pilne
Źródło: światzwierzat.pl

Od soboty kolejne zmiany w obostrzeniach. Zoo wydało ważny komunikat

5 Listopada 2020

Zoo w Poznaniu wydało ważny komunikat. Jednak nie tylko jego dotyczą zmiany, które zostają w Polsce wprowadzone już od jutra. Wszystkie ogrody zoologiczne znalazły się w tej samej sytuacji. Czy coś zmieni się w ich funkcjonowaniu w związku z nowymi obostrzeniami?

Zoo, tak samo jak inne miejsca, w które zazwyczaj udawaliśmy się swobodnie, także zostało dotknięte pandemią i musiało się dostosować do zmieniających się zasad. Jak jednak sytuacja ogrodów zoologicznych w Polsce będzie wyglądała teraz, gdy od soboty wchodzą w życie nowe przepisy? Poznańskie Zoo postanowiło odpowiedzieć na wątpliwości zwiedzających.

Niemowlę próbuje raczkować. Wtedy znikąd pojawią się Jack Russell terrier i robi coś niezwykłegoNiemowlę próbuje raczkować. Wtedy znikąd pojawią się Jack Russell terrier i robi coś niezwykłegoCzytaj dalej

Zoo: koronawirus wpłynie na otwarcie?

Ogrody zoologiczne były zamknięte w czasie pierwszego lockdownu, gdy zwiedzający i tak nie mogli wychodzić z domów. Jednak gdy obostrzenia nieco zelżały, a po ulicach można było się już poruszać bez maseczek, także zoo w Polsce mogły nieco poluzować obostrzenia i dopuścić odwiedzających do swoich placówek.

Jak będzie teraz? Bez obaw, zoo pozostają otwarte dla swoich zwiedzających, jednak należy przestrzegać kilku zasad, znanych nam już dobrze z wcześniejszej fali pandemii.

Nie będzie też można posilić się w punktach gastronomii, które na terenie zoo pozostają zamknięte. Ogród w Poznaniu jako jeden z pierwszych poinformował o tym, jak od teraz będą wyglądały odwiedziny u zwierząt.

- Odpowiadając na wiele zapytań od Państwa - zoo pozostaje otwarte, codziennie w godzinach od 9.00-16.00 (kasy do 15.00), także od najbliższej soboty, kiedy wiele instytucji i sklepów zostanie zamknięte - czytamy w poście na Facebooku.

- Na naszym terenie obowiązują maseczki i konieczność dystansu, podobnie jak w każdej przestrzeni publicznej w całym kraju. [...] Nieczynne są niestety punkty gastronomiczne, na spacery zapraszamy z własnymi termosikami z kawą czy herbatą. Na pocieszenie - bilety wstępu w przyjemnej, zimowej cenie - tylko 10 PLN.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego pies wszystko liże? Wyjaśniamy powody nietypowego nawyku
2. Zostało 6 dni. ARiMR wypłaci dotacje dla kolejnej grupy poszkodowanych
3. Pani Danuta znalazła w lesie 2 małe labradorki. "Wywiezione na pewną śmierć"

Czy można pójść do zoo?

Jak będzie z innymi ogrodami zoologicznymi w Polsce? Choć inne placówki nie wydały jeszcze oficjalnych komunikatów, obowiązują w nich prawdopodobnie te same zasady, co wprowadzone kilka tygodni temu z powodu ogłoszenia Polski czerwoną strefą. Wiele zoo informowało wówczas o dodatkowych środkach bezpieczeństwa, panujących na ich terenach.

Przykładowo, krakowskie zoo wprowadziło 10 października przepisy mówiące o obowiązku zakrywania ust i nosa, utrzymywania dystansu, a także poinformowało o wyłączeniu niektórych atrakcji z użytkowania.

O podobnych zasadach informuje również zoo warszawskie. Nie wiadomo, czy sytuacja wkrótce się nie zmieni, jednak możemy być pewni, że z panującymi od soboty przepisami, możemy spokojnie odwiedzać zoo.

Należy pamiętać jedynie o zasadach panujących obecnie na terenie całego kraju - regularnej dezynfekcji rąk, maseczkach, dystansie minimum 2 metry i generalnej higienie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Dlaczego pies na mnie siada? 5 przyczyn, powinieneś znać prawdęDlaczego pies na mnie siada? 5 przyczyn, powinieneś znać prawdęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niania znęcała się nad dzieckiem. Wtedy w obronie malucha stanął pies
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Bernardyn panicznie bał się fryzjera. Wtedy jego właściciel zdjął koszulkę i zrobił coś niesamowitego
  4. Adoptował ciężarną suczkę pitbulla. Nie mógł uwierzyć, gdy zaczęła rodzić
  5. Rząd podjął decyzję. Chcą zabić 17 milionów norek
  6. Wspólnie przeżyli holocaust. Po 71 latach doszło do zdarzenia, które śmiało można nazwać cudem
  7. Nie istnieje szybsze i pyszniejsze ciasto czekoladowe, wystarczy wymieszać kilka składników. Niebo na talerzu, rodzina oniemieje

źródło: facebook.com, premier.gov.pl

Następny artykuł