Jedno zdjęcie odmieniło los psiaka
Źródło: Rebecca Rood

Uciekał do rogu, chciał być niewidzialny. Niesamowite, jak jedno zdjęcie odmieniło los psa

1 Września 2020

Zdjęcie, które zostało wykonane w Whitfield County Animal Shelter wkrótce ujrzało tysiące poruszonych internautów, którzy nie pozostali obojętni na los potrzebującego zwierzęcia. Wystarczyła jedna unikatowa fotografia, aby życie pewnego psa zmieniło się o 180 stopni. Co zadecydowało o jej popularności?

Zdjęcie, które uratowało psa od śmierci w samotności - to stwierdzenie wydaje się zbyt nieprawdopodobne, aby było prawdziwe. A jednak, właśnie taka sytuacja miała miejsce w jednym z amerykańskich schronisk dla bezdomnych zwierząt. Za sprawą znakomitego talentu do uchwycenia odpowiedniego momentu, Rebecca Rood uwieczniła scenę, która odmieniła życie niechcianego pupila i pomogła mu zaznać szczęścia.

Doberman podchodzi do małego chłopca, a rodzice nagrywają. Dziecko w ogóle się nie boiDoberman podchodzi do małego chłopca, a rodzice nagrywają. Dziecko w ogóle się nie boiCzytaj dalej

Zdjęcie zawodowej fotografki, które chwyta za serca milionów

Do nieprawdopodobnego zdarzenia doszło podczas wizyty Rebecci Rood w schronisku Whitfield County Animal Shelter w amerykańskim stanie Georgia. Fotografka przyglądała się dziesiątkom bezpańskich psów i współczuła ich ciężkiemu losowi. W pewnym momencie jej uwagę przykuł widok białego czworonoga w brązowe łatki, który w ciągu kilku sekund wzbudził w niej skrajne emocje i skłonił do naciśnięcia spustu migawki. Wykonana przez nią fotografia przedstawia siedzącego psa, który kuli się w kącie miniaturowej celi i chowa się przez wzrokiem przechodzących osób. Wolontariusze schroniska poinformowali Panią Rebeccę, że oglądane przez nią zwierzę nazywa się Steward i w swoim życiu przeszedł traumę, która wywarło ogromne piętno na jego psychice.

DZISIAJ GRZEJE:1. Chciała nagrać uroczy filmik z pitbullem. Nagle zwierzę obudziło się
2. Nowe obostrzenia w Polsce. Zakaz wstępu rodziców do szkół, maseczki dla każdego dziecka
3. Mały koala znalazł sobie nową mamę. Wszystko zostało nagrane, niesamowite

Steward został znaleziony w lesie, gdzie jego właściciel przywiązał go za pomocą ścisłego paska do drzewa i porzucił. Pomimo ogromnego cierpienia, pies nie pozwalał nikomu się do siebie zbliżyć i warczał, gdy tylko zobaczył człowieka. Nawet doświadczeni wolontariusze pracujący w schronisku nie potrafili usunąć paska z szyi Stewarda - tak bardzo obawiał się ludzi. Rood nie potrafiła zapomnieć widoku nieszczęśliwego czworonoga, dlatego postanowiła opublikować swoje prace w Internecie i zwrócić uwagę innych na niesprawiedliwy los porzuconych zwierząt.

Cud, którego nikt się nie spodziewał

Szczęśliwym trafem, fotografię Stewarda zobaczyła Courtney Bellew - jedna z przedstawicielek organizacji na rzecz pomocy zwierzętom o specjalnych potrzebach - Special Needs Animal Rescue & Rehabilitation (SNARR). Kobieta nawiązała kontakt z fotografką, a następnie zabrała Stewarda do kliniki weterynaryjnej, gdzie uzyskał fachową pomoc. Dopiero pod narkozą lekarzom udało się zdjąć ciasno zawiązany sznur z szyi zwierzęcia. Po tym zdarzeniu pies zmienił się nie do poznania - nareszcie był wolny! Na dowód przemiany Stewarda jeden z pracowników SNARR opublikował na Facebooku krótkie nagranie, na którym pies nieśmiało podchodzi do rzuconej zabawki i nie obawia się już obecności człowieka.

Rebecca rozpłakała się, kiedy zobaczyła, jak wielka zmiana zaszła w zachowaniu pupila i z niewypowiedzianą wdzięcznością doceniła starania pracowników fundacji, którzy ulżyli Stewardowi w bólu. To wspaniałe, że jedno zdjęcie zdziałało tyle dobrego!

ZOBACZ NAGRANIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Macie w domu kota? IBW ostrzega i wyjaśnia
  2. Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodości
  3. Policjant uratował niezwykle rzadkie zwierzę. Jest chronione na terenie naszego kraju
  4. Przez okno samochodu zobaczyła worek. Kiedy się przyjrzała bliżej, od razu zahamowała
  5. Shiba inu nie może się doczekać, aż jego pani się obudzi. Nagrała, co wyczynia pies przy jej łóżku
  6. Tragedia w Polsce pierwszego dnia szkoły. Ranne dzieci, służby w akcji

Źródło: pawmygosh.co

Następny artykuł