manul stepowy
Źródło: Martyna, epoznan.pl

Pracownicy poznańskiego zoo zrozpaczeni. Uciekło im zwierzę, boją się o jego życie

14 Października 2020

Zoo w Poznaniu straciło jednego ze swoich podopiecznych. Młody uciekinier przebywa na wolności i, mimo że kilku spacerowiczów go widziało, do tej pory nie udało się go schwytać. Pracownicy ogrodu bardzo boją się o zwierzę, które pozostawione samo sobie może zwyczajnie nie przeżyć.

Zoo w Poznaniu apeluje o pomoc w poszukiwaniu zaginionego zwierzaka. Ostatnio widziano go przy Jeziorze Maltańskim, a o sprawie poinformowała czytelniczka portalu epoznan.pl, która przypadkiem natknęła się na uciekiniera podczas spaceru. Niestety, mimo szczerych chęci pracowników, nie jest łatwo go złapać. Czas płynie nieubłaganie, a opiekunowie coraz bardziej martwią się o podopiecznego.

Chciała zrobić sobie selfie z tygrysem, gdy zwierzę dostrzegło jej ciążowy brzuch. Niewiarygodna reakcjaChciała zrobić sobie selfie z tygrysem, gdy zwierzę dostrzegło jej ciążowy brzuch. Niewiarygodna reakcjaCzytaj dalej

Uciekinier z poznańskiego zoo

Uciekinier ostatnio był widziany nad Jeziorem Maltańskim, gdzie spotkała go czytelniczka portalu epoznan.pl. Udało jej się zrobić zdjęcie, jednak zanim na miejscu pojawiły się odpowiednie służby, zwierzę uciekło. Kim jest tajemniczy zbieg z zoo? To manul stepowy, gatunek małego drapieżnego ssaka kotowatego. Manule są gatunkiem zagrożonym, a w poznańskim zoo w maju urodziło się ich sześć. To właśnie jeden z młodych kotów jakimś sposobem wydostał się na wolność.

- To pierwszy raz, gdy mamy do czynienia z ucieczką manula z wybiegu. Jakiś czas temu zabezpieczyliśmy nawet wybieg siatką dachową, by żaden z ptaków nie zainteresował się młodymi, gdy przyszły na świat. Są tutaj też elektryczne pastuchy, które działają - wyjaśnia rzeczniczka zoo Małgorzata Chodyła portalowi epoznan.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chłopak obudził się po imprezie z obcym psem w domu. Po chwili zrozumiał, co zrobił wczorajszej nocy
2. Znalazła małe zwierzątko, myślała, że jest szczeniaczkiem. Prawda okazała się powalająca
3.
Podczas awantury rzuciła szczeniakiem w mężczyznę. Nagrały to kamery, powód wprawia w osłupienie

Manul uciekł z poznańskiego zoo

Pracownicy zoo apelują o czujność i pomoc w schwytaniu manula, ponieważ martwią się, że ten sam nie przeżyje. To młody osobnik, w dodatku narodzony w niewoli, nie potrafi więc polować.

- Martwimy się o niego bardzo (…) Jeśli go szybko nie znajdziemy, może umrzeć z głodu, nie mówiąc o innych zagrożeniach jak samochody czy psy - mówił Małgorzata Chodyła w Wyborczej.

Warto zaznaczyć, że zwierzę nie jest niebezpieczne, pracownicy proszą jednak o ostrożność właścicieli spacerujących w okolicy z psami. Jeśli zauważysz zaginionego manula, powiadom niezwłocznie poznańskie zoo (618768209 lub 618768225), ekopatrol lub straż miejską.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Zdjęcie ze szpitala porusza do łez. Pies czeka przy łóżku pana, ale nie wie jednegoZdjęcie ze szpitala porusza do łez. Pies czeka przy łóżku pana, ale nie wie jednegoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Twoje meble mogą być warte więcej niż myślisz. Możesz śmiało zamienić je na nowe
  2. Owczarek niemiecki wart 375 milionów dolarów. Poznajcie historię najdroższego psa świata
  3. Chciała zrobić sobie selfie z tygrysem, gdy zwierzę dostrzegło jej ciążowy brzuch. Niewiarygodna reakcja
  4. Na widok człowieka suczkę paraliżował strach. Miała zostać uśpiona, w ostatniej chwili los się do niej uśmiechnął
  5. Owczarek rzuca się na porywacza, aby ratować 5-letnią dziewczynkę. Kamera nagrała niewyobrażalne sceny
  6. Jest jeden szczegół w obowiązku noszenia maseczek. Wielu Polaków nie wie, kary są wysokie, trzeba uważać podczas zwiedzania i spacerów

źródło: epoznan.pl, wiadomosci.radiozet.pl

Następny artykuł