Owczarek został zaatakowany podczas spaceru
Źródło: pixabay/5697702

Dramat na Podkarpaciu. Rzucił się z ostrym narzędziem na psa, wszystko działo się na oczach właściciela

27 Sierpnia 2020

Właściciel owczarka holenderskiego spacerował z pupilem po okolicy. Podczas przechadzki do czworonoga podbiegł inny pies, zwierzęta zaczęły na siebie warczeć. Niespodziewanie na horyzoncie pojawił się właściciel drugiego czworonoga. Mężczyzna wyjął nóż i zadał cios zwierzęciu. Finał zdarzenia odbiera mowę.

Właściciel owczarka holenderskiego nie spodziewał się, że spokojny, lipcowy spacer ze swoim pupilem zakończy się w tragiczny sposób. Mieszkaniec wsi Malenisko koło Jarosławia w województwie podkarpackim spacerował w okolicy ronda na skrzyżowaniu dróg, jego pupil był przypięty do smyczy i nosił kaganiec. Wtem, do owczarka podbiegł inny pies. Zwierzęta ewidentnie nie darzyły się sympatią od pierwszego spotkania, oba czworonogi pokazywały sobie kły i wydawały groźne warki. To, co zdarzyło się po chwili zszokowało wszystkich mieszkańców wioski.

Dlaczego kot kicha? Najczęstsze przyczyny, jest ich więcej niż myśliszDlaczego kot kicha? Najczęstsze przyczyny, jest ich więcej niż myśliszCzytaj dalej

Mężczyzna dźgnął psa na oczach właściciela

Atmosfera robiła się coraz bardziej gęsta, gdy dwa czworonogi zaczęły na siebie wzajemnie warczeć. Właściciel owczarka holenderskiego nie obawiał się o to, że jego pupil zrobi krzywdę nieznajomemu psu, w końcu miał założony kaganiec i stał na uwięzi. Jednakże, nie spodziewał się, że w zaistniałej sytuacji najbardziej niebezpieczny okaże się nadjeżdżający na rowerze mężczyzna. Rowerzysta okazał się być opiekunem drugiego z czworonogów. Kiedy zobaczył, że między psami lada chwila może dojść do walki, zareagował pierwszy. Mężczyzna błyskawicznie wyjął nóż z kieszeni i bez wahania zadał cios owczarkowi holenderskiemu.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Jakie rośliny są odpowiednie do mieszkania z kotem? Miłośnicy zwierzaków i kwiatów muszą je znać
2. Bezdomny kot, który był uznany za zbyt brzydkiego do pokochania. Ludzie omijali go na ulicy
3. Dlaczego kot kicha? Najczęstsze przyczyny, jest ich więcej niż myślisz

Właściciel poszkodowanego psa był w szoku, nie zdążył zareagować w porę. Ranny pies trafił pod opiekę lekarza weterynarii, gdzie walczył o życie przez dobę. Niestety, następnego dnia przegrał ostateczną potyczkę ze śmiercią. Na obecną chwilę wciąż padają odmienne wersje makabrycznego zdarzenia. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu prowadzą dochodzenie pod kątem naruszenia z art. 35 pkt 1 ustawy o ochronie zwierząt. W ciągu najbliższych tygodni zostanie powołany biegły specjalista radiologii weterynaryjnej, który określi, co naprawdę zdarzyło się podczas spaceru. Obaj właściciele zwierząt zostali już przesłuchani przez policjantów. Aspirant sztabowy Anna Długosz z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu zapowiedziała, że sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
  2. Rodzice się ucieszą. Rząd przewiduje kolejne wsparcie dla rodzin
  3. Martwe delfiny znaleziono na plaży. Czuć było od nich olej napędowy
  4. Warszawa. Zawróciła w niedozwolonym miejscu, spowodowała wypadek. Na jezdnię wybiegł przerażony alaskański malamut
  5. Jak śpi twój pies? Pozycja mówi wszystko o jego nastroju, zdrowiu i charakterze
  6. Doda przeszła samą siebie, wyłoniła się z morza niczym syrena. Zdjęcia zapierają dech

źródło: korso24.pl, rzeszow.wyborcza.pl

Następny artykuł