york metamorfoza
Źródło: youtube.com/ Viktor Larkhill

York całe życie był przeznaczony tylko do rozpładniania. Ciężko na niego patrzeć, ale po metamorfozie uśmiech pojawia się na twarzy

8 Września 2020

York całe życie spędził w czterech ścianach, w których trzymał go pseudohodowca. Osoby prowadzące nielegalne farmy szczeniaków nie dbają o psy, które rozmnażają. Nie podlegają kontroli żadnego organu, nie posiadają wymaganych certyfikatów, często nie zapewniają im podstawowych warunków bytowych. Zwierzęta wykorzystywane w ten sposób zazwyczaj borykają się z wieloma problemami zdrowotnymi. Regularne rodzenie szczeniaków ma ogromne konsekwencje dla suczek, a psy cierpią przez częste zapładnianie.

York był traktowany przez właścicieli jak maszyna do robienia pieniędzy. W takich przedsięwzięciach, chodzi jedynie o stały dopływ szczeniąt. Właściciele starają się ograniczyć wszystkie koszty związane z dorosłymi zwierzętami. Często oszczędzają nawet na karmie dla nich, podając im resztki ludzkiego jedzenia. Tnie się także koszty opieki weterynaryjnej, dbając jedynie o to by psy były zdolne do rozmnażania się. Przewidywana długość zwierząt w takich przypadkach z kilkunastu spada do kilku lat. Znaczenie ma tutaj także niedobór aktywności fizycznej, oraz fakt, że zamiast leczyć chore zwierzęta usypia się je u skłonnego do współpracy weterynarza.

Uzależniony właściciel nie dbał o Kaję. Suczka została uratowana z wypadku, dostała szansę na lepsze życieUzależniony właściciel nie dbał o Kaję. Suczka została uratowana z wypadku, dostała szansę na lepsze życieCzytaj dalej

York spędził większą część życia w pseudohodowli

W wielu wypadkach, kupując psa od nielicencjonowanego hodowcy nie tylko wspieramy cierpienia zwierząt, ale także dajemy mu się oszukać. Dochodzi do przypadków chowu wsobnego, zwierzęta, które w ten sposób powoływane są do życia często posiadają ukryte choroby lub wady genetyczne. Sprzedawcy często wystawiają fałszywe certyfikaty dotyczące czystości rasowej psa, jak i uchylają się od obowiązkowych szczepień, przerzucając ich koszty na nabywcę. Zdarzały się przypadki, gdy oszukani kupujący orientowali się, że szczeniak, którego otrzymali w niczym nie przypomina rasy, do jakiej ma należeć. Związki kynologiczne, weterynarze, wolontariusze i fundacje od lat zabiegają o to, by osoby decydujące się na zakup czworonoga weryfikowali dostawcę zwierzęcia. Nie robiąc tego wspieramy przemysł oparty na cierpieniach zwierząt, które tak jak widoczny na filmie york, są ofiarami ciężkich zaniedbań.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wstrząsające wideo z polskiej wsi. 10-latki robiły okropne rzeczy kotu, wszystko nagrały
2. Połączyli pitbulla z corgi. Szczeniak wygląda przesłodko, ciężko oderwać wzrok
3. Chihuahua nie chce się podzielić smakołykiem z drugim psem. Reakcja olbrzyma rozbraja

York zmienił się nie do poznania

Na szczęście zwierzak trafił w odpowiednie ręce. Wolontariusze postanowili zrobić wszystko, by resztę życia spędził otoczony należytą opieką przez ludzi, dla których ważny jest on i jego potrzeby, a nie możliwość zarobku. Brudne, posklejane kosmyki futra trzeba było obciąć. Niemyte i nierozczesywane kołtuny były niemożliwe do rozplątania. Zwierzak praktycznie nie widział, ze względu na sierść przysłaniającą jego oczy. Po ścięciu zbędnego włosia, którego nie można było uratować ratownicy zajęli się myciem i rozczesywaniem pozostałej jego części. Gdy skończyli, ciężko było uwierzyć, że to ten sam pies.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pani Jadwiga pracuje na poczcie od 18. roku życia. Teraz otrzymała od mieszkańców nowy rower
  2. Ludzie myśleli, że pies wraca na grób pana z tęsknoty. Prawda okazała się zupełnie inna
  3. Niebo dla fanów golden retrieverów. Największy piknik dla miłośników rasy jest najszczęśliwszym miejscem na świecie
  4. Mężczyzna chciał sprawdzić swojego psa, zaczął płakać. Reakcja golden retrievera topi serca
  5. Myśleli, że zaadoptowali mikroświnkę. Nie wiedzieli, że ich życie zmieni się na zawsze
  6. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb

źródło: youtube.com

Następny artykuł