trybsonowie na wakacjach
Źródło: Instagram/elizka_trybala

Eliza i Trybson pochwalili się zdjęciem z żółwiem. Internauci są wściekli

4 Stycznia 2021

Eliza i Trybson pochwalili się na Instagramie fotkami ze swojego noworocznego wyjazdu do Egiptu. Wyraźnie widać, że bawili się tam dobrze. Jednak pewna szczególna fotografia, którą zamieścili na Instastories, wywołała falę wściekłości wśród internautów. Chodzi o dzikiego żółwia, z którym para pozowała do zdjęć.

Eliza i Trybson tak jak Grzegorz Krychowiak z ukochaną zaraz po Świętach wsiedli do samolotu i udali się za granicę. Celebryci nie byliby sobą, gdyby nie pochwalił się fotkami z urlopu w sieci. Była jazda na quadach czy skakanie z klifów do morza, można powiedzieć, że panowała istna sielanka. Mieli też do czynienia z dziką przyrodą, lecz tutaj jednak nie pokazali się z dobrej strony.

Eliza i Trybson na urlopie w Egipcie

W czasie pobytu pełnego wrażeń Eliza i Trybson pochwalili się na Instagramie zdjęciem z żółwiem. Celebryci zdecydowali się podnieść gada do ręki, po czym zrobili na pamiątkę kilka fotek. Kiedy zdjęcia obiegły internet, a portal pudelek.pl nagłośnił sprawę, posypało się mnóstwo krytycznych słów w kierunku małżeństwa.

Elizie i Trybsonowi zarzucono skandaliczne zachowanie. Nie powinni podnosić żółwia z ziemi! Podnoszenie żółwi (czy jakichkolwiek innych, dzikich zwierząt) jest czystą ingerencją w ich życie, której powinno się unikać.

Krychowiak i żona relaksują się przy żyrafach. Internauci komentują: Krychowiak i żona relaksują się przy żyrafach. Internauci komentują: "Zabawa bogaczy"Czytaj dalej

Zwierzęta powinno się zostawić w spokoju

Dzikie zwierzęta mają to do siebie, że powinny takimi pozostać i nie wolno ingerować w ich życie. Niezależnie, czy jest to żółw, jaszczurka, ptak czy inne stworzenie - powinno się je zostawić tam, gdzie jest i pozwolić mu naturalnie żyć.

- Żadnych zwierząt nie powinno się dotykać czy podnosić, szczególnie jeśli są one dzikie i żyją w swoim, naturalnym środowisku. Można je jedynie obserwować z daleka, pamiętając, że obecność człowieka jest dla nich stresem - wyjaśniła w rozmowie z nami lek.wet. Monika Kupińska z kliniki Egzoovet.

Żółwi nie należy podnosić, w szczególności gdy robi się to tylko dla jednego zdjęcia. Gdyby każdy turysta decydował się na ten krok, istnieje prawdopodobieństwo, że po całym dniu zwierzę mogłoby paść ze stresu i z wyczerpania.

Istnieje jeden warunek, kiedy można podnieść dzikie zwierzę z ziemi. Zdarza się, że np. żółwie próbują przejść przez ruchliwą ulicę. Bez pomoc człowieka mogłyby zginąć pod kołami auta.

- W takiej sytuacji wystarczy złapać żółwia za skorupę, podnieść i przenieść. Zwierzęciu żadna krzywda się nie stanie, pamiętać też jednak należy o swoim bezpieczeństwie. Przede wszystkim należy trzymać ręce daleko od głowy żółwia, ponieważ jeśli ten się boi, może boleśnie ugryźć człowieka - wyjaśniła weterynarz Kupińska.

Zobacz zdjęcie:

Dwoje ludzi i żółw

fot. Instagram/elizka_trybala

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł