york siedzi w samochodzie na upale
Źródło: Facebook/Emergencias Sevilla

Zostawiła yorka na 4 godziny w samochodzie. Wszystkie okna były zamknięte

30 Czerwca 2020

York należący do jednej hiszpańskiej właścicielki został przez nią pozostawiony na parkingu w samochodzie podczas upału. Mimo, że wciąż powtarza się, by dbać o zwierzęta latem i absolutnie nigdy nie zostawiać ich w samochodzie podczas skrajnie wysokich temperatur, i tak wciąż miejsce mają sytuacje, jak ta przedstawiona na szokującym wideo. Na szczęście ludzie nie pozostali obojętni krzywdzie zwierzęcia i zareagowali odpowiednio.

York w Sewilli został uratowany z samochodu w upał, wszystko zostało nagrane. Co roku, gdy przychodzi pora na upalne dni, powraca temat zostawiania zwierząt w samochodach na parkingu. Takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do śmierci pupila. Na nagraniu z interwencji temperatura na zewnątrz wynosiła ponad 40°C. Widać na nim, jak funkcjonariusz lokalnej policji wybija szybę od strony pasażera i wyjmuje przez nią zwierzę, które zostało pozostawione na pastwę losu w rozgrzanym samochodzie.

Mężczyzna rozbił ferrari za 1,8 mln zł. Policjanci nie dowierzali, słysząc powódMężczyzna rozbił ferrari za 1,8 mln zł. Policjanci nie dowierzali, słysząc powódCzytaj dalej

York zamknięty w samochodzie przy temperaturze 40° C

Zamknięcie w samochodzie podczas takiego upału jest prawdziwą torturą. Pozostawiony w miejscu nagrzewa się w znacznie większym stopniu niż jego otoczenie. Podczas takiego upału, w jakim zostawiony został York przechwycony przez sewilską policję, deski rozdzielcze mogą osiągnąć temperaturę 80°C. Przebywanie we wnętrzu samochodu na upale to rzecz, z która nie radzi sobie organizm zdrowego, dorosłego człowieka. W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono eksperyment, w którym zaproponowano 1000 dolarów uczestnikom za spędzenie 10 minut na tylnym siedzeniu samochodu w upalny dzień. Nikt nie był w stanie wywiązać się z zadania, było po prostu za gorąco, nie dało się oddychać. Ludzie wysiadali z zawrotami głowy, osłabieni. York z nagrania spędził w takim samochodzie pozostawiony przez właścicielkę bez opieki 4 godziny.

DZISIAJ GRZEJE: `1. Pies policyjny ścigał przestępcę. 10-letnie dziecko stanęło na jego drodze, doszło do tragedii

2.Nawet autor zdjęcia był zdziwiony. Na fotografii jest pies, ale tyko najbystrzejsze oko jest w stanie go wypatrzeć

York pozostawiony sam w tak rozgrzanym aucie mógł umrzeć od przegrzania. Na szczęście ludzie zareagowali i pies został wyciągnięty ze śmiertelnej pułapki. Wiele historii tego typu jednak kończy się inaczej. W okresie letnim wiele zwierząt, a także dzieci, zostaje zamknięta w rozgrzanych samochodach, co powoduje ogrom tragedii. Pamiętajmy, by nigdy nie zostawiać nikogo w samochodzie podczas upału, nawet jeśli samochód jest "na oku", czy jest to "na chwilę". Miejmy na uwadze, że dorośli, zdrowi ludzie nie mogli wytrzymać dziesięciu minut w rozgrzanym aucie mimo wysokiej nagrody, a co dopiero organizm znacznie mniejszego zwierzęcia.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Wasze koty też kładą się wam na biurku, gdy próbujcie pracować? Właściciele kociaków doskonale to znają
  2. Poruszający apel o pomoc schroniska w Radysach. Potrzeba rąk do pracy i podstawowych produktów dla zwierząt
  3. Brzuch owczarka był ogromny. Właściciele czekali na szczeniaki, prawda zwaliła ich z nóg
  4. Urzędniczka trzymała kundelka w pełnym żarze. Zagłodzone zwierzę walczy o życie
  5. Obrazek jest niesamowicie trudnym testem na spostrzegawczość. Tylko 1% ludzi jest w stanie go zdać
  6. Strażak uratował szczeniaka z pożaru. Zachowanie właścicieli w lecznicy wprawia w osłupienie

Źródło: Facebook/Emergencias Sevilla

Następny artykuł