Zwierzęta z poznańskiego ZOO
Źródło: facebook/Zoo Poznań Official Site

Ostatnie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zwierzaki z poznańskiego ZOO rozpakowały już pierwsze prezenty

20 Grudnia 2020

ZOO w Poznaniu ogarnęła świąteczna atmosfera. Pracownicy nie tylko ozdobili wybiegi zwierzaków, ale również przygotowali dla nich niesamowite prezenty z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Niektóre zwierzaki nie miały w sobie wystarczająco dużo cierpliwości, aby zaczekać do Gwiazdki i już skosztowały pierwszych podarunków.

To już ostatnie przygotowania do świąt w poznańskim ogrodzie zoologicznym. Choć tamtejsi mieszkańcy obchodzą je w nieco inny sposób, niż odwiedzający je ludzie oraz pracownicy placówki, to zwierzaki nie będą czuły się poszkodowane podczas tegorocznych obchodów. Już teraz dostały pierwsze prezenty pod choinkę.

Święta Bożego Narodzenia w poznańskim ZOO

Na oficjalnym fanpage'u ZOO Poznań na Facebooku pojawiły się liczne zdjęcia oraz nagrania przedstawiające przygotowania do celebrowania Świąt Bożego Narodzenia. W trwający weekend na wybiegach czworonożnych mieszkańców ogrodu zoologicznego pojawiły się już pierwsze świąteczne dekoracje.

Na terenie zamieszkałym przez niedźwiedzie stanęła najprawdziwsza bożonarodzeniowa choinka, której gałązki zostały przyozdobione soczystymi pomarańczami oraz gruszkami. Widząc entuzjastyczną reakcję miśków na świąteczną niespodziankę, trzeba przyznać, że z pewnością zasłużyły na nią.

- Niedźwiedzie są wszystkożerne, najbardziej smakują im ryby, warzywa i owoce. Nasza ulubienica niedźwiedzica Cisna najbardziej lubi ryby. Słonie jedzą na co dzień siano, ale od święta dostają więcej smakołyków, np. dynie, banany, marchewki, jabłka. Lubią też przegryźć to dla smaku sosnowymi gałązkami. Są też mniejsze zwierzęta, które uwielbiamy, jak surykatki, które najbardziej lubią owady, świerszcze. Dostały je w tym roku i zjadały z wielkim smakiem - wylicza Małgorzata Chodyła.

Cisna, Baloo i inne niedźwiedzi rezydujących w Poznaniu nie były jedynymi zwierzakami, które w tym roku zaczęły świętować z wyprzedzeniem. Białe lisy odebrane interwencyjnie z fermy pod Pabianicami, słonie czy tygrysy także otworzyły już pierwsze prezenty.

Koronawirus groźny nie tylko dla ludzi. Eksperci wyjaśniają, które zwierzęta są najbardziej narażone na zakażenieKoronawirus groźny nie tylko dla ludzi. Eksperci wyjaśniają, które zwierzęta są najbardziej narażone na zakażenieCzytaj dalej

Na wybiegu dla słoni stanęły bałwany z gumowych opon - oczy z jabłek, nosy marchewki. "Pod choinką" na wybiegu lisów czekały wymarzone podarunki od ich opiekunów. Choć w ich środku kryją się dobrze znane rarytasy, które na stałe zagościły w diecie futrzastych Poznaniaków, odpakowywanie rodzynek, owoców, ryb czy orzechów jest dla nich nie lada frajdą i okazją do poradzenia sobie z towarzyszącym im znużeniem.

- Pracownicy dbają o zwierzęta cały rok. Chodzi o to, żeby im się nie nudziło, bo przecież mieszkają ciągle w tym samym miejscu. Stąd takie świąteczne prezenty - opowiada Małgorzata Chodyła, rzeczniczka poznańskiego zoo.

Pracownicy poznańskiego ZOO postanowili również przypomnieć o podstawowej zasadzie, jaką należy kierować się podczas ubierania świątecznej choinki. Z powodzeniem można ją zastosować w każdym domu zamieszkałym przez dwunożnych i czworonożnych członków rodziny.

- Ubierając choinkę, pamiętajcie, by smakołyki były w zasięgu wszystkich dzieciaków - piszą żartobliwie pod opublikowanymi zdjęciami świątecznych choinek.

Poznański ogród zoologiczny szykuje niespodziankę dla miłośników zwierzaków

W najbliższym czasie pracownicy Poznań ZOO zamierzają opublikować świąteczny filmik, w którym gościnnie wystąpią największe gwiazdy zamieszkujące tamtejszą placówkę. Chodzą słuchy, że wśród nich pojawi się słynny manul Magellan, który w październiku uciekł ze swojego wybiegu i ruszył w Poznań w poszukiwaniu nowych doznań. Na całe szczęście po kilku dniach puszysty uciekinier został schwytany i wrócił bezpiecznie do domu, choć nie był z tego faktu przesadnie zadowolony.

Wszystkie dotychczasowe filmiki przedświąteczne możecie obejrzeć na oficjalnym fanpage'u Poznań ZOO, klikając tutaj. Już nie możemy się doczekać!

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

źródło: poznan.wyborcza.pl

Następny artykuł