puma
Źródło: facebook/Łukasz Litewka

PILNE: Zoo w Chorzowie wydało komunikat. Wiadomo, co dalej z pumą

13 Lipca 2020

Zoo w Chorzowie wydało oświadczenie w sprawie pumy Nubii. Zwierzę trafiło do ogrodu zoologicznego w niedzielę, 12 lipca. Okazuje się, że puma została poddana 30-dniowej kwarantannie. Zapewniono, że zostanie jej zapewniona niezbędna opieka.

Zoo w Chorzowie przyjęło pumę Nubię, która była własnością weterana. Kamil S. od małego wychowywał zwierzaka. Puma mieszkała z nim przez 6 lat. W Polsce zabronione jest jednak trzymanie dzikich kotów, wobec czego decyzją Sądu zwierzę zostało odebrane właścicielowi. Przypomnijmy, Kamil uciekał z pumą przez 2 dni, ukrywając się w lasach. Po około 48 godzinach zdecydował się oddać pumę do ogrodu zoologicznego, zapewniając, że zamierza o nią walczyć. W rozmowie z mediami wyznał, że jest to jego dziecko.

Właściciel pumy wydał emocjonalne oświadczenie. Ciężko powstrzymać łzyWłaściciel pumy wydał emocjonalne oświadczenie. Ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Oświadczenie zoo w sprawie pumy

Zoo w Chorzowie wydało oświadczenie na Facebooku w sprawie zwierzaka. Jak puma czuje się w nowym miejscu?

- W dniu 12 lipca 2020 r. do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego przyjęta została puma o imieniu Nubia, która miała być przewieziona do Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.
Zwierzę trafiło do śląskiego zoo ze względu na brak odpowiednich badań weterynaryjnych i świadectwa weterynaryjnego pozwalających na transport zwierzęcia. Fundacja Don Vittorio Foundation For Wild Animals, mając na uwadze brak świadectwa weterynaryjnego i w trosce o dobro zwierzęcia bezskutecznie poszukując weterynarza, który mógłby takie świadectwo wystawić, zwróciła się do śląskiego zoo z prośbą o wykonanie niezbędnych badań. Jednym z kluczowych badań jest dwukrotne badanie na obecność TB i w związku z tym, zwierzę zostało poddane 30-dniowej kwarantannie na terenie ogrodu w wydzielonej wolierze. Przez ten czas zostanie zapewniona mu niezbędna opieka weterynaryjna oraz odpowiednie warunki bytowe. Mając na uwadze przede wszystkim dobro zwierzęcia została podjęta jedynie słuszna decyzja o przyjęciu pumy do Śląskiego ogrodu zoologicznego - czytamy w komunikacie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Zoo dodało, że w dniu przyjęcia u pumy nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w zachowaniu.

DZISIAJ GRZEJE:1. PILNE: Zoo w Chorzowie wydało komunikat. Wiadomo, co dalej z pumą
2. Pies złapał małego kota i przesunął na bok. Nieprawdopodobne, co kierowało zwierzęciem


- Porusza się i skacze prawidłowo, ma czyste oczy i uszy, jednym słowem wygląda na zadbanego zwierzaka.O dalszym losie pumy zdecyduje sąd, bowiem właściciel z pomocą prawników będzie się od postanowienia sądu odwoływał aby odzyskać możliwość opieki nad Nubią ewentualnie zmienić miejsce jej lokalizacji z Poznania na Chorzów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
  2. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet
  3. Kotka 5 razy wracała do stojącego w płomieniach domu. W środku znajdowały się jej kociaki
  4. Udowodnił, że zasługuje na tytuł najlepszego przyjaciela człowieka. Niewiarygodne zachowanie psa
  5. Znaleźli porzucone w lesie szczeniaki. Nie było przy nich matki, maluchy nie miały co jeść
  6. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię

Źródło: Facebook

Następny artykuł