Zakaz wchodzenia z psem
Źródło: Pixabay/Peggy_Marco

Zakaz wstępu z psem do sklepu. Jesteście za czy przeciw?

8 Czerwca 2020

Zakaz wstępu z psem znika z coraz większej ilości miejsc. Wciąż jednak pozostają takie, do których nie uda się nam dostać z czworonogiem. Czy ograniczenia te mają swoje prawne uzasadnienie? Czy pies rzeczywiście nie powinien mieć wstępu do sklepu spożywczego czy restauracji?

Choć w coraz większej ilości miejsc użyteczności publicznej można wejść do środka z psem, wciąż w wielu sklepach czy restauracjach obowiązuje zakaz wprowadzania czworonogów. Co sądzicie o tych obostrzeniach?

Zakaz wstępu z psem - konieczny czy nie?

Wielu z Was pewnie się zastanawiało, czy zakaz wstępu z psem do np. sklepu spożywczego ma swoje prawne uzasadnienie. Czy to tylko wizja właścicieli danego lokalu? Okazuje się, że kwestia tego obostrzenia nie jest oczywista. Nie wnikając za bardzo w prawnicze zawiłości - miejsca takie jak kawiarnia, restauracja czy sklep spożywczy definiowane są w polskim prawie jako budynki użyteczności publicznej, a nie teren użyteczności publicznej. W związku z tym, właściciele tego typu lokali mają możliwość wprowadzenia ograniczeń obejmujących wchodzenie do budynku z czworonogiem. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku psów asystujących - oczywiście ich właściciel ma pełne prawo wejść do każdego pomieszczenia wraz ze swoim pomocnikiem. Wyjątkiem będą też np. sklepy zoologiczne, gdzie zwierzaki są na ogół wręcz mile widziane.

Ogólnie rzecz biorąc zakaz ten, mimo, że czasami dosyć uciążliwy, ma swoje uzasadnienie w postępowaniu zgodnym z BHP. Dlatego zanim zdecydujecie się na wejście do lokalu - nieważne, czy sklepu, restauracji czy kawiarni, z Waszym milusińskim, warto zapytać, czy jest taka możliwość.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziecko patrzy na psa i zanosi się śmiechem. Po chwili wszystko idzie nie tak, nagranie zwala z nóg
2. Dziewczynka smacznie spała. Niewiarygodne zachowanie psów rasy golden retriever

Co sądzicie o tych ograniczeniach? Zdarzyło Wam się trafić pod nieprzyjazny adres z Waszymi psiakami? Macie jakieś ulubione miejsca otwarte także dla zwierzaków?

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka zostawiła dziecko z psem, nagle usłyszała głośny płacz. Kamery nagrały, co zrobiło zwierzę
  2. Właściciele kotów popełniają wielki błąd karmiąc tym mruczki. Bardzo złe rozwiązanie
  3. Na zdjęciu ukrył się mały jamnik. Czy potrafisz znaleźć go w minutę?
  4. Husky skradł pocałunek małemu kociakowi. Słodkie wideo rozczula
  5. Anna i Robert Lewandowscy mają psa? Na Instagrama trafiły zdjęcia uroczego czworonoga
  6. Dzikie zwierzę zaatakowało amstaffa, czworonóg bronił właściciela. Będą następne ofiary?

Źródło: statusprawnypsawpolsce.com

Następny artykuł