Owczarek
Źródło: unsplash/ Lesly Juarez

Tragedia. Stracił owczarka z oczu tylko na chwilę. Gdy po godzinach poszukiwań wreszcie go znalazł, było już za późno

28 Listopada 2020

Właściciel 9-letniego owczarka niemieckiego nie spodziewał się, że podczas wtorkowego spaceru po raz ostatni zobaczy swojego pupila żywego. Czworonóg pobiegł w las i przez długi czas nie wracał. Poszukiwania zwierzęcia trwały godzinami. Niestety, pies, który zaginął w zaroślach, został odnaleziony martwy. Owczarek wpadł w sidła kłusownika. Policja pilnie poszukuje sprawcy zastawiającego wnyki na terenie gliwickich lasów.

9-letni owczarek niemiecki stracił życie wskutek nielegalnej działalności myśliwych. Zwierzę oddaliło się od swojego opiekuna i wpadło w zastawione sidła. Godzinami umierało w potwornych męczarniach.

Beagle niechcący upuścił zabawkę na podłogę. Zareagował w rozbrajający sposóbBeagle niechcący upuścił zabawkę na podłogę. Zareagował w rozbrajający sposóbCzytaj dalej

Właściciel wyruszył na poszukiwania owczarka

Kilka godzin wcześniej mieszkaniec Gliwic wyszedł z czworonogiem na spacer po nieużytkach pomiędzy autostradowym punktem poboru opłat a ulicą Miodową w Bojkowie. Niespodziewanie owczarek zaginął wśród wysokich gąszczy.

Mężczyzna początkowo nie przejął się zniknięciem psa. Wrócił sam ze spaceru, sądząc, że prędzej czy później, 9-letni pupil znajdzie drogę do domu i wróci bezpiecznie. Nie przeszło mu nawet przez myśl, że w tym samym czasie jego pupil przeżywa niewyobrażalne katusze.

Kiedy po kilku godzinach pies wciąż nie pojawił się w okolicach posesji, właściciel wyruszył na poszukiwania. Niestety, gdy wreszcie go zobaczył, czworonóg już nie żył. Ciało zwierzęcia było uwięzione we wnykach.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Świętokrzyskie: Czy amstaff zagryzł właściciela? Znamy przyczynę śmierci 48-latka pozbawionego głowy
2. Pilny komunikat ZUS. Płatnicy powinni się pospieszyć. Wnioski tylko do poniedziałku
3. Listonosz podchodzi do gromadki psów. Nie wiedział, że nagrywa go monitoring

Pies umierał w męczarniach

Jak podała w piątek śląska policja, po wielu godzinach poszukiwań właściciel odnalazł ciało psa we wtorek.

- Jednak los ulubieńca dzieci był przesądzony. Uwięziony we wnykach, zmarł w męczarniach. Powiadomieni policjanci przeprowadzili oględziny miejsca przestępstwa. Kłusownik, działając z niskich pobudek, doprowadził do trwającego najprawdopodobniej wiele godzin cierpienia zwierzęcia - podała gliwicka komenda.

Nieznany sprawca przestępstwa postąpił w barbarzyński sposób, narażając życie i zdrowie nie tylko dzikich czy udomowionych zwierząt, ale także nieuważnych spacerowiczów.

Śledztwo w sprawie ustalenia tożsamości kłusownika trwa. Funkcjonariusze proszą o wszelkie informacje, które pomogą ustalić tożsamość kłusownika, zakładającego wnyki w zaroślach na granicy dzielnicy Bojków i pól uprawnych. Gwarantują informatorom pełną anonimowość.

- Dodajmy, że zakładanie wnyków na zwierzęta jest skrajnie niehumanitarnym i pozbawionym uczuć wyższych działaniem. W obecnych czasach w naszym kraju nie ma potrzeby kłusowania i zdobywania pożywienia w ten sposób. Każda osoba ma możliwości zdobycia żywności w legalny sposób - podkreślają gliwiccy policjanci.

Nikt nie chciał pokochać labradora ze zdeformowanym pyszczkiem. Aż pewnego dnia spotkał kogoś niezwykłegoNikt nie chciał pokochać labradora ze zdeformowanym pyszczkiem. Aż pewnego dnia spotkał kogoś niezwykłegoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego "ataku zimy" dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  2. Nie chcą wpuścić Andrzeja Dudy na Podhale. Górale zapowiadają strajk
  3. Tragedia, zginęło ponad 14 tysięcy zwierząt. Milczano przez rok
  4. Świętokrzyskie. Czy amstaff zagryzł właściciela? Znamy przyczynę śmierci 48-latka pozbawionego głowy
  5. Dziecko wybucha płaczem, bo nie dostało słodyczy. Wtem husky robi cudowną rzecz, by je pocieszyć
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Niesamowita oferta w Lidlu. Telewizor z 4K "za grosze"

źródło: POLSATNEWS.PL

Następny artykuł