króliczek cierpi w męczarniach
Źródło: facebook/ Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Zajączek umierał w męczarniach przy drodze. Nikt nie chciał się zatrzymać

10 Sierpnia 2020

Zajączek został znaleziony przez przypadkową osobę. Zwierzę leżało na ulicy, konając z bólu - nikt nie chciał mu pomów. Wszyscy przejeżdżali obok zajączka obojętnie, dopiero jeden mężczyzna się nad nim ulitował i zaczął szukać pomocy.

Zajączek umierał na ulicy w bólu i cierpieniu. Dziesiątki pojazdów przejeżdżało obok niego, nikt nie miał ochoty się zatrzymać. Pewien mężczyzna nie mógł patrzeć na cierpienie bezbronnego zwierzęcia i zaczął szukać dla niego pomocy. Zajączek trafił do Przychodnia Weterynaryjna VETKA w Wałbrzychu. Lekarze postanowili zawalczyć o jego życie, choć stan zwierzaka był bardzo ciężki.

Zasadziła kocimiętkę w ogrodzie. Pewnego ranka zdębiała, gdy wyjrzała przez oknoZasadziła kocimiętkę w ogrodzie. Pewnego ranka zdębiała, gdy wyjrzała przez oknoCzytaj dalej

Zajączek walczy o życie

Jak czytamy na Facebooku rokowania są ostrożne, jednak specjaliści robią wszystko, aby zwierzę mogło trafić wkrótce na wolność.

- Możemy po raz kolejny pisać, że dzikie zwierzęta powinny mieć ochronę z ramienia gminy, ale co to da? Wszystkie takie deklaracje wyglądają ładnie tylko na papierku. Może trzeba usprawnić system? Może warto przyznać się, że nie działa jak powinien? Ubolewamy, że w naszej okolicy nie ma ośrodka rehabilitacji dla takich zwierząt. My po raz kolejny nie zawiedliśmy. Walczymy o zdrowie i życie poszkodowanego zwierzęcia. Może kiedyś otrzymamy pomoc od rządzących? Może wspólnie usprawnimy działania na rzecz dzikich zwierząt? Jesteśmy otwarci na współpracę. Tym czasem trzymajcie kciuki za maleństwo. Pierwsza noc za nami i maluch jest dalej z nami - napisała Przychodnia Weterynaryjna VETKA na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mike Tyson przyjął wyzwanie na spotkanie z rekinami. Pojedynek nagrały kamery
2. Widziałeś psa z żółtą wstążką? Nie wolno do niego podchodzić, zorganizowana akcja

Przypominamy, że widząc zwierzę w potrzebie należy zadzwonić na policję lub straż miejską. Służby mają numer do odpowiedniego lekarza, który ma podpisaną umowę z gminą i musi udzielić pomocy niezależnie od dnia tygodnia czy godziny. Prosimy reagujcie na krzywdę zwierząt! Oby takich przypadków było jak najmniej.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przyniósł porzuconego szczeniaka. W końcu dowiedzieli się, jakim jest zwierzęciem i zamarli z wrażenia
  2. Para młoda uciszyła księdza podczas ślubu, żeby rzucić monetą. Goście nie mogli uwierzyć, gdy poznali powód niezwykłego zachowania
  3. Owczarek niemiecki błąkał się przy jeziorze. Nie mieści się w głowie, co właściciele myśleli
  4. Kot poważnie ucierpiał w wypadku. Niesamowite, co stało się potem z rannym mruczkiem
  5. Nagrali pierwsze spotkanie husky z noworodkiem. Nie spodziewali się
  6. Zginęło 171 osób. Ponad 6 tys. rannych. Nowe fakty dramatycznych wydarzeń ze świat

Źródło: facebook

Następny artykuł