Wejście do zoo
Źródło: Pixabay/ArtisticOperations

W warszawskim zoo urodziły się kolejne niezwykłe stworzenia. Możecie wybrać dla nich imię

17 Maja 2020

Zoo w Warszawie po raz kolejny podzieliło się radosnymi informacjami. W ogrodzie przyszły na świat kolejne niesamowite zwierzęta. Można wybrać dla nich imię.

W warszawskim zoo przyszły na świat urocze maluchy tajemniczego gatunku o nazwie sika wietnamska... Zoo ogłosiło konkurs na imiona dla rozkosznych brzdący.

Pies w domu sprzyja rozwojowi dziecka? Badania zaskoczyły nawet naukowcówPies w domu sprzyja rozwojowi dziecka? Badania zaskoczyły nawet naukowcówCzytaj dalej

Sika wietnamska wygląda jak postać z bajki Disneya

Do cudownego zdarzenia doszło w sobotę 16 maja. Pracownicy warszawskiego zoo powitali na świecie dwa maluchy należące do gatunku sika wietnamska, inaczej mówiąc - dwa jelenie wschodnie. Zwierzęta te oryginalnie zamieszkują tereny Syberii, Chiny, Koreę czy Japonię. W Polsce piękne kopytne pojawiły się w XIX wieku i od tamtej pory zwierzę na dobre zadomowiło się w tej części świata.

Warszawskie zoo może pochwalić się licznymi przedstawicielami tego gatunku, jednak od wczoraj grono wybiegu zwierząt kopytnych wzbogaciło się o dwóch nowych członków stada! Na świat przyszły dwa jelonki wschodnie, które wyglądem przypominają baśniowe stworzenia. Ich grzbiety pokrywają jeszcze charakterystyczne białe plamki, a na swoich jeszcze niepewnych nóżkach drepczą za swoją mamą krok w krok. Nie odstępują jej ani na chwilę. Są jeszcze onieśmielone i nieco przestraszone ilością nowych bodźców, ale powoli oswajają się z przestrzenią wybiegu i współlokatorami.

Oba maluchy są dziewczynkami, jedna uwielbia chować się pod gałęziami, druga za dużym pniem. Z pewnością obserwowanie maluchów wyciska pracownikom warszawskiego zoo łzy wzruszenia. Widok tych kruchych, delikatnych stworzeń jest rozczulający!

Zoo już tradycyjnie ogłosiło konkurs na imiona dla maluchów - jest tylko jeden warunek. Muszą się zaczynać na literę "L". Swoje propozycje możecie zgłaszać pod postem z informacją o cudownych narodzinach zamieszczonym na Facebooku przez pracowników warszawskiego zoo.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kary za znęcanie się nad zwierzętami. Powinni podwyższyć? 2. Pies zobaczył swoją panią po dwóch latach rozłąki. Nagranie porusza do łez

Weźmiecie udział w konkursie? Macie jakieś swoje typy?

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciężko w to uwierzyć, ale na zdjęciu jest aż sześć kotów. Tylko 5% osób zauważa szóstego za pierwszym razem
  2. Husky uciekł z domu. Kamery zdradziły powód jego zachowania, właścicielka nie mogła uwierzyć
  3. Tragedia w Goryszewie. Znaleziono amstaffy w zbiorniku wodnym
  4. Konie wróciły na szlak nad Morskie Oko. Słuszna decyzja?
  5. Wyszli wyrzucić śmieci. Kiedy otworzyli klapę, zamarli na widok małego szczeniaka
  6. Chihuahua ważyła niecałe 10 kilogramów. Właściciel porzucił ją w okropny sposób

Źródło: Inf. prasowa

Następny artykuł