ZOO domaga się wysokich kar
Źródło: facebook/Warszawskie ZOO

Czy mężczyzna, który próbował utopić niedźwiedzia zostanie ukarany? ZOO wydało oświadczenie

26 Maja 2020

ZOO wydało specjalny komunikat w sprawie pijanego mężczyzny, który kilka dni temu wtargnął na wybieg i zakłócił spokój niedźwiedzi. Czy zostanie ukarany?

21 maja, pijany 23-letni mężczyzna wszedł do wybiegu dla niedźwiedzi. Napastnik nie bał się zwierzęcia, a mało tego próbował podtopić niedźwiedzicę o imieniu Sabina. Zostały wezwane służby, a pracownicy zoologicznego pobiegli z pomocą do niedźwiedzia. Czy nietrzeźwy mężczyzna, który zaatakował niedźwiedzia zostanie ukarany?

ZOO domaga się wysokiej kary

Niedźwiedzica Sabina, która została zaatakowana przez pijanego mężczyzna wyszła bez szwanku z tego zdarzenia. Niemniej jednak bardzo zestresowała się całą sytuacją. Trudno było jej dojść do siebie.Z początku porykiwała, siedząc w wodzie. Na całe szczęście mogła liczyć na pomoc opiekunów, którzy otoczyli zwierzę odpowiednią troską. Z kolei drugi niedźwiedź, który mieszka na tym samym wybiegu nie spotkał się z mężczyzną. Niemniej jednak z pewnością też mocno przeżył całe zamieszanie wokół, wobec czego władze zoo zdecydowały, że będą dążyć do ukarania sprawcy.

- Jesteśmy często proszeni o ustosunkowanie się do wymiaru kary dla sprawcy zdarzenia z dn. 21.05.2020 r. na wybiegu niedźwiedzi – jego wniosek o dobrowolne poddanie się karze nie kończy tej sprawy. ZOO może zgłosić uwagi do tego wniosku i z tego skorzysta. Ponadto Warszawskie ZOO wysłało pismo do prokuratury, w którymi wyraziło zamiar działania w sprawie w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Oczywiście ostateczna decyzję o wymiarze kary podejmie sąd. Mamy nadzieję, że za krzywdę wyrządzoną Sabinie sprawca otrzyma najwyższy z możliwych wymiar kary – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnym profilu ZOO na Facebooku.

A jak teraz czują się niedźwiedzie? Dyrektor ZOO, Andrzej G. Kruszewicz, uznał, że należy teraz zadbać o bezpieczeństwo zaatakowanego zwierzęcia. Niedźwiedzice zostały przeniesione na tymczasowy wybieg - ich sąsiadami będą sympatyczne irbisy. Nie będzie to ich siedziba na zawsze, to jedynie tymczasowy nowy dom seniorek. Wybieg będzie odpowiednio doposażony. Jednak póki co pracownicy ZOO robią wszystko, by było niedźwiedziom tak jak najwygodniej. Przenosiny nie były lekki, potrzebna była narkoza. Przy okazji zrobiono niezbędne badania krwi i serca. Sabina jest w dobrej formie.

DZISIAJ GRZEJE:1. Tysiące osób pokochały nową rasę psów. Cockapoo to niezwykła krzyżówka2. Kot każdego dnia żebrał w sklepie o mięso, którego nie zjadał. Sprzedawca odkrył jego tajemnicę, trudno powstrzymać łzy

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Niedźwiedzice mogą czuć się bezpiecznieNiedźwiedzice mogą czuć się bezpiecznie
facebook/Warszawskie ZOO

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przyniósł porzuconego szczeniaka. W końcu dowiedzieli się, jakim jest zwierzęciem i zamarli z wrażenia
  2. Niezwykłe zachowanie psa przed każdym posiłkiem. Nagranie chwyta za serce
  3. 60-letni mieszkaniec Łodzi zabił małego szczeniaka. Tłumaczenia porażają
  4. Zainstalowała kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi jej kot. Gdy obejrzała nagranie, nie mogła powstrzymać łez
  5. Pies codziennie przemierza wiele kilometrów, aby dojść w ważne dla niego miejsce. Powód chwyta za serce
  6. 12-letni chłopiec pozował do zdjęcia. Nagle za nim pojawił się niedźwiedź. Ojciec wszystko nagrał

Źródło: Facebook

Następny artykuł