straż łapie żmije
Źródło: facebook.com/OSP KSRG Jabłonka

Znalazła w ogródku stado żmij. Obok były małe dzieci

26 Lipca 2020

Żmija potrafi budzić strach i przerażenie osób, które przypadkiem się na nią natkną. Szczególnie gdy znajdują się w naszym ogrodzie, nieopodal bawiących się dzieci. By pozbyć się gadów, kobieta musiała wezwać na pomoc straż pożarną. Gdy ratownicy dotarli na miejsce byli zszokowani.

Żmija występuje dość powszechnie w Europie, szczególnie wschodniej. Jedyny jadowity wąż w Polsce najczęściej żyje na polach, lub w okolicy zbiorników wodnych. Zdarzają się jednak wypadki, gdy wpełza na posesje przypadkowych osób. Czasem nawet zakłada gniazda blisko siedzib ludzkich. Ataki tych zwierząt na człowieka są stosunkowo rzadkie. Choć ich jad nie stanowi zagrożenia dla życia dorosłej, zdrowej osoby, to ugryzienie jest bolesne i może prowadzić do martwicy tkanek. Około 40-60% ukąszeń nie wiąże się z wstrzyknięciem ofierze jadu, jednak każdy przypadek warto skonsultować z lekarzem.

Kamil oszukał wszystkich? Wychodzą na jaw wstrząsające kulisy tresury pumy Nubii, w tle afera o pieniądzeKamil oszukał wszystkich? Wychodzą na jaw wstrząsające kulisy tresury pumy Nubii, w tle afera o pieniądzeCzytaj dalej

Żmije znajdowały się na posesji kobiety

Kobieta dostrzegła dwa węże znajdujące się na betonowej powierzchni pod płotem. Przerażona matka zabrała swoje dzieci do domu i wezwała straż pożarną z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Jabłonki. Na miejscu pojawił się zastęp straży pożarnej, który szybko zlokalizował gady, widziane przez kobietę. Strażacy postanowili upewnić się, czy na posesji nie ma żadnych innych węży. Żmije widoczne na betonie były malutkie, podejrzewali więc, że gdzieś w okolicy ukrywają się ich rodzice. Rzeczywiście, pod agrowłóknią znaleźli dwa kolejne, większe osobniki. Przystąpili do odławiania węży. Żmija zygzakowata jest w Polsce gatunkiem chronionym, musieli być więc ostrożni, by nie wyrządzić zwierzętom krzywdy. W końcu udało im się, za pomocą specjalnego kija z uchwytem złapać wszystkie z nich.

DZISIAJ GRZEJE:1. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże
2. Opiekun przed śmiercią chciał zobaczyć się z ukochanym psem. Reakcja wzrusza do łez
3. Husky został wychowany przez koty. Teraz zachowuje się dokładnie jak one

Gady wypuszczono w pobliskim lesie

Strażacy upewnili się, że na pewno udało im się złapać wszystkie niebezpieczne zwierzęta, po czym pojechali wypuścić je w miejscu, w którym nie będą nikomu zagrażać. Takie rozwiązanie ma na celu także zapewnienie im bezpieczeństwa. Wiele osób, przerażonych widokiem jadowitego węża staje się agresywna. Niesprowokowana żmija raczej nie atakuje człowieka, jednak dochodziło do przypadków, gdy spanikowani ludzie zabijali je z wiatrówek, rzucając w nie kamieniami czy przepędzali za pomocą kija. Z tego względu zwierzęta wypuszczono dopiero w lesie, z dala od domów okolicznych mieszkańców.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  2. Wśród 99 kotów ukrył się 1 pies. Tylko najbardziej spostrzegawczy potrafią go znaleźć w mniej niż 30 sekund
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Pies nagle zrozumiał, że jedzie do weterynarza. Nagrała się przezabawna reakcja owczarka, rozkłada na łopatki
  6. Sanniki. Na terenie posesji znaleziono martwe zwierzęta. Dramatyczne kulisy interwencji
  7. Rząd podjął decyzję. Opublikowali nowy zakaz ws. międzynarodowego ruchu

Źródło: fakt.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł