kot ukryty na zdjęciu
Źródło: Reddit/Zilverrr

Znajdziesz kota na zdjęciu w mniej niż 5 sekund? Jeśli się uda, masz naprawdę genialny wzrok

2 Października 2020

Zdjęcie wygląda na zwyczajną fotkę liści i kwiatów. Jednak wśród nich ukrywa się sprytny kot! Prawdopodobnie nawet nie schował się celowo, jednak mruczki mają to do siebie, że potrafią się wcisnąć wszędzie tak, że naprawdę ich nie widać. Takie zagadki to świetne ćwiczenie mózgu i przede wszystkim - naszych zmęczonych oczu.

Zdjęcie na pierwszy rzut oka przedstawia jedynie rośliny, ale wystarczy dobrze się przyjrzeć, żeby odnaleźć kotka. Jeśli uda ci się w mniej niż 5 sekund, gratulujemy - masz naprawdę sokoli wzrok! Zagadki takie jak ta świetnie wpływają na rozwój i zdolność kojarzenia nawet już dorosłych osób. Szukając elementu na zdjęciu, zmuszamy mózg do pracy, a przede wszystkim nakazujemy mu skupić się tylko na jednym zadaniu, co we współczesnym świecie wcale nie jest takie łatwe. W związku z tym ćwiczymy nie tylko nasz wzrok, ale i umysł!

Kotka nie opuszczała swojej ciężarnej pani na krok. Ale dopiero po porodzie doprowadziła świeżo upieczoną mamę do łezKotka nie opuszczała swojej ciężarnej pani na krok. Ale dopiero po porodzie doprowadziła świeżo upieczoną mamę do łezCzytaj dalej

Zdjęcie dla spostrzegawczych

Dlaczego powinniśmy ćwiczyć wzrok? Odpowiedź nasuwa się sama, jednak dziś jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na problemy z oczami niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wszechobecne użycie ekranów nie wpływa najlepiej na nasz wzrok, który szybko się męczy. Warto więc czasem zająć go czymś odrobinę innym - zamiast oglądać kolejny film, zawsze można sięgnąć po parę zagadek na spostrzegawczość, które nie dość, że pomagają się rozerwać i zrelaksować, to jeszcze będą ciekawym zadaniem dla naszego mózgu i oka. Poza tym nie ma co się oszukiwać - uwielbiamy sprawdzać swoje możliwości i udowadniać, jacy jesteśmy bystrzy!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Okropnie zaniedbany pudel trafił do schroniska. Dopiero po strzyżeniu wyszła na jaw straszna prawda
2. Kura zniosła jajko z ogonem. Porażające zdjęcia dziwnych jajek obiegły internet, prawda zwala z nóg
3. Poruszony labrador w środku nocy obudził rodziców. Zaprowadził ich prosto do pokoju dziecka

Poniżej prezentujemy zdjęcie dla prawdziwych weteranów zadań na spostrzegawczość. Na pierwszym z nich nie ma podpowiedzi, na kolejnym widnieje kółko zakreślające ukrytego zwierzaka. Znalezienie go to wcale nie taka łatwa sprawa! Nie będziemy podpowiadać, dajemy wam szansę. Jeśli udało się wam dostrzec kotka w mniej niż 5 sekund, brawo! Jeśli zajęło to jednak trochę dłużej, polecamy więcej podobnych zagadek, które pomogą wyćwiczyć spostrzegawczość.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zagadka z kotemWidzisz tu ukrytego kota?
Reddit/Zilverrr

zagadka z kotemJest tutaj!

Reddit/Zilverrr

Nie mógł doczekać się, aż jego golden retriever urodzi szczeniaki. Jednak przy porodzie opadła mu szczękaNie mógł doczekać się, aż jego golden retriever urodzi szczeniaki. Jednak przy porodzie opadła mu szczękaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niektórzy z nas mają "złotą krew" lub dodatkowe żebro. Jakie jeszcze cechy niezwykle rzadko występują u ludzi?
  2. Labrador i chihuahua mają szczeniaka. Właściciele pokazali mieszkankę tych dwóch ras, niewiarygodne
  3. Okropny wypadek w świętokrzyskim. Policjantów zamurowało, kiedy zobaczyli, kto podróżował w jednym z aut
  4. Nie żyje 12-letnia dziewczynka, która została zagryziona. Rodzice odpowiedzą za śmierć dziecka?
  5. Rekin został wyrzucony na brzeg. Nikt nie wiedział jak mu pomóc. Polewali cierpiące zwierzę wodą z wiadra
  6. Stało się. Ważny dla Polaków kraj wprowadził ograniczenia

źródło: wamiz.pl

Następny artykuł