wyżeł niemiecki
Źródło: instagram.com/banjo_gwp/

Wyżeł na spacerze nagle wyrwał się w las. Wywęszył kogoś potrzebującego pomocy

20 Listopada 2020

Wyżeł niemiecki o imieniu Banjo od zawsze miał świetny węch. Psy gończe mogą się pochwalić niesamowitymi zdolnościami tropicielskimi, kiedy więc pewnego dnia na spacerze Banjo zaczął wyrywać się panu, by pobiec w las, ten doskonale wiedział, że pies musiał mieć dobry powód.

Wyżły słyną z faktu, że są świetnymi tropicielami. Jednak ledwie 9-miesięczny szczeniak z pewnością nie miał pojęcia, że jego niesamowity węch pozwoli mu uratować czyjeś życie. Któregoś dnia, gdy spacerował ze swoim panem po obrzeżach kanadyjskiego miasta Saskatoon, zaalarmował go zapach wśród ośnieżonych drzew. Właściciel psa, Kerry od razu wiedział, że pies wyczuł jakieś zwierzę, ale spodziewał się raczej królika, ptaka lu jeżozwierza, niż... innego psa

Uwaga, internauta ostrzega. Dziki lis atakuje ludzi przy BiedronceUwaga, internauta ostrzega. Dziki lis atakuje ludzi przy BiedronceCzytaj dalej

Wyżeł poczuł trop na spacerze

Kerry od razu zaufał swojemu szczeniakowi, który zaczął go ciągnąć z drogi w kierunku lasu.

- Banjo ma bardzo określone ruchy ogona i ciała, gdy znajduje się w pobliżu świeżego zwierzęcego zapachu, więc kiedy zobaczyłem go biegnącego w kierunku drzew, wiedziałem, że coś tam jest - powiedział Kerry w rozmowie z The Dodo.

Jednak kiedy podeszli bliżej, okazało się, że pies wcale nie zwietrzył żadnego mieszkańca lasu. Pomiędzy drzewami siedział zakopany w śniegu młody pies w typie golden retrievera. Mężczyzna od razu zauważył, że przestraszony psiak wykopał sobie jamę, w której musiał spać. Maluch był wyraźnie zestresowany i mężczyzna od razu założył, że musiał zaginąć swoim właścicielom. Potwierdził to fakt, że miał na sobie obrożę.

Szczeniak pozwolił, by wyżeł podszedł do niego, ale wyraźnie bał się mężczyzny, ten postanowił więc nie wpędzać go w jeszcze większy stres. Zadzwonił więc do odpowiednich służb zajmujących się zwierzętami, a im udało się skontaktować ze zmartwionymi właścicielami. Okazało się, że pies uciekł im kilka dni temu z parku dla psów.

- Dopiero gdy przełączyłem jego właściciela na tryb głośnomówiący, dał jakieś oznaki życia. Udało mi się wyciągnąć go z buszu kilkoma smakołykami, ale nadal nie pozwolił mi podejść zbyt blisko - mówił Kerry.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Pomalowany na zielono, chory pies został znaleziony na ulicy. Prawda o jego sierści zadziwia
2. Pamiętacie Marusię z filmu “U Pana Boga za piecem”? Wiemy, jak dziś wygląda Irina Łaczina
3. Dlaczego pies mruczy? Rozwiązanie zagadki nie powinno cię dziwić, istnieje proste wytłumaczenie

Szczęśliwy finał

Po rozmowie z właścicielami mężczyzna dowiedział się, że psiak nazywa się Louie i zaginął kilka dni temu. Poszukiwania były bezowocne, a nie ułatwiła tego burza śnieżna, która zasypała całą okolicę i zamiotła wszelkie ślady po psiaku. Na szczęście dzielny wyżeł zupełnym przypadkiem odnalazł szczeniaka.

Właścicielka psa akurat była na poszukiwaniach z kilkoma osobami. Kiedy dostała telefon o odnalezionym psie, niemal popłakała się z radości. Zjawiła się na miejscu, dokąd biegła w śniegu po kolana po około 30 minutach. Na widok ukochanej pani, szczeniak w końcu się rozpromienił i cały lęk magicznie zniknął. Kerry przyznaje, że bardzo wzruszył go widok tego spotkania.

- Banjo został mi skradziony w sierpniu, więc musiałem powstrzymywać łzy, bo znam to uczucie! Na miejscu wkrótce pojawiło się wielu przyjaciół Louiego, jego właścicielka Julia trochę się śmiała, a trochę płakała ze szczęścia. Louie tak machał ogonem, że trzęsła mu się cała pupa, był wygłodniały, ale przeszczęśliwy - relacjonuje dumny właściciel wyżła.

Banjo bez wątpienia zasłużył na pochwały i nagrody za uratowanie życia innego malucha - Kerry jest z niego bardzo dumny!

ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA:

Pies uciekł z domu, ale nie nacieszył się wolnością. Został Pies uciekł z domu, ale nie nacieszył się wolnością. Został "aresztowany", jego mina mówi wszystkoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Martyna Wojciechowska znów zaskoczyła. Chodzi o ważny temat. Podróżniczka pokazała wszystko na wizji w TVN
  3. Spaniel ma już 2 lata, ale wygląda jak malutki szczeniaczek. Jest naprawdę wyjątkowy, więcej nie urośnie
  4. Kot miał zostać uśpiony, bo był tak brzydki, że nikt go nie chciał. 24 godziny przed planowanym zabiegiem wydarzył się cud
  5. Nagrano pierwszą wizytę husky'ego u fryzjera. Właściciel wytrzeszczył oczy, gdy obejrzał nagranie, nie znał go od tej strony
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Mężczyzna blokował karty w bankomatach, a następnie kradł pieniądze. Mieszkańcy polskiego miasta zagrożeni

źródło: thedodo.com

Następny artykuł