płód białuchy
Źródło: Facebook/Seaworld

Zdjęcie z USG wprawia w osłupienie. Wkrótce urodzi się piękny ssak

14 Stycznia 2021

Zdjęcie z USG wykonano w parku SeaWorld w San Antonio. Jednym z podopiecznych akwarium jest 20-letnia białucha o imieniu Luna, która wkrótce zostanie mamą!

Zdjęcie USG zachwyciło grupę opiekunów. Do tego stopnia, że ku naszej uciesze postanowili się nim z nami podzielić. Wyraźnie widać na nim oczy, pyszczek, kształt głowy i górną połowę ciała nienarodzonego zwierzaka. Nagranie z tego zdarzenia udostępniono na Facebooku parku. Władze SeaWorld nie mogą doczekać się momentu, w którym maluch przyjdzie na świat i dołączy do innych ssaków w ogromnym basenie.

Zdjęcie z USG wprawiło opiekunów w zachwyt

Rzadko kiedy badania ultrasonografem pozwalają tak dokładnie przyjrzeć się płodowi w brzuchu matki. W większości wypadków lekarze muszą objaśniać oglądającym zdjęcia przyszłym rodzicom, co dokładnie na nich widać.

Tym razem nie potrzeba żadnej fachowej wiedzy, bo zorientować się co widnieje na ujęciach z badania. Kluczowy był tutaj trening, jakiemu poddano białuchy. Wszystkie z nich zostały przygotowane do badań weterynaryjnych, więc na komendę opiekuna, kładą się nieruchomo na boku, pozwalając ludziom na wykonywanie zabiegów.

Luna urodziła się w jednym z parków należących do grupy SeaWorld w Teksasie w 2000 roku. Jak do tej pory na terenie akwariów urodziła troje dzieci. Najmłodsze z nich przyszło na świat w 2016 roku. Jej najstarsza córka przyszła na świat w 2010 i była jedną z pierwszych białuch poczętych metodą sztucznej inseminacji.

Ciąża w wypadku tego gatunku trwa od 14 do 16 miesięcy. Płód Luny ma około 12 miesięcy. Przyjdzie wiec na świat za około 4 miesięcy. Noworodki ważą zazwyczaj około 80 kilogramów, dorosły samiec tego gatunku osiąga jednak wagę nawet powyżej półtora tony.

Warszawa uruchomi okno życia dla zwierząt? Padły słowa krytyki: „To bardzo ryzykowne działanieWarszawa uruchomi okno życia dla zwierząt? Padły słowa krytyki: „To bardzo ryzykowne działanie"Czytaj dalej

Niedługo na świat przyjdzie czwarte dziecko białuchy

Białucha arktyczna należy do rodziny wielorybów. Choć zazwyczaj żyje w zimnych wodach koła pod biegunowego, zdarzają się przypadki, w których osobniki tego gatunku podpływają do wybrzeży Europy.

Choć stanowią widok dość rzadki i egzotyczny obecnie nie uznaje się ich za zwierzęta zagrożone wyginięciem. Białuchy są jednak jedną z najpopularniejszych atrakcji w akwariach i oceanariach na świecie.

Kluczowe znaczenie ma tutaj wygląd ich pyska - zdaniem niektórych wyglądają bardzo sympatycznie, inni wskazują na ich inteligentny wyraz twarzy i oczu. Kolejnym czynnikiem wpływającym na ich sławę jest fakt, że w nauce sztuczek często dorównują delfinom.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: dailymail.com

Następny artykuł