Milionerzy i pies, sklejka
Źródło: Facebook/The Yellow Dog Project i YouTube.com/tvnpl

Co oznacza żółta wstążka u psa? Uczestnik Milionerów odpadł na pytaniu za 5 tysięcy złotych

19 Listopada 2020

Żółta wstążka przyczepiona do smyczy psa nie jest ozdobą. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, o czym ostatnio przekonaliśmy się w programie "Milionerzy". Kiedy Hubert Urbański zadał graczowi pytanie dotyczące żółtej ozdoby, uczestnik przyznał, że nie ma pojęcia. Jaka jest poprawna odpowiedź?

W ostatnim odcinku programu "Milionerzy" Hubert Urbański zaskoczył gracza. Padło pytanie dotyczące zwierząt, a dokładniej żółtej wstążki, którą czasem można zobaczyć przyczepioną do smyczy czy obroży. Uczestnik skorzystał z koła ratunkowego, jednak odpowiedzi widzów mocno zawiodły. Co dokładnie oznacza żółta wstążka/chusta u boku psa?

Tak żyje Świerzyński. Własna stadnina, dorożki na każdą okazję i wielki jacht. Wypożyczenie bryczki do ślubu kosztuje krocieTak żyje Świerzyński. Własna stadnina, dorożki na każdą okazję i wielki jacht. Wypożyczenie bryczki do ślubu kosztuje krocieCzytaj dalej

Milionerzy: Uczestnik odpadł na pytaniu o żółtą wstążkę

Żółta wstążka przyczepiona do psiej smyczy oznacza, że pies potrzebuje:

A: nowego domu
B: więcej przestrzeni
C: przytulania
D: tresury

Tak dokładnie wyglądało pytanie zadane przez Huberta Urbańskiego, z którym musiał poradzić sobie jeden z graczy. Pan Krzysztof od razu przyznał, że nie ma pojęcia. Intuicja podpowiada mu wariant C lub B, jednak nie jest pewien. Mężczyzna skorzystał z koła ratunkowego, dokładnie z pomocy publiczności. Goście odpowiedzieli. Najwięcej głosów dostała odpowiedź A - nowego domu (41%). Co ciekawe, publiczność rzadko się myli w "Milionerach", więc gracz zdecydował się zaryzykować i zaufał ich odpowiedzi. Niestety, ale prowadzący nie miał dla gracza dobrych wiadomości. To nie była poprawna odpowiedź.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego kot elektryzuje? Czy należy się obawiać własnego mruczka?
2. Ma 82 lata i trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. Zachwyca ludzi na całym świecie, jest wideo
3. Buldog francuski poznaje konia. Maluch nie może powstrzymać ekscytacji

Co oznacza żółta wstążka?

Poprawną odpowiedzią na to pytanie jest wariant B - więcej przestrzeni. Chodził o tzw. projekt "Yellow dog", który został wymyślony przez właścicieli dla ich pupili, gdy potrzebują przestrzeni. Kiedy widzimy psa z żółtą wstążką/chustą nie powinniśmy go dotykać, głaskać. Czworonóg "ubrany" we wstążkę najczęściej jest: lękliwy, ma problemy ze strachem, może przechodzić okres rehabilitacji czy nie lubi, kiedy się go dotyka. Z żółtą wstążką możemy również spotkać psy ratownicze lub te, które są w trakcie specjalistycznego szkolenia.

Przyczepienie żółtej wstążki do psa nie zwalnia właściciela z odpowiedzialności za zwierzaka! Jeśli zwierzę przejawia agresję w stosunku do obcych, nie można przyczepić do niego wstążki i umyć ręce w przypadku, kiedy pies zaatakuje kogoś. Żółta wstążka nie jest wymówką. Projekt ma na celu pomoc zwierzakom i ich właścicielom.

Zdjęcie wyróżniające to kadr zapowiedzi programu "Milionerzy" udostępniony na kanałach informacyjnych stacji TVN. Całość materiału znaleźć można pod adresem YouTube.com/tvnpl.

Roczna dziewczynka przytula się do gigantycznego bernardyna. Reakcja psa bezcennaRoczna dziewczynka przytula się do gigantycznego bernardyna. Reakcja psa bezcennaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Rząd wyda ponad 125 mln złotych na jedną firmę. Wszystko przez zakaz lotów
  3. Mężczyzna umarł na raka. Jego wierny labrador odszedł przy boku pana kilka godzin później
  4. "Sprzedał pan konia swojemu synowi, proszę bzdur nie opowiadać". Różal i Kviatkowa odpowiadają na tłumaczenia Świerzyńskiego
  5. Kot pierwszy raz odwiedził plażę. Jego mina wyraża wszystko, co myśli o nowym doświadczeniu
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Bill Gates nie zamierzał dłużej milczeć. Powiedział, co może zdarzyć się już za kilka miesięcy

źródła: plotek.pl, facebook/the yellow dog project

Następny artykuł