Szokująca moda w Chinach
Źródło: youtube/Dewey Hammond

Niepokojące zdjęcia z Chin obiegły świat. Okropny trend z udziałem zwierząt wciąż rośnie na popularności

28 Września 2020

Zdjęcia przedstawiające okrutne wykorzystywanie zwierząt w Chinach wywołały szok i kontrowersje wśród miłośników zwierząt z całego świata. Materiały dowodowe z azjatyckich sklepów i targów były tłumnie komentowane, głos zabrały nawet polskie gwiazdy. W głowie się nie mieści, do czego dopuścili się ludzie, aby się wzbogacić.

Zdjęcia oraz nagrania pochodzące z pekińskiego targów wywołały natychmiastową reakcję tuż po publikacji w sieci. Internauci tłumnie krytykowali poczynania chińskich producentów pamiątek, którzy zignorowali jawne cierpienie niewinnych zwierząt i wykorzystali je do stworzenia modnego gadżetu. Breloki z żywymi zwierzętami to prawdziwy hit, który niestety, wciąż rośnie na popularności wśród turystów i nie tylko. Świat krytycznie patrzy na pomysł dalszego promowania okrutnego trendu.

Pamiętacie 9-letniego Przemka? Wcześniej rozbił skarbonkę by ratować kotka, teraz powrócił w wielkim styluPamiętacie 9-letniego Przemka? Wcześniej rozbił skarbonkę by ratować kotka, teraz powrócił w wielkim styluCzytaj dalej

Zdjęcia breloków z żywymi zwierzętami zaszokowały cały świat

Materiały dowodowe w postaci zdjęć i wideo pojawiły się w sieci już przeszło 10 lat temu, lecz od tamtej pory żadne regulacje sprzedaży żywych zwierząt w formie pamiątki nie zostały wprowadzone przez chińskie władze. Jedno z najsłynniejszych nagrań pochodzi z targu w Pekinie, gdzie sprzedawcy wystawiają na sprzedaż plastikowe breloki napełnione wodą, w których pływają żywe żółwie. Już na pierwszy rzut oka widać, że zwierzę walczy o życie i za wszelką cenę próbuje wydostać się na zewnątrz. Cena takiej pamiątki wynosi mniej niż 2 dolary.

Popularne gadżety, które pokochała chińska młodzież i dzieci, w opinii niektórych idealnie dopełniają modowy look. Wiele osób marzy, żeby przypiąć kolorowy gadżet do plecaka czy kluczy, nie zdając sobie sprawy, że przyczyniają się do śmierci niewinnych istot. Oczywistym jest, że chiński gadżet jest w rzeczywistości śmiertelną pułapką dla żółwi, rybek czy jaszczurek. Zwierzęta zdychają w męczarniach, lecz przed ich horror potrafi trwać miesiącami, bowiem są zdolne wytrzymać do nawet dwóch miesięcy w zamknięciu. Kiedy już odejdą z tego świata, przestają być "urocze" i zwykle trafiają do śmieci.

DZISIAJ GRZEJE:1.Jakie rasy psów nadają się do życia w bloku? Warto wiedzieć przed adopcją, znamy idealnych kandydatów.
2. Pies niechcący uderzył dziecko, wszystko się nagrało. Niesamowite, co zrobił chwilę później
3. Dobra nowina dla mieszkańców Radomia. Od teraz nie zapłacisz za kastrację zwierzęcia, ruszyła ważna akcja

Obrońcy praw zwierząt rozkładają ręce

Krytyka karygodnego traktowania zwierząt nie powstrzymuje Chińczyków przed produkowaniem kolejnych breloków. Popyt na modny gadżet nie maleje, dlatego chińscy producenci nie widzą powodu, aby rezygnować ze źródła przychodu. Organizacje działające na rzecz ochrony zwierząt walczą z porażającym procederem, jednak nie przynosi to spodziewanych skutków. Zdaniem chińskiego rządu, sprzedaż żywego zwierzęcia w breloku nie jest sprzeczne z prawem. Wszystko dlatego, że handel zwierzętami, których nie obejmuje ochrona, jest tam zwyczajnie dozwolony. Obrońcy praw zwierząt są bezradni. W sieci pojawiła się petycja o zakazie produkcji i sprzedaży breloków, o której podpisanie apelowali także polscy celebryci.

- Zagalopowali się. To jasne, że ludzie szukają pomysłów na biznes, ale to jest już przesada. Ktoś musi powiedzieć tym ludziom, że ich pomysł jest makabryczny. Posunęli się o krok za daleko. To tak, jakby zamknąć na tydzień w foliowym worku własne dziecko. Te zwierzęta to żywe istoty, one czują tak jak ludzie i na takie znęcanie się nad nimi nie można pozwolić - wyznał Michał Piróg w rozmowie z glamki.pl po tym, jak publicznie skrytykował chiński precedens - Podpisałem specjalną międzynarodową petycję. I zachęcam, żeby inni zrobili to samo.

ZOBACZ WIDEO:

Jakie rasy psów nadają się do życia w bloku? Warto wiedzieć przed adopcją, znamy idealnych kandydatówJakie rasy psów nadają się do życia w bloku? Warto wiedzieć przed adopcją, znamy idealnych kandydatówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?
  2. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
  3. Babcia wyszła tylko na spacer z yorkiem, a niechcący stała się gwiazdą. Wideo jest hitem sieci
  4. Skandaliczne zachowanie turystów w Tatrach. Narazili konie, tragedia
  5. Kot domowy tylko w domu z człowiekiem? Internauci stawiają sprawę jasno, wszystko przez ostatni atak mruczka na węża
  6. Nareszcie. Sąsiad Polski otworzył granicę. Turyści długo czekali na decyzję

źródło: glamki.se.pl, aju.pl

Następny artykuł