żółw w zoo
Źródło: pixabay/Pexels

Żółw Stefan z wrocławskiego zoo zaskoczył wszystkich. Nie jest tym, za kogo go mieli

27 Lipca 2020

Żółw Stefan mieszkający we wrocławskim Afrykarium zrobił wszystkim psikusa. Jego tajemnica wyszła na jaw dopiero po wielu latach. Żółw w nowym zbiorniku zaczął rosnąć i zaskoczył wszystkich. Okazało się, że nie jest tym za kogo się podawał.

Żółw Stefan tak naprawdę jest żółwicą! Jego sekret wyszedł na jaw dopiero po wielu latach, kiedy zaczął rosnąć. Stefan a właściwie to Stefania mieszkała wcześniej w niewielkim zbiorniku w Gdyni. Kiedy przyjechała do Wrocławia, jej warunku diametralnie się zmieniły, w końcu miała miejsce, aby się rozwijać. Co ciekawe, żółw przyzwyczaił się nawet do swojego imienia, na które reagował. Czy polubi też nowe imię Stefania? I jak to na nią wpłynie?

Opiekun przed śmiercią chciał zobaczyć się z ukochanym psem. Reakcja wzrusza do łezOpiekun przed śmiercią chciał zobaczyć się z ukochanym psem. Reakcja wzrusza do łezCzytaj dalej

Żółw okazał się żółwicą

Żółwica Stefania ma już ponad 30 lat. Jak czytamy na TVN24 prawda wyszła na jaw, ponieważ żółwiowi nie zaczął rosnąć ogon.

- Żółwie morskie dojrzewają dopiero w wieku 40 lat. Muszą długo, długo rosnąć i na początku te różnice płciowe nie są u nich zaznaczone, a później u samców rośnie ogon i proporcja długości ogona do długości ciała się zmieni - powiedział Radosław Ratajszczak, prezes Zoo Wrocław w rozmowie z TVN24.pl

DZISIAJ GRZEJE:1.Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
2. Gadający pies powiedział dziecku, że je kocha. Miłosne wyznanie trafiło do sieci
3. Myślała, że uratowała kota bez ogona. Dopiero po kilku dniach poznała porażającą prawdę

Okazało się, że pomyłka nie wpłynęła w żaden sposób na zachowanie żółwia. Żółwica wciąż "szefuje" w zbiorniku nazywanym Kanałem Mozambickim.

- Wszystkie rekiny i duże ryby ustępują jej miejsca. Jeśli ktoś się jej narazi od razu dostaje po nosie i jest spokój - dodał szef wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Trudno powstrzymać uśmiech na widok psiaka Gomy. Wygląda jak miniaturowa owca
  3. Oświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotel
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Fotograf siedział sześć dni w lesie, żeby zrobić zdjęcia lampartom. Opłacało się, efekt jest powalający
  6. Pokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostał
  7. Wspólne wyjście na plażę to dla nich "obciach". Tysiące polskich kobiet przeżywa rozczarowanie

Źródło: tvn24.pl

Następny artykuł