york Iga
Źródło: ratujemyzwierzaki.pl/Fundacja MIKROPSY

Niedożywiony york błąkał się samotnie po ulicy. Staruszka jest bardzo słaba, potrzebuje pomocy

13 Października 2020

York został znaleziony na środku drogi. Psia staruszka nazwana przez wolontariuszy Igusią szła samotnie ulicą, nie zważając na przejeżdżające obok samochody. Była bardzo wygłodniała i zdezorientowana. Teraz Fundacja Mikropsy chce jej pomóc wrócić do pełni sił i zapewnić godne ostatnie lata.

York musiał mieć niezbyt szczęśliwe życie. Nie wiadomo, jak sunia znalazła się na ulicy, gdzie cudem przeżyła. Schronisko, które ją przygarnęło musiało poprosić Fundację o pomoc przy Igusi. Była bardzo zaniedbana, ważyła niecałe 2 kg i potrzebowała gruntownego przeglądu u weterynarzy. Szybko okazało się, że staruszka jest w naprawdę ciężkim stanie, a zaniedbania ciągnęły się latami.

Iga Świątek wróciła do domu i kochanego kota pod osłoną nocy. Na finale rozbroiła wszystkich wspominając mruczkaIga Świątek wróciła do domu i kochanego kota pod osłoną nocy. Na finale rozbroiła wszystkich wspominając mruczkaCzytaj dalej

York potrzebuje pomocy

Niedołężna psinka ma szansę stanąć na nogi, jednak lata zaniedbań zrobiły swoje. York praktycznie nie widzi, ledwo słyszy, a do tego jest zarobaczony, bardzo niedożywiony i karmienie musi odbywać się stopniowo. Suczka wciąż może powrócić na starość do formy, ale dla fundacji to ogromne koszta. Zwracają się więc o pomoc.

- Badanie krwi, kału, moczu, kardiolog, okulista, ortopeda, stomatolog, neurolog, RTG, USG, sterylizacja i w wielu przypadkach mastektomia, gdyż guzy na sutkach biorą się z powodu braku sterylizacji – to podstawa, którą dostają u nas prawie wszystkie psiaki. Poprawna diagnostyka trwa dość długo, gdyż leczymy i diagnozujemy psy u specjalistów, nigdy u jednego weterynarza - czytamy w opisie zbiórki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przyprowadził kota do biura, by łapał myszy. Nagle znikąd zaczęły pojawiać się pieniądze, odkrył niebywałą przyczynę
2. Fatalne informacje dla właścicieli psów. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości
3. Mężczyzna natknął się w lesie na maleńki nagrobek. Przeczytał, co na nim wyryto i zaniemówił

Zbiórka dla suczki

Obecnie york przebywa w domu tymczasowym Fundacji i jest pod stałą obserwacją. Jako staruszka, Iga nie radziła sobie dobrze w schronisku. Czekają ja kolejne diagnozy i wizyty u specjalistów, jednak Fundacja chce zrobić wszystko, żeby zapewnić jej godną starość. Suczka kocha być głaskana i powoli staje się prawdziwym łasuchem. Dzięki wpłatom na zbiórkę uda się sfinansować całość leczenia psinki, które jest konieczne, by móc wysłać ją do czyjegoś kochającego domu, by tam spędziła swoje ostatnie chwile. Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Chcieli porzucić swojego psa na ulicy. Zwierzak zorientował się, co się dzieje, wszystko nagranoChcieli porzucić swojego psa na ulicy. Zwierzak zorientował się, co się dzieje, wszystko nagranoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Grzyby warte 2 000 zł/kg znajdują się w polskich lasach. Polka ujawniła, gdzie dokładnie je znalazła
  2. Owczarek niemiecki i dziecko. Pies zareagował błyskawicznie, gdy ojciec podniósł rękę na chłopca
  3. Golden retriever miał olbrzymią nadwagę. Ledwo chodził, jego metamorfoza po roku jest niewiarygodna
  4. Uratowano 11 malutkich maltańczyków. Mieszkały w klatkach dla królików, są w ciężkim stanie4
  5. Suczka przez kilka dni była uwięziona we wraku samochodu. Obrażenia są poważne, potrzebna pomoc
  6. Wyjawili prawdę o lockdownie Polski. Wielu Polaków chce go uniknąć, również turyści. Wicepremier przemówił
źródło: ratujemyzwierzaki.pl

Następny artykuł