Wypadek w województwie kujawsko-pomorskim
Źródło: unsplash/David Tomaseti

Tragiczny wypadek w kujawsko-pomorskim. Dach chlewni runął, ponad 100 ofiar śmiertelnych

19 Września 2020

Wypadek w północnej części Polski zakończył się śmiercią setek niewinnych istnień, które znajdowały się w środku budynku. W piątek strop niespodziewanie zawalił się i runął z impetem w dół. Ta nieodżałowana tragedia na długo zostanie zapamiętana w okolicy. Na miejscu trwają policyjne działania, inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego ustalili przyczynę katastrofy.

Wypadek, do którego niespodziewanie doszło w miejscowości Różanna w okolicach Świecia w województwie kujawsko-pomorskim pochłonął ponad setkę istnień. Do tragedii doszło w piątek 18 września około godziny 15. Strop chlewni zawalił się pod ciężarem i wpadł do środka, przygniatając ponad sto zwierząt.

Przygarnęła 1-dniowego kotka. Niewiarygodne, jego wygląd przypomina zupełnie inne zwierzątkoPrzygarnęła 1-dniowego kotka. Niewiarygodne, jego wygląd przypomina zupełnie inne zwierzątkoCzytaj dalej

W wypadku śmierć poniosły setki ofiar

Tragiczna katastrofa budowlana pochłonęła życie ponad 100 sztuk trzody chlewnej, głównie matki z dziećmi. Polskie Radio PiK podaje, że żaden z pracowników chlewni nie ucierpiał.

- Na miejscu okazało się, iż połowa części stropu chlewni zawaliła się i wpadła do wewnątrz przygniatając około 100 sztuk trzody chlewnej - były to maciory z prosiakami oraz warchlaki – mówi młodszy Brygadier Paweł Puchowski, oficer prasowy świeckiej straży pożarnej.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kózka dała czadu u weterynarza. Przekomiczne wygibasy zwierzaka sprawiają, że aż samemu chce się tańczyć
2. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
3. Kot zobaczył swoje odbicie w lustrze. Reakcja sprawiła, że właścicieli zatkało

Znane są już wstępne przyczyny zawalenia się stropu. Do wypadku doszło w wyniku przeciążenia dachu, na którym składowane było zboże. W opinii inspektora nadzoru budowlanego, budynek chlewni nie będzie nadawał się do ponownego użytkowania.

- Nasze działania w pierwszym etapie polegały na ewakuacji pozostałego inwentarza z tej części, która nie uległa zawaleniu w bezpieczne miejsce – relacjonuje oficer straży pożarnej - Następnie przystąpiliśmy do odciążenia stropu - częściowego usunięcia zboża, które się na nim znajdowało. Dokonujemy też rozbiórki konstrukcji dachu budynku, żeby nie stanowił zagrożenia dla mieszkańców.

To wielka tragedia, której można było uniknąć, gdyby przestrzegano odpowiednich przepisów sanitarnych i regularnie przeprowadzono nadzór budowlany. To niestety bardzo niefortunne zdarzenie, które zbiegło się w czasie z akceptacją projektu nowelizacji ustawy tzw. "piątki dla zwierząt", mającej na celu ochronę zwierząt, w tym też gatunków hodowlanych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warto sprawdzić portfel. Ta pięciozłotówka jest warta fortunę
  2. Lew i dziecko występowali w programie na żywo. Wystarczyłyby sekundy, by doszło do tragedii
  3. Okaleczony kucyk został potraktowany jak zepsuty mebel. Nieczuły hodowca wystawił go na sprzedaż
  4. Pies został rozdzielony z właścicielem na 3 lata. Gdy spotkali się ponownie, zwierzę o mało nie padło z wrażenia
  5. Pies czekał na śmierć w deszczu na środku drogi. Doszło do tragedii, nie miał już siły
  6. Dwie osoby nie żyją, wielu rannych, nagle wybuchł chaos. Wiadomości z zagranicy obiegły media

źródło: wiadomosci.wp.pl

Następny artykuł