lamparty
Źródło: Facebook/Zoo Płock

Wygłupy lampartów wywołują uśmiech na twarzy. Zoo opublikowało cudowne wideo

4 Listopada 2020

Zoo w Płocku niedawno świętowało pojawienie się w nim nowego zwierzaka. Jedna z lamparcic urodziła piękną samicę. Niedawno skończył się konkurs, który miał wyłonić imię dla malucha. Ogród wybrał piękny sposób na ogłoszenie wyników.

Zoo udostępniło filmik z zabawy młodego drapieżnego kota z mamą. Jak widać, te dzikie zwierzęta bawią się w sposób bardzo podobny do ich udomowionych krewnych. Narodziny nowego zwierzaka zagrożonego wyginięciem gatunku to zawsze powód do radości. Szczególnie gdy zachowuje się w tak rozkoszny sposób. Lampart perski to największy przedstawiciel swojego rzędu. Na wolności żyje ich niestety jedynie około 100 tysięcy.

Chroniony prawem wombat został postrzelony 26 razy. Walczy o życieChroniony prawem wombat został postrzelony 26 razy. Walczy o życieCzytaj dalej

Zoo pochwaliło się nowym zwierzakiem

Mały lampart przyszedł na świat kilka miesięcy temu, jednak dopiero niedawno otrzymał własne imię. Jako że rodzice zwierzaka pochodzą z terenów Iranu, wybór padł na propozycję w języku perskim. Spośród ponad 2 tysięcy opcji nadesłanych przez fanów tych zwierząt oraz zwiedzających zoo turystów wybór padł na słowo Nahla.

- Wybór tego jednego, jedynego imienia nie był łatwy, ponieważ otrzymaliśmy blisko 2000 propozycji. Opiekunowie naszych kotów mieli więc trudny orzech do zgryzienia, ale nikt nie zna malucha lepiej niż oni. Nahla to imię pochodzenia perskiego, które oznacza "łyk wody". Inne znaczenia to "miód", "królowa" i "kobieta sukcesu" - piszą w poście na Facebooku pracownicy Zoo.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogromny bernardyn zobaczył panią po miesiącu rozłąki. Reakcja mogła być tylko jedna, jest wideo
2. Straty są ogromne, ale ubezpieczeń nie będzie. Znamy ostateczne stanowisko resortu rolnictwa
3. Dramat, kierowca celowo rozjechał kotkę? "Odebrałeś małym kociakom matkę. Poczułeś się wielki?"

Lamparty w płockim zoo

Ogrody zoologiczne pełnią ważną rolę w walce o przetrwanie zwierząt zagrożonych wyginięciem. Pod okiem weterynarzy i biologów zwierzęta dobierane są w pary. Władze placówek robią wszystko, co w ich mocy, by ich podopieczni wydali na świat potomstwo.

Lamparty perskie należą do jednych z najgroźniejszych drapieżników na ziemi. Ci doskonali myśliwi pod wieloma względami przypominają koty domowe. W podobny sposób bawią się ze sobą, układają do snu, tarzają po posłaniach czy korzystają z drapaków. Władze płockiego zoo przestrzegają jednak swoich zwiedzających przed zbliżaniem się do ich wybiegu. Zwierzaki posiadają silny instynkt łowiecki i potrafią rzucać się z pazurami na szyby oddzielające je od turystów.

ZOBACZ FILMIK:

Chciała nagrać film telefonem, nagle w kadrze pojawia się lis. Po chwili zaczyna się niesamowita akcjaChciała nagrać film telefonem, nagle w kadrze pojawia się lis. Po chwili zaczyna się niesamowita akcjaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Bernardyn panicznie bał się fryzjera. Wtedy jego właściciel zdjął koszulkę i zrobił coś niesamowitego
  4. Znaleziono dziwaczne zwierzę. "Wygląda jak ser topiony"
  5. Kiedyś jej misję śledził cały świat. Dziś mało kto pamięta o Łajce
  6. Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. "Wyrosła na wspaniałą artystkę" - napisał aktor
  7. Na początku gotowania wrzucasz suche, połamane liście laurowe? Tracisz nie tylko ich niesamowite właściwości, ale i psujesz smak potraw

źródło: facebook.com

Następny artykuł