Pies
Źródło: unsplash/Josh Hild

Jest tylko 5 typów właścicieli psów. Do którego z nich należysz?

21 Listopada 2020

Właścicieli psów można podzielić na pięć podstawowych typów. Bez wątpienia wszystkich psiarzy łączy wielkie przywiązanie do czworonogów, lecz każdy z nich różni się od siebie ze względu na wyróżniające cechy charakteru oraz zupełnie inny sposób traktowania milusińskich. To właśnie podejście opiekuna do jego zwierzaka zdradza prawdę o tym, jakim jest człowiekiem.

Opieka nad zwierzęciem to niezwykle wzbogacające doświadczenie. Właściciele i psy uczą się od siebie wzajemnie troski, zaufania, cierpliwości czy wyrozumiałości, a przy tym wiedzą, że zawsze mogą na siebie liczyć. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich typów psiarzy jest oczywiście sympatia do czworonożnych przyjaciół. Jednakże, czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jakim typem właściciela psa jesteś Ty sam? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Husky każdego dnia wymyka się z domu. Kiedy właściciel zrozumiał, gdzie ucieka, serce zabiło mu mocniejHusky każdego dnia wymyka się z domu. Kiedy właściciel zrozumiał, gdzie ucieka, serce zabiło mu mocniejCzytaj dalej

Którym typem właściciela psa jesteś?

Psiarze to specyficzna grupa społeczna, w której obrębie można wyznaczyć konkretne podgrupy. Wśród nich znajdą się tacy, którzy mają bardzo sprecyzowane preferencje dotyczące rasy, usposobienia czy rozmiarów zwierzaków. Niektórzy z nich, starając się wychować pupila na idealnego towarzysza, przestrzegają żelaznych zasad oraz mają wspólne specyficzne rytuały.

Mówi się, że istnieje aż pięć głównych typów właścicieli psiaków. Oczywiście nie jest to sztywny podział i istnieją pewne wyjątki, lecz w większości przypadków opis zgadza się niemal w stu procentach. Jeśli chcesz ciekawy, jakim typem psiarza jesteś Ty lub Twoi bliscy, to zachęcamy do zapoznania się z niżej przedstawionymi opisami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Danuta Martyniuk paraduje w naturalnym futrze z lisa. W sieci rozpętała się burza, "klasy za kasę nie kupi"
2.Grażyna Szapołowska pokazała swoją wnuczkę. Niezwykłe zdjęcie kobiet na okładce magazynu
3. Od ponad 80 dni wierny pies czeka na swoją panią. Nie potrafi zrozumieć, że ona już nigdy po niego nie wróci

Typ 1 - Psiarz matkujący

Pierwszym typem właścicieli psów są osoby, które traktują swoich podopiecznych niczym własne dzieci i wiecznie się o nich martwią. Kiedy wyjeżdżają na urlop, wychodzą na randkę czy umawiają się ze znajomymi, nie potrafią wyrzucić z głowy myśli, że ich maleństwo zostało samo w domu. Nawet kiedy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że futrzak znajduje się pod opieką i nic mu nie grozi, psia matka i tak będzie dopytywać, jak miewa się jej pupil i czy już za nią tęskni.

Ponadto, właściciel należący do tego typu zawsze zadba o to, by jego oczko w głowie miało najlepszej jakości zabawki, karmę, obrożę czy ubranka. Psiarz matkujący nie będzie oszczędzał pieniędzy na swoją kruszynkę. W jego oczach najwyższym priorytetem jest zadowolenie pupila i tworzenie z nim bliskiej więzi.

Typ 2 - Wolontariusz

To typ, który żyje po to, aby pomagać czworonogom w potrzebie. Wolontariusze mają prawdziwego fioła na punkcie zwierzaków, jednak z pewnym powodów nie mogą pozwolić sobie na przygarnięcie własnego pupila i zapewnienie mu stałej opieki. Marzą o tym, aby pewnego dnia zaadoptować całe stado i przemienić swój dom na rozszczekany zwierzyniec.

