Wiewiórka kolorowa
Źródło: Mike Pence commons.wikimedia.org

Wiewiórka o niesamowitym wyglądzie zachwyca. Ciężko uwierzyć, że jest prawdziwa

14 Września 2020

Wiewiórka kojarzy się każdemu z nas z małym, rudym gryzoniem o długiej kicie, zamieszkującym miejskie parki i lasy w całym kraju. Wielu z nas może pochwalić się faktem, że w ich ogrodzie żyją te zwierzęta. Ciężko więc uznać je za egzotyczne czy zapierające dech w piersiach. Ten zwierzak znaleziony w indyjskiej dżungli zmieni jednak twoje zdanie o wiewiórkach.

Wiewiórki zamieszkują prawie całą kulę ziemską. Różne gatunki tych zwierząt przybierają jednak zupełnie odmienne od siebie rozmiary i kolory sierści. Niektóre gatunki potrafią również wyróżniać się nietypową dla tych zwierząt budową ciała. Polacy znają głównie rude, lub jasnobrązowe odmiany, Amerykanie szarobrązowe, mieszkańcy egzotycznych rejonów świata mogą podziwiać je jednak w najróżniejszych kolorach. W tym we wszystkich kolorach tęczy na raz. Niektóre z nich potrafią nawet szybować pomiędzy koronami drzew.

Golden retriever zachował się jak bohater. Ale właściciel powinien się wstydzić, jest nagranieGolden retriever zachował się jak bohater. Ale właściciel powinien się wstydzić, jest nagranieCzytaj dalej

Wiewiórki występują w najróżniejszych umaszczeniach

Egzotyczne ptaki czy ssaki zamieszkujące korony drzew w lasach deszczowych i dżungli zazwyczaj mogą pochwalić się unikalnymi kolorami futra lub upierzenia. Krzykliwe błękity, zielenie, brązy, pomarańcz czy purpura pojawiają się często na grzbietach tych zwierząt. Podobnie zaadaptowały się wiewiórki. Choć mogłoby się wydawać, że tak jaskrawe barwy mogą redukować ich szanse na przetrwanie, w rzeczywistości są formą kamuflażu.

- W zacienionym poszyciu gęstego lasu deszczowego, takie barwy utrudniają zauważenie ich, dopiero gdy przypadkiem znajdą się na nasłonecznionej powierzchni, możemy podziwiać ich prawdziwe piękno - stwierdził ekspert od tych zwierząt John Koprowski w rozmowie z portalem TheDodo.

Na szczególne uznanie zasługuje szata wielkiej wiewiórki indyjskiej. Ich populacja jest obecnie na tyle duża, że nie znajduje się na liście zagrożonych gatunków.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Golden retriever zachował się jak bohater. Ale właściciel powinien się wstydzić, jest nagranie
2. Niebywały widok psa przed i po adopcji. Nic bardziej pozytywnego dzisiaj nie zobaczycie

Piękne wiewiórki są dość powszechne na tych terenach

Jedynym zagrożeniem może być dla nich wycinanie lasów przez nie zamieszkiwanych. Zdaniem eksperta wiewiórki powinny sobie jednak jakoś poradzić.

- Zajmują wiele różnych obszarów i wydają się tolerować obecność człowieka, a nawet niezbyt gęstą zabudowę. Są częścią grupy gatunków wiewiórek, które nie zmieniły się od starożytności. Są unikalną grupą ewolucyjną, która jest tu od dawna, co dobrze rokuje - kwituje naukowiec.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądze
  2. Pojechali do lasu, żeby wyrzucić psa. Włożyli go do reklamówki i zostawili
  3. Ciężko ranny szczeniak leżał na ulicy i błagał o pomoc. Zachowanie jego mamy wywołuje łzy
  4. Nikt oprócz niego nie chciał przygarnąć biednego kota. Pierwszej nocy mężczyzna nie mógł uwierzyć w zachowanie mruczka
  5. Zabrała szczeniaka do schroniska, by pomógł wybrać nowego członka rodziny. Wybór ją zamurował
  6. Córka Adama Małysza powaliła wszystkich na kolana. Wygląda jak Afrodyta na zdjęciu z wakacji

źródło: animalchannel.co

Następny artykuł