Targ w Hong Kongu
Źródło: Pixabay/1588877

Przełom w Wuhan. Wprowadzono zakaz spożywania dzikich zwierząt

26 Maja 2020

Wuhan cieszy się od paru miesięcy bardzo złą sławą. Uważa się, że to właśnie to chińskie miasto było kolebką koronawirusa. Chińskie władze przekazały informację o koniecznych obostrzeniach, które zostały wprowadzone na terenie prowincji.

Naukowcy nie mają już najmniejszych wątpliwości - do wybuchu epidemii koronawirusa przyczyniły się bezpośrednio tzw. mokre targi, w trakcie których handluje się zwierzętami przetrzymywanymi w tragicznych warunkach.

Wuhan normuje kwestię handlu dzikimi zwierzętami

Władzie Wuhan przekazały dobrą informację - w mieście zakazano nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami. Decyzja ta była kluczowa dla walki z szerzącą się epidemią koronawirusa. Nie ma już bowiem najmniejszych wątpliwości co do tego, że rozprzestrzenienie się groźnego wirusa oraz wybuch pandemii miały miejsce na tzw. mokrych targach. W ich trakcie zwierzęta są przetrzymywane w skrajne niehigienicznych, przerażających warunkach. Większość z nich nie ma żadnych badań weterynaryjnych ani szczepień. Stłoczone, przerażone i nierzadko ciężko chore zwierzęta zarażały się w trakcie targów wszelkimi możliwymi chorobami. W ten sposób doszło do mutacji patogenów, które dały nowy wirus - koronawirus.

Według nowych rozporządzeń handel dzikimi zwierzętami ma zostać poddany szczegółowej kontroli. Legalnie działający hodowcy otrzymają dofinansowanie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zainstalowała kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi jej kot. Gdy obejrzała nagranie, nie mogła powstrzymać łez 2. Kot każdego dnia żebrał w sklepie o mięso, którego nie zjadał. Sprzedawca odkrył jego tajemnicę, trudno powstrzymać łzy

Szacuje się, że rynek handlu dzikimi zwierzętami w Chinach wynosi prawie 66 miliardów euro. Naukowcy alarmują również - 70% epidemii w XX i XXI wieku była pochodzenia odzwierzęcego. Jednak to człowiek doprowadził do rozprzestrzeniania się groźnych chorób - nie zapewniając zwierzętom odpowiedniego traktowania, opieki weterynaryjnej i higieny.

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Co sądzicie o tzw. mokrych targach?Co sądzicie o tzw. mokrych targach?
Pixabay/PublicDomainPictures

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przyniósł porzuconego szczeniaka. W końcu dowiedzieli się, jakim jest zwierzęciem i zamarli z wrażenia
  2. Tysiące osób pokochały nową rasę psów. Cockapoo to niezwykła krzyżówka
  3. Niezwykłe zachowanie psa przed każdym posiłkiem. Nagranie chwyta za serce
  4. Wyłowili z rzeki tonącą suczkę. Prawda okazała się zupełnie inna niż przypuszczano
  5. Wyłowili z rzeki tonącą suczkę. Prawda okazała się zupełnie inna niż przypuszczano
  6. Pozwalacie swoim psom wchodzić do łóżka? Czworonogi uwielbiają spać z właścicielami

Źródło: sciencesetavenir.fr

Następny artykuł