zoo rzeczy znalezione
Źródło: facebook/Warszawskie ZOO

Zoo pokazało, co turyści wrzucają zwierzętom. Zdjęcia porażają, od tego można zginąć

9 Lipca 2020

Zoo pokazało zdobycze, które udało się odłowić z klatek czy wybiegów zwierząt. Choć pracownicy ogrodów zoologicznych od dziesiątek lat przestrzegają przed dokarmieniem pupili oraz wrzucaniem im różnych rzeczy, to zasady nieustannie są łamane. Skuszone nowymi zdobyczami, zwierzaki często połykają je w całości. Wiele z tych rzeczy często może je zabić.

Warszawskie zoo udostępniło fotografię, która powala na kolana. Na niej widoczne są różne rzeczy, które odwiedzający wrzucają zwierzętom. Plastikowe korki, smoczki czy śmieci to stałe rzeczy, które wpadają do domów pupili. Nie wszystkie gadżety są wrzucane tam specjalnie, jednak w tym przypadku żadne tłumaczenia nie powinny być akceptowalne. Pod ogrodzenia nie powinniśmy podchodzić z rzeczami, które mogą nam wypaść z dłoni. Rodzice powinni zwracać większą uwagę na maluchy, które często rzucają przedmiotami trzymanymi w dłoni. Nie trudno się domyśleć, że coś może wpaść później do domu zwierzaków. A kolorowe przedmioty często trafiają do brzuchów mieszkańców zoo. Weterynarze później zachodzą w głowę, dlaczego zwierzę się źle czuje?

Przygarnęli ją podczas pandemii i oddali, gdy wrócili do pracy. Suczka znów trafiła do boksuPrzygarnęli ją podczas pandemii i oddali, gdy wrócili do pracy. Suczka znów trafiła do boksuCzytaj dalej

Co odwiedzający zoo wrzucają zwierzakom?

- Okazało się, że niewłaściwa dieta zwierząt może mieć bardzo różne źródła, jest problemem i poważnym i globalnym. Nasi drodzy Zwiedzający wrzucają, upuszczają, wpada im na wybiegi mieszkańców ZOO setki różnych przedmiotów, które potem zostają połknięte przez zwierzęta. Oczywiście nie bez wpływu na ich zdrowie i życie. Za ZOONews Digest publikujemy zdjęcie rzeczy wyłowionych z przewodów pokarmowych zwierzaków z Miami ZOO - czytamy na Facebooku Warszawskie zoo.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wzruszający powrót do domu. Kobieta odnalazła zaginionego psa w Radysach
2. Znajdziesz kota na zdjęciu? Tylko najwybitniejszy procent osób da sobie radę

Stołeczne zoo dodaje, że niestety też posiada kolekcję skarbów, które udało się znaleźć na wybiegach zwierzaków. Wszystkie przedmioty zostały włożone do gablotki, aby uświadamiać odwiedzających o problemie. Niestety, spora część odwiedzających często nie przestrzega zasad panujących w ogrodach zoologicznych. Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś to się zmieni.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego kot wyrzuca żwirek z kuwety? Przyczyna może zaskakiwać
  2. Porzucony kotek nie potrafił przestać płakać. Kiedy 10-latek wziął go na ręce, wydarzyła się piękna rzecz
  3. Skandaliczne zachowanie kobiety. Kamery nagrały, co zrobiła na śmietniku
  4. Przygarnęli ją podczas pandemii i oddali, gdy wrócili do pracy. Suczka znów trafiła do boksu
  5. Pies leżał na ulicy nie mogąc się poruszyć. Wysiłki wolontariuszy przywróciły mu nadzieję na normalne życie
  6. Prawie utonęły w górze toksycznych śmieci. Malutkie jeże cudem uniknęły śmierci

Źródło: facebook/warszawskie zoo

Następny artykuł