Wypadek w Warszawie z udziałem psa
Źródło: strazmiejska.waw.pl, pixabay/StockSnap

Warszawa. Zawróciła w niedozwolonym miejscu, spowodowała wypadek. Na jezdnię wybiegł przerażony alaskański malamut

27 Sierpnia 2020

Wypadek spowodowany na jednej z ruchliwych ulic w centrum Warszawy wystraszył czworonożnego pasażera. Przerażone zwierzę uciekło w pośpiechu ze środka rozbitego auta i wybiegło na środek jezdni, stwarzając ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych kierowców. Do akcji ratunkowej dołączył okoliczny patrol policji.

Wypadek z udziałem dwóch pojazdów miał miejsce 26 sierpnia około godziny 14.40. Strażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego patrolujący dzielnicę Muranów zauważyli, że na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II oraz Stawki doszło do zderzenia. Kolizji uległy dwa pojazdy wskutek niedostosowania się do zasad ruchu drogowego przez kierowcę fiata, jest troje poszkodowanych. W jednych z pojazdów znajdował się pies rasy alaskański malamut. Zwierzę uciekło z samochodu i biegło na oślep przed siebie. Było o krok od tragedii.

Mała suczka husky próbuje ukraść tacie jedzenie. Wtedy do akcji wkracza drugi szczeniak i daje jej lekcjęMała suczka husky próbuje ukraść tacie jedzenie. Wtedy do akcji wkracza drugi szczeniak i daje jej lekcjęCzytaj dalej

Z miejsca wypadku uciekł spanikowany pies

Kierowca fiata kombi jechał od strony centrum. W pewnej chwili próbował zawrócić w niedozwolonym miejscu, wymuszając przy tym pierwszeństwo na pozostałych uczestnikach ruchu drogowego jadących od strony ronda Radosława. Kierowca mercedesa, który jechał prawidłowo nie zdążył wyhamować na czas i zderzył się z drugim autem. Oba samochody uległy poważnym zniszczeniom. Patrol straży miejskiej zabezpieczył miejsce zdarzenia, na które natychmiast został wezwany ambulans. Właścicielka fiata poniosła obrażenia w wyniku wypadku i została przewieziona do szpitala. Ratownicy pogotowia ratunkowego zbadali kierowcę i pasażera mercedesa, którym udzielono pierwszej pomocy. Ich stan zdrowia nie wymagał pilnej hospitalizacji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Podczas jednego wyjazdu odebrano interwencyjnie 42 psy. Głodne, przestraszone i chore potrzebują naszej pomocy
2. Matka zostawiła dziecko z psem, nagle usłyszała głośny płacz. Kamery nagrały, co zrobiło zwierzę
3. Dlaczego pies łapie za nogawki? Powód inny niż myślisz

Niespodziewanie, strażnicy zauważyli, że z jednego z pojazdów ucieka zwierzę. Był to alaskański malamut, którego opiekunką jest sprawczyni wypadku. Czworonóg był bardzo przestraszony i za wszelką cenę chciał się wydostać z rozbitego auta. Kiedy mu się to udało, rzucił się do ucieczki z miejsca wypadku. Wystraszony pupil biegł przez całą długość alei Jana Pawła II i kierował się w stronę centrum. Przejeżdżający patrol straży miejskiej zauważył bezpańskiego zwierzaka, który raz po raz wbiegał na jezdnię i zmuszał kierowców do hamowania. W każdej chwili mogło dojść do kolejnego wypadku. Funkcjonariuszom udało się go pochwycić przy ulicy Słomińskiego, skąd pies został przewieziony w bezpieczne miejsce i zwrócony właścicielce.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wypadek na skrzyżowaniu w WarszawieWypadek na skrzyżowaniu w Warszawie
strazmiejska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sądzili, że uratowali szczeniaki. Aż zastygli, kiedy usłyszeli, że to wcale nie są psy
  2. Rodzice się ucieszą. Rząd przewiduje kolejne wsparcie dla rodzin
  3. Pies czy kot? Niesamowity zwierzak wygląda jak postać z bajki
  4. Katarzyna Dowbor w wybornym towarzystwie. Odwiedziła ją synowa, ale i niezwykłe zwierzęta
  5. Zrobili kotu specjalne łóżeczko. Niebywałe, co zrobił mruczek
  6. Duże zmiany na liście regionów objętych obostrzeniami. Jest też lista regionów zagrożonych

źródło: strazmiejska

Następny artykuł