Reprezentanci tego typu w wolnym czasie oglądają filmy ze słodkimi psiakami, odwiedzają przyjaciół i rodzinę, aby wyprzytulać ich czworonożnych podopiecznych, zaczepiają obce zwierzaki podczas spacerów. Chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych, ponieważ chcą mieć realny wpływ na życie potrzebujących wsparcia zwierzaków.

Typ 3 - Wyjadacz

Wyjadaczem nazywane są osoby, które w swoim życiu miały już niejednego psa, dlatego dobrze wiedzą, z czym wiąże się opieka nad zwierzęciem domowym. Potrafią rozszyfrować każdy najdrobniejszy gest zwierzaka, dlatego obserwując wyjadacza, można odnieść wrażenie, że czyta swojemu pupilowi w myślach. Są ekspertami, dlatego chętnie udzielają porad innym właścicielom, niekiedy troszeczkę się wymądrzając.

Przedstawiciele tego typu bardzo często przygarniają pupile, kiedy są jeszcze szczeniakami i trwają przy ich boku aż do momentu, gdy śmierć ich nie rozłączy. Aby załatać dziurę po stracie czworonożnego przyjaciela, adoptują kolejnego i takim sposobem uczą się wszystkich psich tajemnic.

Typ 4 - Sportowiec

Ten typ jest zazwyczaj bardzo ładny do zidentyfikowania. Sportowcem jest każdy właściciel psa, który nie zadowoli się wspólnym leżeniem na kanapie, uwielbia za to aktywnie spędzać czas. Wspólny jogging z psiakiem? Nie ma problemu! Wspinaczka górska? Jasne! Bieg z przeszkodami? Czemu nie! W ich słowniku nie ma czegoś takiego, jak niemożliwe, dlatego chcą pokazać swojemu podopiecznemu świat z nieco innej perspektywy.

Przedstawiciele tego typu uwielbiają uczyć swoich milusińskich najróżniejszych sztuczek, dlatego poświęcają mnóstwo czasu na zgłębianie technik tresury. Kiedy nadarzy się okazja, lubią popisywać się swoim zwierzakiem przed innymi psiarzami.

Typ 5 - Outsider

To ostatni z głównych typów właścicieli psów. Outsiderem najczęściej są introwertycy, którzy cenią sobie święty spokój i wolą spędzać czas samotnie w zaciszu własnego domu. W tej kwestii doskonale rozumieją się ze swoimi zwierzakami, które także najlepiej czują się wtedy, gdy mogą przytulać się z nimi na kanapie i nikt nie zawraca im głowy.

Podczas spacerów outsiderzy nie wchodzą z nikim w interakcje i kroczą własnymi ścieżkami. To duet, który nie potrzebuje nikogo więcej do szczęścia. Psiaki outsiderów są przez nich traktowani jak kumple, a nie dzieci, dlatego nie potrzebują słów, aby doskonale się rozumieć.

Mamy nadzieję, że podczas lektury dowiedziałeś się o sobie czegoś nowego. Pamiętaj jednak, aby traktować powyższą listę z przymrużeniem oka.

Owczarek niemiecki spędził 5 lat na łańcuchu. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy zobaczył oceanOwczarek niemiecki spędził 5 lat na łańcuchu. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy zobaczył oceanCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. W sieci zawrzało. Syn Zenka Martyniuka znów dorzucił do pieca. Celebryta opublikował wpis o tajemniczym wyjeździe w egzotyczne regiony
  3. Owczarek niemiecki spędził 5 lat na łańcuchu. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy zobaczył ocean
  4. Agnieszka Włodarczyk uciekła z ukochanym w tropiki. Fani są zaniepokojeni, co stanie się z jej zwierzętami?
  5. Zoo ma ogromny problem. "Nie można wysłać słonia na urlop"
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Uwaga, ogromne utrudnienia w polskich bankach. Lepiej wypłacić pieniądze, PKO BP, mBank, Santander, Millennium, Ing Bank Śląski

źródło: psy.pl

Następny artykuł