Słonie
Źródło: Cover Images/Tharmaplan Tilaxan

Dramatyczne zdjęcia słoni obiegły świat. Zwierzęta żywią się na wysypisku śmieci

6 Października 2020

Zdjęcia słoni buszujących w poszukiwaniu pożywienia na wysypisku śmieci obiegły media. Poruszyły miliony, ale czy ktoś pomoże tym biednym stworzeniom? Słonie mieszkające w pobliżu dżungli na Sri Lance nie mają co jeść, nie mają swojego zielonego zakątka, stąd starają się znaleźć jedzenie na wysypisku. Po przebadaniu zwierząt, eksperci są przerażeni. W ich żołądkach i odchodach nieulegający trawieniu znaleziono różne tworzywa sztuczne.

Zdjęcia słoni trafiły do sieci i rozpoczęły debatę o środowisku. To nie jest przychylne słoniom mieszkającym na Sir Lance, co pokazał fotograf Tharmaplan Tilaxan z Dżafny. Otwarte wysypisko śmieci w pobliżu dżungli w dystrykcie Ampara stanowi poważne zagrożenie dla zwierząt, które szukają tam pożywienia. Nieświadomie spożywają plastik, który jest ciężki do wydalenia.

Właściciel agresywnego pitbulla, który zagryzł 12-latka usłyszał zarzuty. Twierdzi, że jest niewinnyWłaściciel agresywnego pitbulla, który zagryzł 12-latka usłyszał zarzuty. Twierdzi, że jest niewinnyCzytaj dalej

Zdjęcia słoni na Sir Lance

- Słonie chorują z powodu jedzenia plastiku. Nie mamy jednak jeszcze dowodów na to, że polietylen spowodował śmierć którego ze słoni, jednak jest to poważny problem - powiedział ekspert ds. słoni azjatyckich Jayantha Jayewardene.

Ogrodzenie wysypiska śmieci uległo zmianie, jednak władze nic sobie nie robią z tego problemu. Słonie mają wolny dostęp na co raz powiększający się teren. Na wysypisko trafiają śmieci z całego kraju, nawet już pobliski las został pokryty plastikowymi workami i innymi niepotrzebnymi, szkodliwymi rzeczami. Około 30 dzikich słoni zamiast wędrować po zielonych terenach, trafia na wysypisko czy pobliskie pola, niszcząc uprawy rolników. Ci są wściekli na niewinne zwierzęta.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właściciel agresywnego pitbulla, który zagryzł 12-latka usłyszał zarzuty. Twierdzi, że jest niewinnyh
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Dlaczego koty gubią sierść? Nadmierne wypadanie włosów może być ważnym sygnałem

Jak mówił fotograf obserwacja słoni zajęła mu wiele tygodni. Zwierzęta nie mają, gdzie uciekać przed niebezpieczeństwem. Poza tym słonie przyzwyczaiły się już do żerowania w tym miejscu i do bliskości ludzi.

Mamy nadzieję, że nagłośnienie tego problem pomoże go rozwiązać. Buszowanie po wysypiskach śmieci czy po uprawach rolników może zakończyć się tragicznie dla biednych zwierząt. Do tej tragedii nikt nie chce dopuścić.

ZOBACZ WIDEO:

Dlaczego koty gubią sierść? Nadmierne wypadanie włosów może być ważnym sygnałemDlaczego koty gubią sierść? Nadmierne wypadanie włosów może być ważnym sygnałemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaproponowano mu fortunę za sprzedaż niezwykłego kota. Odpowiedział jednoznacznie
  2. Mops i chihuahua zostali rodzicami. Szczeniaki są nieziemskie, ich widok aż zapiera dech
  3. Grupa twardzieli budzi postrach wśród oprawców zwierząt. Wymierzają sprawiedliwość lepiej niż policja
  4. Porzucone kociątko czekało samotnie w błocie. Wideo z jego pierwszej kąpieli chwyta za serce
  5. Husky został zaatakowany z obu stron. Nie mógł opędzić się od nachalnych adoratorów, wideo
  6. TVP przekazało niewiarygodną wiadomość. Chodzi o CPK w Polsce, gigantyczne

źródło: o2, nypost.com, youtube.com

Następny artykuł