policjant i worek
Źródło: policja.pl

Ktoś podrzucił worek pod Kościół. Policjanci zamarli, kiedy go otworzyli

21 Lipca 2020

Worek podrzucono pod jeden z kościołów w miejscowości Jawor. Na miejsce wezwano patrol policji, parafianie woleli nie zaglądać do niego samodzielnie, bojąc się, że uszkodzą dowody w ważnej sprawie. Gdy mundurowi otworzyli zawiniątko oniemieli.

Worek wzbudził zainteresowanie przechodniów, ponieważ dochodziło z niego cichutkie popiskiwanie. Jutowa sakwa leżała przed bramą wjazdową do kościoła, jednak ksiądz nic o nim nie wiedział. Podjęto decyzję o wezwaniu policjantów, by oni w fachowy sposób zajęli się znaleziskiem. We wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze z jaworskiej jednostki policji przyjęli zgłoszenie o zdarzeniu. Od razu na miejsce wysłano patrol drogówki, znajdujący się akurat w okolicy. Policjanci od razu otworzyli znalezisko.

Ważąca blisko 8 kilogramów chihuahua została porzucona. Jej nowa mama wdrożyła jej dietęWażąca blisko 8 kilogramów chihuahua została porzucona. Jej nowa mama wdrożyła jej dietęCzytaj dalej

Worek leżał pod bramą kościoła

Ciche popiskiwanie, które słyszeli przechodnie wydawały 3 malutkie szczeniaki. Fakt, że porzucono je pod kościołem jest jednak zdumiewający. Gdyby nie szybka reakcja ludzi oraz interwencja policji, zwierzaki mogłyby ucierpieć, leżąc w ciężkim jutowym worku na środku nagrzanego chodnika. Na szczęście zwierzakom nic się nie stało. Znajdy były w dobrym stanie, nie wymagały konsultacji z weterynarzem. Obecnie znajdują się pod opieką wykwalifikowanej placówki. Gdy będą na to gotowe trafią do adopcji. Policja postara się odnaleźć sprawcę zdarzenia. Może on opowiada za narażenie zwierząt na niebezpieczeństwo czy znęcanie się nad nimi. Stłoczone w worku szczeniaki narażone były na udar lub uduszenie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Właściciel pumy napisał list do prezydenta Poznania. O co prosi?
3. Dlaczego kot miauczy? Fakty i mity

Policja apeluje o rozsądek

Wakacje to okres, w którym służby otrzymują najwięcej zgłoszeń o porzuconych zwierzętach. Osoby, które decydują się na wzięcie psa zimą lub wiosną, gdy nastają wakacje orientują się, że z psem wiąże się dużo pracy i odpowiedzialności. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że decyzja o przygarnięciu lub kupnie czworonoga, może wiązać się ze zmianą lub ograniczeniem wakacyjnych planów. Niektórzy nie wiedzą też ile pracy wymaga utrzymanie pupila. Co roku policja i inne służby i fundacje apelują o nie porzucanie zwierząt. Jeśli zwierzak wybitnie nam zawadza lub nie radzimy sobie z opieką nad nim powinniśmy skontaktować się z zajmującą się takimi problemami fundacją lub przekazać psa do schroniska. istnieją także firmy świadczące usługi opieki nad czworonogiem na czas wakacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Byli przekonani, że uratowali szczeniaczki labradora. Kiedy lekarz powiedział im, co to za zwierzęta, zaparło im dech w piersiach
  2. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  3. Skandal w Lublinie. 7-letnia dziewczynka znęcała się nad szczeniakiem
  4. Wspaniałe zachowanie labradora. Powiadomił właścicielkę, kiedy jej syn doznał udaru
  5. Jak nauczyć psa, aby nie prosił o jedzenie? Kilka prostych wskazówek
  6. Są ofiar. Tragedia w górach. Smutne wieści ze świata

Źródło: policja.pl

Następny artykuł