True pokonał przeciwności losu pomimo niepełnosprawności
Źródło: instagram/true.cause4paws

Właściciel okaleczył własnego psa. Znaleźli go sąsiedzi, dali zwierzakowi szansę na godne życie

21 Sierpnia 2020

Właściciel pieska z Ukrainy straszliwie się nad nim znęcał. W ramach nauczki obciął kundelkowi przednie łapki i zostawił na pastwę losu. W porę zjawili się sąsiedzi, którzy nie mogli patrzeć na cierpienie zwierzęcia i natychmiastowo przejęli nad nim opiekę. True, bo tak nazywa się piesek po przejściach, zasłużył na szczęśliwe zakończenie. Dzisiaj żyje z nową rodziną w Kanadzie, a jego historia porusza serca milionów.

Właściciel kundelka zgotował mu prawdziwe piekło na ziemi. Ukrainiec był narkomanem, przez większość czasu był pod wpływem środków odurzających, dlatego w chwilach uniesień wyżywał się na swoim podopiecznym. Pewnego dnia piesek wykopał w ogródku dołek, co nadzwyczajnie rozzłościło jego właściciela. Mężczyzna posunął się do makabrycznego zachowania - obciął kundelkowi dwie przednie łapki, żeby na całe życie zapamiętał swój błąd. Ranne zwierzę zostało znalezione przez sąsiadów na terenie posesji Ukraińca. Wiedzieli, że jeśli nie odbiorą pupila jego właścicielowi, prędzej czy później narkoman go skatuje. Takim sposobem True trafił w dobre ręce.

Owczarek niemiecki szuka domu. Staruszek ma smutną historięOwczarek niemiecki szuka domu. Staruszek ma smutną historięCzytaj dalej

Kundelek stracił dwie łapki przez swojego poprzedniego właściciela

Okaleczonemu pieskowi zostało nadane nowe imię - True. Sąsiedzi narkomana zabrali kundelka do najbliższego schroniska, aby otrzymał potrzebną pomoc medyczną. Na miejscu zajęli się nim doświadczeni weterynarze i wolontariusze, jednak czas rekonwalescencji wydłużył się do kilku miesięcy. Osoby, które wyraziły chęć adopcji True były bardzo zmartwione jego stanem, obawiały się, że piesek nie przeżyje. Kundelek udowodnił wszystkim, że kryje się w nim prawdziwy duch walki i wkrótce doszedł do siebie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niemowlę raczkowało do ogromnego labradora. Rodzice nie zdążyli zareagować, jest nagranie
2. W bursztynie zachowała się ostatnia walka mrówki. 99 milionów lat temu zaatakował ją karaluch
3. Niemożliwe zachowanie mopsa pod prysznicem. Wideo rozkłada na łopatki

Akcja: adopcja! True leci do Kanady

Jak tylko True odzyskał siły, ukraińskie schronisko skontaktowało się z kanadyjską fundacją Cause 4 Paws z siedzibą w Toronto. Tamtejsi wolontariusze byli wyspecjalizowani w pomocy zwierzętom po trudnych przejściach, dlatego wykorzystali zasięgi mediów społecznościowych i opublikowali poruszającą historię kundelka z Ukrainy. Na informację o True przypadkowo wpadła 31-letnia Erin Blaak, która na co dzień zajmuje się sprzedażą nieruchomości w Toronto. Serce kobiety zabiło mocniej, gdy przeczytała o koszmarze, który przeżył oddalony o tysiące kilometrów niepełnosprawny piesek.

- Nawet nie szukałam psa, mieliśmy zresztą już dwa, ale śledzę różne schroniska na Facebooku i pewnego razu zobaczyłam jego zdjęcie z tą przejmującą historią - zdradziła Erin w rozmowie z brytyjską gazetą "Metro".

Nigdy wcześniej nie zastanawiała się nad przygarnięciem zwierzątka domowego, jednak podświadomie czuła, że młody zwierzak czeka właśnie na nią. Kanadyjka wraz z rodziną zdecydowała się zorganizować międzykontynentalną adopcję. 4 grudnia kundelek przeleciał ocean i wylądował w Kanadzie. Dzisiaj dwuletni True jest zupełnie innym pieskiem. Jego opiekunowie zakupili dla niego specjalnie skonstruowany wózek inwalidzki, który podczas spacerów jest przyczepiany do jego tułowia. Dzięki temu pupil porusza się sprawnie, choć w dalszym ciągu bardzo go to męczy. Rodzina Erin rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na bardziej zaawansowane protezy kończyn, które w znacznym stopniu ułatwiłyby True codzienne czynności.

Ogólnoświatowe serwisy informacyjne wielokrotnie poruszyły na antenie historię kundelka z Ukrainy. Niestety, poprzedniemu właścicielowi True nie dane będzie zobaczyć, jak jego nowi opiekunowie zadbali o jego potrzeby, a sam pupil poradził sobie z traumą, którą mu brutalnie zaserwował, gdyż zmarł z powodu przedawkowania narkotyków.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wędkarz złapał dziwną rybę. Gdy zajrzał do środka, zamarł, natychmiast chwycił za telefon
  2. Andrzej Seweryn przyznaje, że dopiero piąta żona nauczyła go kochać. Co z jego poprzednimi wybrankami?
  3. Wsiadła do PKP z dwoma psami. Konduktorzy nie mieli dla niej litości, wezwano policję
  4. Szczeniaczek labradora poznaje nowo narodzoną krowę. Wideo stopi serca największych twardzieli
  5. Spacerowali z psem, gdy zobaczyli zawiązany worek. Wycieńczony kotek czeka na pomoc, każda złotówka się liczy
  6. W rajskim kurorcie doszło do dramatu, 30 mężczyzn nie mogło się powstrzymać. "Zbrodnia przeciwko samej ludzkości"

źródło: wiadomosci.wp.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł