wombat
Źródło: facebook.com/Wombat Awareness Organisation

Chroniony prawem wombat został postrzelony 26 razy. Walczy o życie

4 Listopada 2020

Wombat to zwierzątko, o którego istnieniu wiele osób nie ma pojęcia. Jednak ten mały ssak jest Australijczykom doskonale znany. To właśnie ich tereny zamieszkiwane są przez to urocze zwierzątko, które jest chronione przez prawo i nie wolno na nie polować.

Wombat miał wiele szczęścia, że przeżył i szybko znalazł się pod opieką wyszkolonych medyków. Choć polowanie na te ssaki jest prawnie zabronione, jak widać, nie wszyscy przejmują się tym zakazem. Odwodniony, wygłodniały i ranny maluch trafił w odpowiednie ręce w ostatniej chwili. Obecnie walczy o powrót do zdrowia.

Bernardyn panicznie bał się fryzjera. Wtedy jego właściciel zdjął koszulkę i zrobił coś niesamowitegoBernardyn panicznie bał się fryzjera. Wtedy jego właściciel zdjął koszulkę i zrobił coś niesamowitegoCzytaj dalej

Wombat został postrzelony 26 razy

Zwierzątko miało niebywałe szczęście, że na jego drodze pojawiła się opiekunka dzikich zwierząt, zmierzająca akurat do kliniki weterynaryjnej. Nie wiadomo, jak długo wombat czekał na pomoc. Gdy kobieta obok jezdni zobaczyła ranne, odwodnione i wygłodniałe zwierzę, natychmiast przystąpiła do akcji.

Gdy weterynarze zbadali malucha byli w szoku - ktoś postrzelił go aż 26 razy. Wombat to zwierzę chronione prawnie na terenie niemal całej Australii, a polowania na nie są karalne. Jednak wiele osób traktuje te zwierzaki jak szkodniki i ranne wombaty niezwykle często trafiają w ręce ratowników.

RSPCA - organizacja charytatywna promująca dobrostan zwierząt, której patronuje królowa Elżbieta II - zostali już powiadomieni o incydencie i badają sprawę. Obecnie jednak nie mają żadnych podejrzanych, którzy mogliby dopuścić się tego wyjątkowo okrutnego czynu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Owczarek ruszył na poszukiwania 88-latki. Każda minuta bardzo ważna
2. Zostało 6 dni. ARiMR wypłaci dotacje dla kolejnej grupy poszkodowanych
3. Prowadziła e-lekcję, kiedy wszedł wielki bokser. Zaskakujące zachowanie nauczycielki, wszystko jest na wideo

Dzikie zwierzę wraca do zdrowia

Mały wombat, który został nazwany Harold, ma się obecnie całkiem dobrze dzięki szybkiej interwencji weterynarzy. Podkreślają, że najbliższe dni będą kluczowe w kwestii powrotu zwierzaka do zdrowia. Przedstawiciel organizacji napisał na Facebooku:

- Staram się nie być zbyt podekscytowany, ponieważ następne 48 godzin jest kluczowe, a on jest daleko od powrotu lasu, ale dziś ucieszył się na widok swojego jedzenia! To naprawdę pozytywny znak. Poza tym nadal odpoczywa i dochodzi do siebie. Proszę, miejcie go w swoich myślach, wiem, że czuje miłość wszystkich - czytamy. Miejmy nadzieję, że waleczny wombat dojdzie do siebie!

ZOBACZ WIDEO:

Niewidomy pies poznaje niemowlę po raz pierwszy. Reakcja zaskoczyła rodzicówNiewidomy pies poznaje niemowlę po raz pierwszy. Reakcja zaskoczyła rodzicówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Afera futrzana w Wielkopolsce. Setki martwych lisów na nielegalnej fermie. Widok, który zastali wolontariusze, przechodzi ludzkie pojęcie
  4. Horror w supermarkecie. Zwierzęta obwinęli folią, wystawili na sprzedaż, wyglądały jakby umierały w cierpieniach
  5. Premier ogłosił nowe restrykcje. Galerie handlowe zamknięte, a co ze sklepami zoologicznymi?
  6. Pamiętacie pogodnego Steffena Möllera z "M jak miłość"? Zdumiewające, jak obecnie wygląda życie gwiazdy
  7. Skarb jesieni, czyli marynowana dynia w zalewie słodko-kwaśnej. Zrobisz w parę chwil, bez pasteryzowania

źródło: ladbible.com

Następny artykuł