Monitoring ze schroniska
Źródło: youtube/the national

Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie

5 Września 2020

Wybuch w Bejrucie miał miejsce zaledwie miesiąc temu. Doliczono się 135 ofiar śmiertelnych i ponad 5 tysięcy osób rannych. Przyniósł także ogromne straty materialne, rujnując dużą część stolicy Libanu. W wyniku eksplozji ucierpiały również zwierzęta. Nagranie z monitoringu schroniska pokazuje szokującą scenę, która rozegrała się w chwili wybuchu. Podopieczni przytuliska odnieśli obrażenia.

Wybuch w Bejrucie, do której doszło 4 sierpnia 2020 roku zrujnował dużą część miasta. Do eksplozji w stolicy Libanu doszło na terenie magazynu portowego, gdzie składowana było aż 2750 ton saletry amonowej. W wyniku ogromnej eksplozji zniszczony został nie tylko sam port, ale również setki budynków. Straty osiągają miliony dolarów. Wiele osób straciło życie, zaś pod gruzami uwięziono setki rannych. Zwierzęta domowe także ucierpiały w wyniku nieprzewidzianej eksplozji materiałów wybuchowych. Dramatyczne nagranie z monitoringu ujawnia, co się stało w pewnym schronisku.

Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieciZmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieciCzytaj dalej

Monitoring nagrał koty podczas wybuchu

Eksplozja w porcie doprowadziła do zniszczenia budynków w promieniu nawet 3 kilometrów od epicentrum wybuchu. Szyby z okien wypadały zaś nawet 20 kilometrów od portu. W sieci opublikowano nagranie z monitoringu w jednym ze schronisk w Bejrucie. Widać na nim, jak dwa koty odpoczywają na kanapie ustawionej pod szybą. Były nieświadome tego, co wkrótce się stanie. Sekundy dzieliły od tragedii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ktoś przywiązał kartkę do obroży psa i zostawił go pod sklepem. Ciężko powstrzymać łzy
2. Właśnie się dowiedzieliśmy. Przykre informacje, miał przed sobą całe życie

Niespodziewanie rozbrzmiał ogromny huk, który przeraził zwierzęta. Szyba nad ich głowami roztrzaskała się na miliony kawałeczków i spadła wprost na posadzkę. Spanikowane koty rzuciły się do ucieczki, jednak nie uniknęły skoku wprost na ostre jak brzytwa kawałki szkła. Kiedy pracownicy schroniska wrócili do placówki, zastali widok niczym z horroru. Każde pomieszczenie były naznaczone śladami krwawych łapek. Przerażone zwierzęta, którym udało się uratować miały rozległe rany, jednak ich życiu nie zagrażało większe niebezpieczeństwo.

Wolontariusze zrozumieli, że z pewnością większość zwierząt domowych, która nieszczęśliwie znalazła się w promieniu eksplozji, musiała ulec panice i zachować się w podobny sposób. Być może część z nich uciekła z mieszkań swoich opiekunów i jest ranna. Aby pomóc bezbronnym ofiarom wybuchu, wolontariusze postanowili przeprowadzić akcję ratunkową i dopełnić wszelkich starań, aby każdy właściciel psa czy kota odzyskał swojego pupila z powrotem.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do tej pory był normalnym górnikiem. Dzięki wielkiemu odkryciu w ciągu doby stał się milionerem
  2. Mężczyzna uratował psa rasy beagle przed uśpieniem. Pies podziękował mu w niezwykły sposób
  3. Niemowlę wierciło się w kołysce. Zachowanie kota jest bezcenne
  4. Zostawali husky na 3 godziny w domu. Kiedy wrócili złapali się za głowy
  5. Koziołek rozpędził się w stronę kota. Chciał go wziąć na rogi, stało się inaczej
  6. Brat Agaty Dudy przerwał milczenie i wyjawił całą prawdę. Odsłonił kulisy, odważne słowa

źródło: youtube.com, euractiv.pl

Następny artykuł