kot wącha kwiatek
Źródło: unsplash.com/Sven Mieke

Jakich zapachów nie lubią koty? 5 aromatów, których mruczki po prostu nie cierpią

1 Września 2020

Zapach potrafi nieźle zirytować nie tylko człowieka. Koty, które mają doskonały węch, są bardzo wrażliwe na zapachy i niektóre z nich potrafią skutecznie je odstraszyć. Podobnie jak ludzie, każdy z nich ma oczywiście swoje preferencje, ale jest kilka woni, za którymi z reguły koty nie przepadają i nawet nie zbliżą się do czegoś, co nieprzyjemnie im pachnie. Warto wiedzieć, by nasz zwierzak nie denerwował się przez nielubiane aromaty!

Zapachy potrafią naprawdę skutecznie odstraszyć zwierzęta, lub wręcz przeciwnie - przyciągać je. Dziś skupimy się na tych aromatach, których koty wyjątkowo nie lubią. Nie wszystkie będą reagować na podane wonie równie gwałtownie, ale większość mruczków po prostu nie może znieść zapachów, z których niektóre w dodatku są obecne w każdym domu. Jesteście ciekawi, czego nie lubią wąchać koty?

Znalazł na ziemi maleńkie pisklę. Zabrał je do domu, po 36 dniach nieźle się zdziwiłZnalazł na ziemi maleńkie pisklę. Zabrał je do domu, po 36 dniach nieźle się zdziwiłCzytaj dalej

Zapachy, których nie lubią koty

Jakich zapachów nie lubią koty? Jest ich kilka, a każdy z nich może być obecny w twoim domu. Poniżej przedstawiamy 5 z tych najbardziej powszechnych, a najmniej lubianych wśród mruczków.

Lawenda

Choć dla nas ma kojące, relaksujące dolegliwości, dla kotów lepiej byłoby, gdyby lawenda nie istniała. Ludzie chętnie trzymają ją w domu lub kupują rozmaite produkty o jej zapachu, za to koty nie są w stanie znieść tej, dla nas przyjemnej, woni. Posadzenie lawendy w miejscu, do którego nasz kot nie powinien mieć dostępu jest naprawdę dobrym pomysłem. Intensywna woń skutecznie odwiedzie mruczka od wchodzenia, gdzie nie trzeba.

Cytrusy

Chętnie używane przez nas w kuchni lub noszone jako perfumy cytrusowe nuty są wyjątkowo irytujące dla kotów. Intensywny zapach cytryny jest zdecydowanie najgorszy. I w tym przypadku można cytrusowym aromatem odstraszyć kota z pewnych miejsc. Wystarczy użyć soku z cytryny lub innego owocu, by upewnić się, że łapka naszego pupila tam więcej nie postanie. Dobrze działają także owocowe skórki!

Ciekawostka:

Czy wiesz, że jeśli masz nerwowego kota lub twój kot źle znosi twoją nieobecność i zmiany w domu, możesz zastosować feromony? Są całkiem bezpieczne, bezwonne dla człowieka a ich pomoc jest niezastąpiona w transporcie kota (np. do weterynarza). Więcej szczegółów o feromonach znajdziesz >tutaj<

DZISIAJ GRZEJE:1. Doberman podchodzi do małego chłopca, a rodzice nagrywają. Dziecko w ogóle się nie boi
2. Nowe obostrzenia w Polsce. Zakaz wstępu rodziców do szkół, maseczki dla każdego dziecka
3. Mały koala znalazł sobie nową mamę. Wszystko zostało nagrane, niesamowite

Ocet

Co do jednego możemy się zgodzić - ani ludzie, ani koty nie lubią zapachu octu. Drażniąca, intensywna woń jest dla wrażliwych kocich nosów wyczuwalna już z bardzo dużej odległości i wyjątkowo przez nie nielubiana.

Cebula

Obecna w każdej kuchni, także nie jest darzona szczególną sympatią przez koty. Wszyscy wiemy, jak kończy się bliższe spotkanie z cebulą - nic więc dziwnego, że zwierzaki również drażni ten ostry zapach. Co ciekawe, kocie oczy podobnie jak nasze cierpią przez zapach cebuli, jednak nie objawia się to łzami, lecz mrużeniem oczu.

Geranium

Geranium, stosowane zazwyczaj w walce z molami, działa drażniąco także na koty. Silny zapach tej pelargonii bardzo irytuje mruczki, nie zbliżą się więc do doniczki, w której rośnie. Można wykorzystać tę wiedzę, jeśli nie chcemy by nasz pupil wchodził w jakieś miejsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zagadka dla największych bystrzaków. Prawie nikt nie potrafi znaleźć pingwina
  2. 15-latka wyglądała starzej od własnej babci. Genialna metamorfoza odmieniła jej życie. Wideo pokazuje, że efekty są zniewalające
  3. Odebrali suczkę podczas interwencji, właściciel więził ją na łańcuchu przez 10 lat. Tłumaczenia wprawiają w osłupienie
  4. Pies wojskowy został ranny na misji. Teraz zostanie specjalnie uhonorowany
  5. Shiba inu nie może się doczekać, aż jego pani się obudzi. Nagrała, co wyczynia pies przy jej łóżku
  6. Dramat w centralnej Polsce. Nauczyciel zakażony koronawirusem. Nikt nie wiedział

źródło: zooart.com.pl, wamiz.pl

Następny artykuł