Pieski małe znalezione
Źródło: facebook/Fundacja dla Szczeniąt Judyta

Zatrzymali się w lesie na postój. Znaleźli worek, z którego dochodziły okropne piski

25 Sierpnia 2020

Worek, który znajdował się w lesie przekuł uwagę pewnych spacerowiczów. Ze środka wydobywały się ciche piski. Gdy spojrzano do środka, wszystko stało się jasne. Natychmiastowo powiadomiono odpowiednie służby. Fundacja dla Szczeniąt Judyta wystosowuje ważny apel i zwraca się do wszystkich właścicieli zwierząt domowych. Sprawa jest poważna.

Worek z nieznaną zawartością został zauważony przez spacerujących ludzi w samym środku lasu. Był przywiązany do drzewa. Spacerowicze usłyszeli, że w środku prawdopodobnie znajdują się żywe stworzenia, które panicznie wołały o pomoc. Gdy otworzyli porzucone zawiniątko, ich oczom ukazał się przejmujący widok, dlatego powiadomili rejonową organizację prozwierzęcą i przywieźli znalezisko do ich siedziby. Po tym zdarzeniu na oficjalnym koncie Fundacji dla Szczeniąt Judyta na Facebooku pojawił się poruszający wpis, który został skierowany do wszystkich opiekunów psów i kotów. Chodzi o zapobieganie niechcianym ciążom zwierząt.

Dlaczego pies drapie uszy? Nie wolno lekceważyć objawówDlaczego pies drapie uszy? Nie wolno lekceważyć objawówCzytaj dalej

W worku znaleziono sześć szczeniąt

Pracownicy Fundacji dla Szczeniąt Judyta zostali powiadomieni o bezpańskim worku, który ktoś przywiązał do drzewa i odszedł. To nie pierwsza taka sytuacja w polskich lasach, dlatego dla aktywistów był to oczywisty sygnał, że mogło dojść do celowego porzucenia pupila. Szybko okazało się, że nie chodziło nie tylko o jedno zwierzę, lecz aż sześć nowo narodzonych szczeniąt. Młode zwierzęta zostały porzucone na pewną śmierć, zbieg okoliczności uratował im życie. Spacerowicze przywieźli szczenięta do siedziby fundacji, gdzie zatroszczyli się o nie lekarze weterynarii. Na obecną chwilę szóstka rodzeństwa jest już bezpieczna, zaś wkrótce wolontariusze zajmą się szukaniem dla nich stałych domów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieprawdopodobna przemiana kundelka z Radys. Trafił do adopcji, zmienił się o 180 stopni
2. Okrzyknięto go najbrzydszym tygrysem świata. Czy zasługuje na miłość?
3. Rottweiler i maleńki chomik zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Delikatność olbrzymiego psa jest niewiarygodna

Pomimo setek podobnych sytuacji, miłośnikom zwierząt wciąż nie mieści się w głowie, jak człowiek może wrzucić żywe istoty do worka, przywiązać je do drzewa, a następnie zbiec z miejsca zdarzenia. Pracownicy organizacji opublikowali na Facebooku wpis, w którym padają dosadne słowa: "LUDZIE! CO Z WAMI! KOLEJNE MALUCHY PORZUCONE NA PEWNĄ ŚMIERĆ, OCALAŁY TYLKO DLATEGO, ŻE ZNALEŹLI JE PRZYPADKOWI SPACEROWICZE!". Aktywiści są oburzeni i powtarzają jak mantrę, aby właściciele zwierząt domowych przeprowadzali zabieg sterylizacji lub kastracji u swoich podopiecznych, aby uniknąć podobnych incydentów w przyszłości. Liczne organizacje pro-zwierzęce stale walczą o podniesienie świadomości właścicieli na temat odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami domowymi. Zachęcają, aby opiekunowie nie rozmnażali zwierząt, zważając na tragiczną sytuację w schroniskach, i również zdecydowali się na wizytę u weterynarza w celu przeprowadzenia zabiegu sterylizacji u ich pupili. Warto pamiętać, że w niektórych miastach w Polsce bezpańskie czworonogi podlegają bezpłatnej sterylizacji, co pomaga zapobiec rosnącemu problemowi bezdomności zwierząt na terenie kraju.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Usłyszała niepokojące dźwięki w kuchni. Gdy weszła i zobaczyła, co jej pies ma w pysku, pobladła
  2. Spędzili ze sobą 54 lata i nikt nie spodziewał się takiego zakończenia. Prawdziwa miłość do grobowej deski
  3. Biała suczka owczarka niemieckiego została mamą. Wygląd jej szczeniaka wprawił wszystkich w osłupienie
  4. Chcieli nagrać zabawny filmik, postawili pitbulla i pomeraniana przed sobą. Internauci są wściekli
  5. Malutki kotek bał się wejść do środka. Powód ściska serce
  6. Przyłapali prezydenta Białorusi na lotnisku. Wstrząsający widok. O co chodzi?

Źródło: facebook.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł