Wiewiórka poprosiła o pomoc
Źródło: youtube/N.K Mehra

Wiewiórka zaczepiała przechodniów, prosząc o pomoc. Kiedy zrozumieli powód, stopniały im serca

21 Września 2020

Wiewiórka podchodziła do przypadkowych przechodniów, spoglądając na nich błagalnym wzrokiem. Grupa turystów zainteresowała się zachowaniem puszystego gryzonia, dlatego przystanęła na chwilę i bacznie obserwowała zwierzątko. Wiewiórka natychmiast spojrzała na przedmiot, który mieli w ręku. To, co stało się w następnej chwili zszokowało wszystkich turystów. Gdyby nie wideo, nikt by im nie uwierzył na słowo.

Wiewiórka to zwierzę, które bardzo często gości w parkach, ogrodach i lasach. Z natury są płochliwe i utrzymują dystans, gdy na horyzoncie pojawi się człowiek, co nie oznacza, że wcale do nas nie lgną. Całkowite oswojenie wiewiórki to trudne zadanie, lecz zyskanie ich sympatii nie jest już wcale aż tak skomplikowane. Wystarczy podejść do nich z dłonią pełną smakołyków, żeby przełamały wewnętrzny strach i zaufały, że nie zrobimy im krzywdy. Rude gryzonie o charakterystycznej, puszystej kitce są naprawdę sprytne, gdy w grę wchodzi zdobycie pożywienia. Przekonali się o tym turyści zaczepieni przez owego zwierzaka podczas podróży po Indiach. To spotkanie z pewnością na długo zapadnie im w pamięć.

Andrzej Duda zawetuje Andrzej Duda zawetuje "Piątkę dla zwierząt"? Prezydent postawił ultimatumCzytaj dalej

Wiewiórka poprosiła o pomoc

Turyści przechadzający się po ulicach miasta Bengaluru w Indiach niespodziewanie zostali zaczepieni przez małą wiewióreczkę. Zwierzę biegało wokół nich i wyciągało w ich stronę łapki, jak gdyby o coś prosiło. Wszyscy byli wyraźnie zaaferowani nietypowym zachowaniem gryzonia, dlatego postanowili dowiedzieć się, co jest przyczyną tego fenomenu. Wystarczyła krótka chwila, aby rozwikłać zagadkę jej zachowania. Chodziło o butelki wody w ich rękach. Chwycili za telefony i nagrali jej przeuroczą reakcję.

DZISIAJ GRZEJE:1. Tragiczny wypadek na górskim szlaku. Mężczyzna skoczył do wrzącej wody by ratować psa
2. Rodzice zainstalowali kamerkę w pokoju syna. Gdy włączyli nagranie, zaniemówili widząc, co w nocy robi dziecko
3. Zorganizowali zawody pływackie dla jamników. Niesamowite wideo, uśmiech sam pojawia się na twarzy

Wysokie temperatury w Indiach mają wpływ na samopoczucie nie tylko ludzi, ale także zwierząt. Podczas upalnego dnia każdemu chciało się pić i wiewiórka nie była wyjątkiem. Zwierzątko było skrajnie spragnione i prosiło, żeby ktoś zaoferował jej choćby łyk zimnego napoju. Turyści nie mieli serca zostawiać jej na pastwę losu, dlatego otworzyli butelki i przechylili je w stronę wyczerpanego gryzonia. Wiewiórka przełykała wodę ogromnymi haustami, stojąc na tylnych łapkach. W ciągu kilku sekund wypiła prawie całą zawartość butelki i uciekła z swoją stronę. Ludzie oniemiali z zachwytu. Niewyobrażalne, jak bardzo była spragniona.

Gdyby nie pomoc ze strony turystów o wielkich sercach, wiewiórce mogłaby stać się krzywda. Podczas upałów należy szczególnie pamiętać o zwierzętach, które są narażone na udar. Nawet tak drobny gest jak wystawienie miseczki z wodą może uratować ich życie.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Monitoring przyłapał opiekunkę w ośrodku dla zwierząt. Wszyscy oniemieli, gdy zobaczyli, co robiła z kotem
  4. Andrzej Duda zawetuje "Piątkę dla zwierząt"? Prezydent postawił ultimatum
  5. Kobieta zatańczyła przed zbiornikiem z delfinami. Wybuchła śmiechem, gdy zobaczyła reakcję publiczności
  6. Pani Magda szła do Morskiego Oka i nie mogła uwierzyć. Od razu wyciągnęła telefon

Źródło: facebook.com

Następny artykuł