pitbull
Źródło: facebook.com/Dan Tillery

Szczęśliwy podzielił się zdjęciem adoptowanego pitbulla. Niedługo potem do jego drzwi zapukała policja

6 Października 2020

Zdjęcie świeżo upieczonego właściciela psa i jego pupila zmieszczono na Facebooku. Znalazło się na jego profilu, jak i stronie lokalnego schroniska, z którego pochodził pies. W dokumentach adopcyjnych figurował jako buldog amerykański, jednak jeden z śledzących którąś ze stron zidentyfikował go jako pitbulla. Następnego dnia policja zapukała do drzwi opiekuna zwierzaka.

Zdjęcie wykonał muzyk Dan Tillery, który postanowił zaadoptować psa. Chciał podzielić się ze znajomymi swoją niepohamowaną radością ze spotkania z nowym czworonożnym przyjacielem. Zwierzak pochodził ze schroniska Detroit Dog Rescue, a na adopcję czekał ponad 3 miesiące. Gdy w końcu trafił do domu mężczyzny, ten od razu zrobił sobie z nim selfie, żeby upamiętnić niezapomnianą chwilę. Fotografia przyciągnęła dużą uwagę i była wielokrotnie udostępniana w mediach społecznościowych. Szeroko uśmiechnięty człowiek i jego nowy pupil robili piorunujące wrażenie i zachęcali do przygarniania psów ze schroniska. Jednakże, jak później się okazało, jedno niewinne zdjęcie wywołało spory skandal.

Papugi z zoo nauczyły się przeklinać. Władze podjęły ważną decyzjęPapugi z zoo nauczyły się przeklinać. Władze podjęły ważną decyzjęCzytaj dalej

Zdjęcie wywołało duże poruszenie

Fotografię polubiło setki osób, komentarze wyrażały radość z ich szczęścia oraz szacunek za podjęcie wyjątkowo odpowiedzialnej decyzji. Wśród zachwyconych internautów znalazł się jednak jeden, który patrzył na nie w inny sposób. Znajomy Dana rozpoznał na zdjęciu psa rasy pitbull. Zamiast zwrócić się do aktora bezpośrednio i spytać o pochodzenie zwierzęcia, od razu zawiadomił policję. Jak wynika z lokalnych przepisów obowiązujących na terenie miasta, posiadanie psów tej rasy jest zabronione. Stereotypy krążące wokół pitbulli sprawiły, że są one postrzegane jako niebezpieczeństwo. Dodatkowo, rasa ta należy także do najczęściej porzucanych w Stanach Zjednoczonych. Z tego względu niektóre miasta zabraniają ich rozmnażania lub nawet posiadania. Mimo, że w dokumentach ze schroniska zaznaczono, że Diggy jest buldogiem amerykańskim, funkcjonariusze i tak chcieli odebrać pupila jego nowemu właścicielowi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mała dziewczynka głaszcze ogromnego dobermana. Pies szybko stracił cierpliwość, jest wideo
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Zdjęła ubrania i zasłoniła się tylko zwierzęciem. Fani zachwyceni, nie mogą wyjść z podziwu

3. Wyciągnął rękę, żeby pogłaskać małego yorka. Nie wiedział z kim zadarł, jest wideo

Mężczyzna postanowił walczyć o psa ze zdjęcia

Muzyk rozpoczął długą i wyczerpującą walkę o to, by pies mógł z nim mieszkać. Wynajął doświadczonego prawnika, który miał reprezentować go podczas procesu, jaki wytoczył swojemu miastu. Mieszkańcy Waterford zaczęli zbierać podpisy pod petycją o uchylenie zapisu zakazującego posiadania tych zwierząt lub przynajmniej wydaniu mężczyźnie specjalnego zezwolenia. Po trzymiesięcznej batalii, sąd przyznał rację miastu. Według prawa mężczyzna posiadał psa nielegalnie, dlatego funkcjonariusze słusznie zainterweniowali w jego sprawie. Dan zapowiedział, że nie ma zamiaru się poddawać i będzie walczył o sprawiedliwość. Złożył apelację i wciąż zbiera podpisy pod swoją petycją. Do tej pory zebrał ich już ponad 100 tysięcy. Czy uda mu się ponownie spotkać z ukochanym psiakiem?

Lekkomyślni rodzice w ogniu krytyki. Zorganizowali baby shower, główną atrakcją stał się niebezpieczny gadLekkomyślni rodzice w ogniu krytyki. Zorganizowali baby shower, główną atrakcją stał się niebezpieczny gadCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żebrał o pieniądze, a dziś jest wielką gwiazdą. Niebywała historia bezdomnego
  2. Maleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł opanować łez gdy go ratował, wzruszające nagranie
  3. Grupa twardzieli budzi postrach wśród oprawców zwierząt. Wymierzają sprawiedliwość lepiej niż policja
  4. Weterynarz wyjawił, co robi pies na chwilę przed uśpieniem. Niewyobrażalne
  5. PILNE: Policjanci z ważnym apelem. Chodzi o Kamila S. i pumę Nubię
  6. W sieci pojawiło się nagranie Roberta Makłowicza na promie. Co za widoki

źródło: wamiz.pl

Następny artykuł