Zenek Martyniuk
Źródło: TOMASZ MATUSZKIEWICZ/AGENCJA SE/East News

Wiemy, jak brzmiały ostatnie słowa ojca Zenka Martyniuka. Dotyczyły zwierząt, ujawniono je po 13 latach

27 Listopada 2020

Zenek Martyniuk to wyjątkowo polaryzująca postać. Nie można mu jednak odmówić popularności, w związku z tym kilka dni temu u gwiazdora zawitała sama Elżbieta Jaworowicz. Dziennikarka postanowiła zbadać fenomen jego postaci i muzyki, przy okazji odkrywając sekrety rodziny Zenka. Jak się okazuje, rodzice muzyka od małego wpoili mu miłość do zwierząt, obecnych w rodzinnym domu od zawsze.

Zenek Martyniuk w reportażu Elżbiety Jaworowicz zdradził do nieco o swojej rodzinie i początkach kariery w rodzinnej miejscowości Gredele na Podlasiu. W odcinku nie brakuje wzruszeń i wspomnień o ojcu gwiazdora, który zmarł kilkanaście lat temu. Kochający zwierzęta mężczyzna miał w swoich ostatnich słowach przykazać małżonce, by ta... pilnowała kotów.

Przerażona suczka ma zostać uśpiona. Widząc jej reakcję, weterynarz podejmuje nieprzewidzianą decyzjęPrzerażona suczka ma zostać uśpiona. Widząc jej reakcję, weterynarz podejmuje nieprzewidzianą decyzjęCzytaj dalej

Ostatnie słowa ojca Zenka Martyniuka

Z odcinka "Sprawy dla reportera" dowiedzieliśmy się o gwiazdorze mnóstwa interesujących i prywatnych rzeczy. Między innymi tego, jak wyglądało jego dzieciństwo na Podlasiu, a także kilku ciekawostek o rodzicach muzyka.

Elżbieta Jaworowicz z kamerami zawitała do rodzinnych Gredeli, gdzie wciąż mieszka mama Zenka, Teresa. 73-latka żyje sama, ale zarówno ona jak i jej syn, zapewniają, że niczego jej tam nie brakuje.

- Mama czuje się dobrze. Żyje sobie spokojnie na wsi, ma czyste powietrze, swoje ulubione zajęcia i oczywiście koty – mówił gwiazdor disco-polo.

To właśnie koty od zawsze były obecne w domu piosenkarza. Jak sam przyznał, wychował się z nimi, a jego mama wspomagała się zwierzakami przy usypianiu go, gdy był mały.

Nawet ostatnie słowa ojca Zenka Martyniuka, Bazylego, związane były z kotami. Z programu dowiedzieliśmy się, że zmarły w 2007 roku mężczyzna, miał przekazać swojej żonie:

- Teresa, pilnuj tylko koty.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Norki z fermy na Pomorzu zakażone koronawirusem? Rząd przerywa milczenie, znamy oficjalne wyniki badań
2. Od 1 grudnia zmiany w świadczeniach dla emerytów i rencistów. Na seniorów czeka miła niespodzianka
3. Chart urodził się z szyją jak u żyrafy. Choć dziś jest gwiazdą, niewielu wie, że skrywa tragiczną historię

Zenek Martyniuk: dzieciństwo

Okazuje się, że miłość do kotów jest u Martyniuków rodzinna. Ojciec muzyka kochał zwierzęta do tego stopnia, że nawet ostatnie słowa w życiu dotyczyły kotów, a mama przyznała, że pomagały jej w usypianiu małego Zenka.

- Kota mu wrzucałam i z nim się bawił - mówiła 73-letnia pani Teresa.

Jak widać, wrażliwość i miłość do zwierząt Zenek Martyniuk wyniósł z rodzinnego domu. Więcej ciekawostek o muzyku można dowiedzieć się z odcinka "Sprawy dla reportera".

Czy koty płaczą? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kocich emocjachCzy koty płaczą? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kocich emocjachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego "ataku zimy" dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  2. Martyna Wojciechowska w ogniu krytyki. Posypał się grad nieprzyjemnych komentarzy, wszystko przez jedną reklamę
  3. Sensacja we wrocławskim ZOO. Na świat przyszedł słynny myszojeleń, wszyscy trzymają kciuki, by był samcem
  4. Tragedia w Świętokrzyskim. Znaleziono zwłoki 48-latka pozbawione kończyn, posesji pilnował amstaff
  5. Niecodzienna metoda Kaczyńskiego, kiedy woła koty. Mruczki nie zawsze są posłuszne, trzeba na nie sposobu
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Ogromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdego

źródło: se.pl

Następny artykuł