Nosorożec, czarno-białe foto
Źródło: Facebook/Warszawskie Zoo/A. Czujkowska

Przedwczesna śmierć 2-letniego olbrzyma z polskiego zoo. Pracownicy pogrążyli się w żałobie

16 Czerwca 2020

Zoo w Warszawie przekazało dramatyczne wieści.W nocy zmarł 2-letni nosorożec Jung. Śmierć ogromnego zwierzęcia była zdecydowanie przedwczesna, pracownicy zoo pogrążyli się w żałobie. To wielka strata dla wszystkich.

Do tragedii doszło w nocy z 15 na 16 czerwca. W warszawskim zoo walkę o życie przegrał dwuletni samiec nosorożca o imieniu Jung. Zwierzak cierpiał na liczne schorzenia, jego śmierć była jednak przedwczesna. To ogromna strata, pracownicy warszawskiego ogrodu zoologicznego pogrążyli się w żałobie. Do ostatniej chwili liczyli na powrót do zdrowia afrykańskiego zwierzaka. Niestety - mimo ich bohaterskich starań nosorożec odszedł.

Zoo straciło bardzo ważnego mieszkańca

Wiadomość o śmierci nosorożca pojawiła się w godzinach porannych na profilu facebookowym warszawskieog zoo. Pracownicy ze smutkiem przekazali okoliczności śmierci zwierzaka. Jung podupadał na zdrowiu w kwietniu. Wtedy zwierzę zaczęło cierpieć z powodu ostrej kolki jelitowej. Specjaliści zdawali sobie sprawę z powagi sytuacji, w której znalazł się nosorożec i dokładali wszelkich starań, żeby zawalczyć o poprawę stanu zdrowia olbrzyma. Jung nawet spacerował po wybiegu w nocy, dostawał specjalnie wyselekcjonowane pokarmy - delikatne i lekkostrawne płatki kwiatów i liście. Niestety choroba wyrządziła zbyt wiele szkód w organizmie nosorożca.

Otruli dziesiątki kotów i psów. Powód zbrodni jest porażającyOtruli dziesiątki kotów i psów. Powód zbrodni jest porażającyCzytaj dalej

To pierwszy przypadek kolki jelitowej wśród warszawskich nosorożców. Personel zoo planuje badania rodziców Junga pod kątem ewentualnego schorzenia, pracownicy zoo konsultują również sprawę z innymi specjalistami. Całe szczęście reszta nosorożców mieszkających w warszawskim ogrodzie zoologicznym ma się dobrze i nic nie wskazuje na to żeby cierpiały z powodu podobnej przypadłości co dwuletni Jung.

- Rozważamy wiele opcji i nadal w porozumieniu z kolegami z innych ogrodów próbujemy poskładać kawałki tej układanki. Wstępne wyniki sekcji wskazują na problemy z zębami (niestety w obszarze nie dostępnym do rutynowej inspekcji), ale przede wszystkim potężne zwężenie odcinkowe po zapaleniu jelita - czytamy na Facebooku stołecznego zoo.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Golden retriever nie chciał wejść na schody ruchome. Zachowanie właściciela wzrusza do łez 2. Na zdjęciu ukrywa się kot. 85% internautów nie wierzy, że naprawdę tak jestNa zdjęciu ukrywa się kot. 85% internautów nie wierzy, że naprawdę tak jest

Mieliście okazję poznać Junga? To z pewnością ogromna strata zarówno dla pracowników i władz warszawskiego zoo, jak i mieszkańców stolicy. Śmierć dwuletniego nosorożca była zdecydowanie przedwczesna - gdyby nie bolesna choroba, zwierzak przeżyłby jeszcze wiele szczęśliwych lat otoczony opieką.

Mamy nadzieję, że tego typu tragedia nie dotknie już mieszkańców zoo, życzymy dużo zdrowia i przesyłamy słowa wsparcia dla opiekunów uroczego olbrzyma.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak myślicie, jak ma na imię dostojny kot? 15 czerwca 2020
  2. Husky miał iść spać, kiedy usłyszał swoją ulubioną piosenkę. Nagranie rozkłada na łopatki
  3. Owczarek zbliżył się do noworodka, nikt nie mógł przewidzieć konsekwencji. Rodzice dziecka pogrążyli się w żałobie
  4. Częstochowa. Ranny pies wył z bólu schowany pod wanną. Kiedy lekarz zbadał zwierzę, odkrył wstrząsającą prawdę
  5. Zaatakował 6-miesięcznego szczeniaka na środku ruchliwej ulicy. Szczegóły zbrodni są porażające
  6. Owczarek rzucił się na włamywaczy, aby ratować 16-letniego chłopca. Chwilę później wydarzyła się okropna rzecz

Źródło:Facebook/Warszawskie Zoo

Następny artykuł