji, była potrzebna narkoza
  3. Przełom w Wuhan. Wprowadzono zakaz spożywania dzikich zwierząt
  4. Czy mężczyzna, który próbował utopić niedźwiedzia zostanie ukarany? ZOO wydało oświadczenie
  5. Spuścili psa ze smyczy. Chwilę później zwierzę zaatakowało małą sarenkę. Weterynarze nie mieli szans
  6. 13-letnie dziecko skrzywdziło kota. Właścicielka zwierzaka ukarała je w ten sam sposób

Źródła: zoo-krakow.pl, gazetakrakowska.pl

Następny artykuł