zebra Hope
Źródło: facebook.com/noahsarkzoo/

Mała zebra straciła życie przez bezmyślność ludzi. Przestraszyła się na śmierć

12 Listopada 2020

Zebra, która zmarła w angielskim Noah’s Ark Zoo Farm w Somerset miała tylko kilka miesięcy. Zwierzak urodził się w marcu tego roku. Miała na imię Hope, po polsku Nadzieja - na znak czasów początku pandemii, kiedy przyszła na świat.

Zebra Hope miała tylko kilka miesięcy, jednak zmarła przez ludzką bezmyślność. Maleństwo zmarło 5 listopada. Cieszyło się doskonałym zdrowiem i było pełne energii. Jednak zwierzę zmarło przez pobliską imprezę z okazji Nocy Fajerwerków i Dnia Guya Fawkesa. Przestraszyło się fajerwerków.

Katarzyna Dowbor znów zmieniła czyjeś życie. Zrobiła piękną niespodziankę miłośniczce zwierzątKatarzyna Dowbor znów zmieniła czyjeś życie. Zrobiła piękną niespodziankę miłośniczce zwierzątCzytaj dalej

Mała zebra umarła za strachu

Od kilku lat coraz głośniej wybrzmiewają głosy o zaprzestaniu puszczania fajerwerków z okazji Sylwestra i innych hucznie obchodzonych świąt. Dzień Guya Fawkesa to ludowe angielskie święto, obchodzone w rocznicę wykrycia tak zwanego spisku prochowego, będącego zamachem na życie króla Anglii i Szkocji Jakuba I Stuarta.

W nocy z 4 na 5 listopada fajerwerki można usłyszeć w całej Anglii. Niestety, biedne zwierzęta nie znoszą tego dobrze. W najlepszym wypadku właściciele muszą uspokajać swoich pupili, w najgorszym dochodzi do takich sytuacji, jak śmierć malutkiej zebry. O stracie zwierzęcia poinformowało samo zoo.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Suczka wbiegła pod koła rozpędzonego auta. Miała ważny apel do kierowców
2. Tak mieszka biskup na wsi: 21 hektarów i pałac za kilka milionów. Relacja rolnika
3. "Biedny owczarek, wskoczył do wody tylko dla rozrywki samolubnych właścicieli". Wstyd, jak zachowali się opiekunowie

Zwierzę przestraszyło się fajerwerków

- Czujemy się zdruzgotani utratą naszej młodej zebry Hope. Była pełna energii i życia i była bardzo zdrową młodą zebrą - powiedział Larry Bush, dyrektor zarządzający zoo w komunikacie prasowym - To ogromna tragedia, że ​​straciła życie, prawdopodobnie w wyniku odpalenia fajerwerków na pobliskich imprezach.

Młoda zebra była tak przerażona dźwiękami wybuchających fajerwerków, że probowała wydostać się ze swojego wybiegu. Uderzyła w ogrodzenie tak mocno, że obrażenia okazały się śmiertelne.

- Chcielibyśmy wykorzystać to tragiczne wydarzenie jako impuls do zmian i naprawdę mamy nadzieję, że ludzie będą teraz bardziej myśleć i stosować alternatywne rozwiązania, takie jak ciche fajerwerki lub inne, bardziej przyjazne dla zwierząt opcje podczas obchodów nocy fajerwerków - kończy komunikat zoo.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mały buldożek myśli, że jest groźny. Wideo ze szczeniaczkiem każdemu poprawi humorMały buldożek myśli, że jest groźny. Wideo ze szczeniaczkiem każdemu poprawi humorCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mieszkańcy przeżywają istne piekło. Mówią już o pladze, są małe, włochate i niewyobrażalnie niebezpieczne, koszmar w Wirginii
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Nagle złodziej wyważył drzwi i rzucił się na kobietę. Reakcja psa pozostawia wiele do życzenia
  4. Zrozpaczona właścicielka wszędzie szukała psa. Nagle znalazł się na cudzym balkonie, porażający widok
  5. Policja zatrzymała podejrzanego, który zakopał psa żywcem w Lublinie. Wiadomo, kim on jest
  6. Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktor
  7. Chleb z cukrem, czyli gofry naszego dzieciństwa. Wiele osób urozmaicało kanapkę na swój własny sposób

źródło: theanimalsclub.com

Następny artykuł