mąż i żona
Źródło: pixabay.com/stokpic

Kazał wybierać żonie między nią a adoptowanymi psami. Niespodziewana decyzja

9 Października 2020

Żona stanęła przed trudną decyzją. Jej mąż nie akceptował stadka psów, które przygarnęła. Kobieta zajmowała się ratowaniem porzuconych bulterierów. Liz Haslam pochodziła z rodziny o długich tradycjach związanych z tymi zwierzętami. Jej matka prowadziła hodowlę West Highland Terrierów, podczas gdy jej ojciec pracował w firmie produkującej karmę dla zwierząt. Jej mąż, z którym związała się 25 lat wcześniej, chciał, by wybrała pomiędzy nim a swoimi pupilami.

Żona prowadziła fundację Beds for Bullies. W ramach jej działalności prowadził dla nich dom tymczasowy. Opiekowała się w jednym momencie kilkoma do kilkunastu zwierząt. Mężczyzna czuł, że życie całej jego rodziny kręci się wokół psów pozostających pod jej opieką. Wiele z nich cierpiało na różne schorzenia i dolegliwości. Wymagały całodobowej opieki. Para miała jednego syna, który był już dorosły. Małżeństwem byli przez 25 lat. Jej mąż czuł, że nie może dłużej pozostawać w związku, w którym zwierzęta są ważniejsze od niego. Postawił żonie ultimatum.

Dyrektor firmy nie wiedział, że w windzie jest monitoring. Bezlitośnie potraktował bezbronnego szczeniakaDyrektor firmy nie wiedział, że w windzie jest monitoring. Bezlitośnie potraktował bezbronnego szczeniakaCzytaj dalej

Żona stanęła przed trudnym wyborem

Choć kobiecie zależało na jej związku z mężem, nie mogła przecież zostawić swoich podopiecznych w potrzebie. Czuła, że nie może zrezygnować ze swojej pasji. O ile wątpliwości mężczyzny mogą być zrozumiałe, wielu osobom trudno byłoby się pogodzić z tym, że ich długoletni partner całą swoją uwagę poświęca zwierzętom, to trudno wymagać od kobiety, by całkowicie zrezygnowała z czegoś, co było dla niej tak ważne. Nie chodziło przecież jedynie o karierę lub hobby, zajmowała się pomocą żywym istotom, które wymagały pomocy. Dla Liz wybór był oczywisty, choć z pewnością niełatwy.

- Myślałam, że po 25 latach powinien był wiedzieć, że nie miałam najmniejszego zamiaru rezygnować z psów. Od momentu, kiedy się pobraliśmy, wiedział, że dla mnie to bardzo dużo znaczy. Nie wiem, czego oczekiwał - stwierdziła kobieta.

Zdecydowała się zakończyć długoletni związek z mężczyzną, by móc dalej pomagać zwierzakom. Uznała, że mąż nie ma prawa wymagać od niej, by porzuciła swoją pasję.

DZISIAJ GRZEJE:1. Ważne: Weterynarz zdradził 8 wskazówek, aby zwierzęta mogły żyć dłużej
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Nauczyli go straszyć niedźwiedzie. Pies zrobił psikusa, spotkał sarenkę i zapomniał o całym świecie

Żona postanowiła dalej prowadzić fundację

Jej decyzja oznaczała rozwód. Wskazała, że wina nie leży jedynie po jej stronie. Od lat małżeństwo oddalało się od siebie. Ona zajmowała się psami, jej mąż pracą. Czuła, że nie ma oparcia w zapracowanym mężczyźnie. Psy z kolei poświęcały jej całą swoją uwagę i za opiekę odwdzięczały się ogromną miłością i przywiązaniem. Obecnie zajmuje się 30 psami, często pracuje przy nich nawet 18 godzin na dobę. Zwierzęta pochłaniają większość jej czasu i pieniędzy. Przez pewien czas mieszkała nawet w namiocie, bo nie stać jej było na czynsz. Mimo to nie zmieniłaby swojej decyzji. Psy są dla niej najważniejsze.

Ważne: Weterynarz zdradził 8 wskazówek, aby zwierzęta mogły żyć dłużejWażne: Weterynarz zdradził 8 wskazówek, aby zwierzęta mogły żyć dłużejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda filmu "Kogel-mogel" jest w ciąży. Aktorka pochwaliła się ciążowym brzuszkiem na Instagramie
  2. Podatek od posiadania psa wzrośnie w przyszłym roku? Mamy listę zwolnionych z opłaty
  3. Obcy kot ciągle hałasował pod drzwiami mężczyzny. W końcu wpuścił go do środka, ale finału nie przewidział
  4. Najbardziej samotny słoń na świecie w końcu będzie miał towarzystwo. Po 35 latach zerwą mu łańcuchy i przewiozą do nowego zoo
  5. Co robi kot sam w domu? Wzruszające nagranie ujawnia niewiarygodną prawdę
  6. Nie żyje legenda Gdańska. Nikt się nie spodziewał. Był symbolem walki z komunizmem i turystycznego miasta

Źródło: youtube

Następny artykuł