York
Źródło: youtube/snacktimechewie

Sprytny york chce zwrócić na siebie uwagę. Jego unikalny pomysł rozłożył opiekunów na łopatki

9 Stycznia 2021

York nazywany Chewie został adoptowany przez nowych właścicieli, kiedy nikt inny nie chciał wyciągnąć do niego pomocnej dłoni. Uratowany zwierzak ma czasami wyjątkowo sprytne sposoby na wymuszanie uwagi, którymi zaskakuje swoich opiekunów. Jak się okazało, w ciele małej suczki kryje się nie tylko niezły charakterek, ale i niebywały talent aktorski. Jeden z jej popisowych numerów został udokumentowany na nagraniu, a następnie opublikowany na Instagramie.

Yorkshire terier to rasa miniaturowa, znana z długiego włosa, który łudząco przypomina ludzki. Niewielkie czworonogi są zatem często wybierane przez alergików uczulonych na psią sierść, ale i nie tylko. Z łatwością wzbudzają zachwyt w dzieciach, osobach starszych oraz miłośnikach wszystkiego, co malutkie i urocze. Ponadto, swoim zachowaniem potrafią rozśmieszyć niemal każdego.

York po przejściach pragnie uwagi

Psiaki mają wiele wspólnego z dziećmi. Tak samo jak młodzi ludzie, uwielbiają, kiedy ich opiekunowie poświęcają im czas na wspólne zabawy, pieszczoty i spacery. Kochają być w centrum zainteresowania właścicieli, ponieważ to właśnie wtedy czują, że są doceniani i kochani.

Chyba nikt nie chciałby z własnej woli czuć się pominięty czy niezauważony. W świecie zwierząt domowych ta reguła także obowiązuje. Psy oraz koty, w szczególności te, które noszą w sobie traumę czy mieszkały w schroniskach, potrafią reagować urazą lub zazdrością, kiedy ich "rodzic" przestaje traktować je jak oczko w głowie. Kto by im się dziwił, biorąc pod uwagę to, co przeszły.

Mała Chewie nie jest wyjątkiem w tej kwestii. Często zdarza jej się odczuwać niepewność, gdy uwagę opiekunów przez dłuższy czas pochłania coś lub ktoś inny. Przyczyn pojawiania się owego stanu emocjonalnego można szukać w przeszłości doświadczonego przez los zwierzaka.

Pierwsze sześć lat swojego życia Chewie spędziła w pseudohodowli, gdzie była wykorzystywana do ciągłego rodzenia szczeniąt. Każdy dzień spędzała w małej, ciasnej i brudnej klatce, gdzie nikt się nią nie interesował. Na szczęście suczka została odebrana z rąk nieczułych hodowców i dzisiaj ma wspaniałą rodzinę, która spełnia jej prawie wszystkie zachcianki.

Dziewczyna została Dziewczyna została "zaatakowana" przez stado szczeniaczków husky. Zachowanie maluchów wzbudza zachwytCzytaj dalej

Rozpieszczona suczka potrafi jednak czasami zbyt przesadnie zabiegać o zainteresowanie swoich bliskich. Oprócz niej pod jednym dachem mieszkają jeszcze inne zwierzaki, z którymi nie lubi dzielić się swoimi opiekunami. Często wymaga, by wszyscy domownicy poświęcali jej każdą wolną chwilę, a kiedy tego nie robią, ma w zanadrzu rozbrajający pomysł, jak skierować na siebie oczy wszystkich.

- Oprócz Chewie w naszym domu mieszka jeszcze jedna suczka o imieniu Willa. To jednak Chewie uwielbia być w centrum naszej uwagi i nie przepada z nikim się nią dzielić. Robi się zazdrosna, gdy Willa przebywa blisko nas – przyznał Rikki Perez, jeden z członków rodziny małej Chewie.

Kiedy sytuacja wymyka się spod kontroli, a Willa staje się gwiazdą, Chewie nieoczekiwanie zaczyna... kuleć! Tak, ta mała symulantka potrafi posunąć się do nieczystych zagrań, byleby tylko właściciele zaczęli się nią przejmować. Skuteczność tego triku jest niemal stuprocentowa.

- Zwykle robi to wtedy, gdy widzi, że Willa otrzymuje zbyt dużo uwagi. Gdy moja babcia trzyma Willę na kolanach, Chewie zaczyna udawać, że coś jest nie tak z jej łapką. Wtedy babcia natychmiast zajmuje się Chewie. W ten sposób ona osiąga swój cel! – mówi Rikki Perez.

Rodzina yorka już zdążyła przywyknąć do jej genialnych sztuczek. Tym samym przestała brać na poważnie jej urojone obrażenia łapek. A czy Wasze zwierzaki też specjalnie utykają, gdy niechcący je zignorujecie? Jeśli tak, to koniecznie obejrzyjcie popisowy numer na własne oczy i porównajcie z trikami Waszych pupili.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł