wilk patrzy
Źródło: pixabay.com/christels

Mieszkańcy muszą uważać. Uciekło 7 wilków, tylko 3 schwytano

9 Października 2020

Wilki uciekły z jednego z parków, funkcjonujących jako ogród zoologiczny. Do zdarzenia doszło w Nicei. Ogrodzenie placówki przerwała powódź, którą wywołały gwałtowne ulewy, do których doszło w południowej Francji. Wilki nie boją się człowieka. Przyszły na świat w niewoli, jednak jak każde dzikie zwierze mogą być bardzo niebezpieczne.

Wilków szukają obecnie francuskie służby. Zadanie jest dość trudne, ponieważ powodzie uszkodziły wiele ciągów komunikacyjnych. Wciąż trwają prace nad usunięciem wszystkich ich skutków. Zwierzęta uciekły z parku Alpha, w rezerwacie przyrody Mercantour położonym około 80 kilometrów od miasta. Powódź podmyła betonowe fundamenty płotu, który otaczał ich wybieg. Dzięki temu udało im się sforsować ogrodzenie i uciec. Choć udało się złapać 3 z 7 drapieżników, los pozostałej czwórki pozostaje zagadką.

Rasy psów przyjazne dzieciom. Jaki czworonóg będzie odpowiedni dla najmłodszych?Rasy psów przyjazne dzieciom. Jaki czworonóg będzie odpowiedni dla najmłodszych?Czytaj dalej

Wilki nie boją się ludzi

Jako że całe swoje dotychczasowe życie spędziły w niewoli, gdzie oglądali je zwiedzający park turyści, nie boją się ludzi. Nie oznacza to jednak, że są oswojone, czy nie stanowią zagrożenia. Głodne lub spłoszone bez wahania zaatakują. Przed próbami samodzielnego łapania drapieżników ostrzegał Eric Hansen, dyrektor państwowego francuskiego Urzędu ds. Bioróżnorodności.

- Te wilki nie boją się człowieka, więc w przeciwieństwie do dzikich wilków nie uciekną daleko od ludzi. Nigdy nie okazywały agresji wobec ludzi, ale istnieje niebezpieczeństwo, że ludzie będą próbowali złapać je na własną rękę. Pamiętajmy, że to nadal dzikie zwierzęta - stwierdził.

Władze planują użyć karabinków zdolnych do wystrzeliwania strzałek ze środkiem usypiającym, by uśpić je przed transportem do specjalnego ośrodka w Nicei. Ta metoda doprowadziła do schwytania trzech zwierząt, które obecnie znajdują się pod opieką władz i wykwalifkowanego personelu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ważne: Weterynarz zdradził 8 wskazówek, aby zwierzęta mogły żyć dłużej
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Nauczyli go straszyć niedźwiedzie. Pies zrobił psikusa, spotkał sarenkę i zapomniał o całym świecie

Wilki uciekły w wyniku tragicznej w skutkach powodzi

W trakcie powodzi zalanych zostało wiele budynków mieszkalnych. Do tej pory wiemy o czterech ofiarach śmiertelnych, 18 osób uznano za zaginione. Poszukiwania wilków utrudnia fakt, że wiele dróg wciąż znajduje się pod wodą, lub zostało uszkodzonych na tyle poważnie, że są nieprzejezdne. W niektórych regionach wciąż nie udało się przywrócić dostaw prądu. Choć stanowią poważne zagrożenie, ich ujęcie nie jest kwestią priorytetową. Najważniejsze jest odnalezienie zaginionych osób i zadbanie o tych, którzy utracili dach nad głową.

Skandal na Dolnym Śląsku. Rozbito nielegalną pseudohodowlę psów, lokalny weterynarz maczał w niej palceSkandal na Dolnym Śląsku. Rozbito nielegalną pseudohodowlę psów, lokalny weterynarz maczał w niej palceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odkryli skarb sprzed milionów lat. Znalezisko zbiło z tropu naukowców badających teorię ewolucji
  2. Maleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł opanować łez gdy go ratował, wzruszające nagranie
  3. Obcy kot ciągle hałasował pod drzwiami mężczyzny. W końcu wpuścił go do środka, ale finału nie przewidział
  4. Najbardziej samotny słoń na świecie w końcu będzie miał towarzystwo. Po 35 latach zerwą mu łańcuchy i przewiozą do nowego zoo
  5. Co robi kot sam w domu? Wzruszające nagranie ujawnia niewiarygodną prawdę
  6. Ujawnił ostatniego SMSa Anny Przybylskiej. Łzy same cisną się do oczu. "Ilekroć widzę na mapie Gdynię, to wtedy zawsze myślę o Ani"

źródło: tvnmeteo.pl

Następny artykuł