kot przytulony
Źródło: pixabay.com/Daga_Roszkowska

Jest tylko 5 typów właścicieli kotów. Którym z nich jesteś Ty?

6 Września 2020

Właścicieli kotów możemy podzielić na pięć podstawowych typów. Każdy z nich w inny sposób podchodzi do swojego zwierzaka. Od tego jak traktujemy naszego pupila, zależy między innymi to, jak będzie się on wobec nas zachowywał. Mruczki, podobnie jak ich opiekunowie różnią się od siebie charakterem i temperamentem, jednak większość posiada kilka cech wspólnych. Jak wygląda twoja relacja z kotem?

Właściciele różnie podchodzą do opieki nad zwierzakiem. Część osób ma niesamowitą rękę do zwierząt, w wypadku innych relacja może rodzić się w bólach. Nie zawsze od razu zyskamy sympatię naszego zwierzaka. Czasem nad zbudowaniem z nim więzi trzeba będzie popracować. Ludzie mają różne metody wychowywania futrzaków. Niektórzy pozwalają im na wszystko i rozpieszczają je, inni wyznaczają twarde zasady i nagradzają podopiecznych za ich przestrzeganie. Choć koty często chodzą swoimi ścieżkami, zazwyczaj wracają do domu, w którym czeka na nie ich ulubiony człowiek.

Owczarek niemiecki poznaje 2-tygodniowe kocięta. Jego zachowanie jest rozbrajająceOwczarek niemiecki poznaje 2-tygodniowe kocięta. Jego zachowanie jest rozbrajająceCzytaj dalej

Właściciele kotów różnie traktują swoje zwierzaki

Poniżej opiszemy kilka różnych typów opiekuna tego zwierzaka. Oczywiście są to jedynie ogólnikowe postawy, jakie przejawiają ludzie w stosunku do kotów. Być może jednak uda wam się odnaleźć swoje zachowania, w którymś z przytoczonych tu opisów.

1. Koci wróg - Żyjesz ze swoim pupilem jak pies z kotem. Nie wiesz właściwie jak wszedłeś w posiadanie zwierzaka. Nie poświęcasz mu za wiele uwagi, ledwie tolerujesz jego obecność w swoim najbliższym otoczeniu. Nie zależy ci na relacji ze zwierzakiem, na czym cierpi jego samopoczucie. Zazwyczaj nie masz pojęcia, gdzie twój podopieczny się znajduje i co robi. Osoby wpadające w tą kategorie czasem nawet nie nadają mruczkowi żadnego imienia.

2. Głowa rodziny - To ty wyznaczasz w swoim domu zasady, których pupil musi przestrzegać. Kochasz swojego kota i dobrze go traktujesz, bawisz się z nim i przytulasz, jednak nie pozwalasz mu na zbyt wiele. Rozpieszczony zwierzak potrafi dać się swojemu właścicielowi we znaki. Nie masz zamiaru dopuścić do takiej sytuacji. Dbasz o to, by mruczek znał swoje miejsce. Przestrzegasz wyznaczonych godzin karmienie i zwykle nie dajesz się przekonać do ustępstw, niezależnie ile kot może miauczeć. Nie masz oporów, by zostawić kota samego, wiesz że nic nie zbroi, a krótka nieobecność w domu nie odbije się na nim w negatywny sposób.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ktoś przywiązał kartkę do obroży psa i zostawił go pod sklepem. Ciężko powstrzymać łzy
2. Właśnie się dowiedzieliśmy. Przykre informacje, miał przed sobą całe życie

3. Kociarz - Chętnie dzielisz się szczegółami z życia twojego kota ze znajomymi, jednak nie zanudzasz ich niemającymi końca historiami. Zapewniasz kotu wszystkie potrzeby, spędzasz z nim wiele czasu. Jesteś na bieżąco z nowymi na rynku zabawkami i gadżetami, jednak nie wydajesz na zwierzaka przesadnie dużych sum. Zależy ci na jego samopoczuciu, mruczek jest nie tylko twoim podopiecznym, ale także przyjacielem i towarzyszem życia.

4. Największy fan kotów - Niektórzy zaczynają posądzać cię o przesadne przywiązanie do tego gatunku. Jedno zwierze w domu ci nie wystarcza. Mógłbyś godzinami opowiadać o swoim pupilu. Ludzie wolący towarzystwo psów niż kotów wydają ci się bluźnić. Gdy z jakiegoś powodu musisz zostawić zwierzaka pod czyjąś opieką, ciągle dzwonisz, by sprawdzić jak czuje się twój mruczek. Rozpieszczasz zwierzaki przysmakami, twój dom urządzony jest pod kątem ich dobrego samopoczucia.

5. Koci maniak - Całe twoje życie podporządkowane jest jedynie zwierzakom. W twoim domu wszędzie leżą ich zabawki, część mebli zastąpiłeś drapakami i domkami dla zwierzaków. Wolisz ich towarzystwo od rozmów i spotkań ze znajomymi. Prawdopodobnie masz tyle kotów, że nie potrafisz ich zliczyć, jednak znasz imię każdego z nich i bardzo je kochasz. Większość czasu poświęcasz dbaniu o swoje zwierzęta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite odkrycie po 44 latach. Anna Jantar napisała wzruszające słowa w dniu narodzin Natalii Kukulskiej
  2. Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powód
  3. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  4. Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieci
  5. Czarny scenariusz spełnia się w Gdyni. Każdego dnia jest coraz gorzej

źródło: se.pl

Następny artykuł