mała wiewiórka
Źródło: facebook.com/Little Thumbelina Girl

Maleńka wiewiórka została porzucona przez mamę. Niewiarygodne, jaką przeszła metamorfozę pod opieką ludzi

11 Września 2020

Wiewiórki leżały na łóżku mężczyzny. Prawdopodobnie zostały tam podrzucone przez ich matkę. Prawdopodobnie planowała zostawić je tam, gdy sama budowała gniazdo. Zaskoczony człowiek postanowił zwrócić się do swoich przyjaciół, posiadających doświadczenie w podobnych przypadkach. Liczył na to, że matka szybko wróci po swoje młode.

Wiewiórki były jeszcze bardzo młode. Nie miały żadnej sierści, ich oczy pozostawały zamknięte. Nie przetrwałyby za długo bez matki. Ta na szczęście pojawiała się co jakiś czas w jego domu. Karmiła je i wracała do budowy gniazda. W pewnym momencie przestała przychodzić. Mężczyzna zdał sobie sprawę, że porzuciła swoje młode. Człowiek robił co mógł by pomóc zwierzakom. Mimo jego wysiłków jedno ze zwierząt zmarło. Postanowił jednak walczyć, o to by druga dożyła dorosłości.

Do gdańskiego ZOO wprowadziła się nowa lokatorka. Chodzi o niespotykaną kotkę o hipnotyzującym spojrzeniuDo gdańskiego ZOO wprowadziła się nowa lokatorka. Chodzi o niespotykaną kotkę o hipnotyzującym spojrzeniuCzytaj dalej

Wiewiórka zmarła, jednak mężczyzna postanowił walczyć o jej siostrę

Sprawy nie wyglądały najlepiej. Mężczyzna zabrał zwierzę do weterynarza, licząc, że ten powie mu co ma robić. Lekarz stwierdził, że druga wiewiórka także ma nikłe szansę na przeżycie. Jej opiekun nie miał zamiaru się poddać. Poprosił Christinę i Micheala by zajęli się zwierzakiem. Para postanowiła ją adoptować, nadali jej imię Calineczka. Karmili ją za pomocą butelki, mając nadzieję, że malutki gryzoń nabierze sił. Ich wysiłki zaczęły przynosić pożądane skutki. Zwierzę mocno się do nich przywiązało. Nic dziwnego, musiała radzić sobie bez opieki matki i towarzystwa siostry. Dwójka ludzi, którzy się nią zajmowali była jedynymi bliskimi jej osobami. Z tego względu zawsze starała się być blisko nich.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niemowlę zostało uwięzione w płonącym domu. Znikąd nie było pomocy, nagle wydarzyła się wzruszająca rzecz
2. Myślały, że w pobliskich krzakach jęczy pies. Po sprawdzeniu natychmiast wezwały służby
3. Skandaliczne sceny z monitoringu ujawniły zachowanie opiekunki do zwierząt. Właścicielka tonęła we łzach

Wiewiórka mocno przywiązała się do swoich opiekunów

Zwierzak nie był zainteresowany wspinaczką po drzewach ani skokami w liściastej gęstwinie. Choć opiekunowie próbowali wysłać Calineczkę do innych wiewiórek, nie chciała do nich nawet podejść.

-Jest najszczęśliwsza, gdy znajduje się blisko nas. Najbardziej lubi jeść groszek, rukolę i awokado. Nie znosi przebywać na zewnątrz i nie przepada za zimnem, odkurzaczem oraz innymi wiewiórkami. Ona jest naprawdę wyjątkowa - napisała jej opiekunka na Facebooku.

Calineczka daje swojej nowej rodzinie masę radości. Widać, że jest wdzięczna parze za okazaną jej dobroć. Opiekunowie nie są do końca pewni, czy zdaje sobie ona sprawę z tego, że jest wiewiórką. Ich zdaniem zwierzak w ogóle nie zachowuje się jak inni przedstawiciele jego gatunku. Być może sądzi, że bliżej mu do ludzi.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zgubiła obrączkę zaraz po ślubie. Niewiarygodne, gdzie znalazła ją kilka dni przed 40. rocznicą
  2. Kot usłyszał pytanie właściciela i zareagował w komiczny sposób. Nagranie rozkłada na łopatki
  3. Chłopiec był pewny, że już nigdy nie zobaczy swojego zaginionego kota. 7 miesięcy później dzieje się najpiękniejsza rzecz
  4. Lwy całe życie spędziły zamknięte w cyrku. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy stanęły na trawie
  5. Shiba inu zażądał pieszczot w przesłodki sposób. Właściciel nie miał serca odmówić
  6. Zrobiły zdjęcie, nie zauważyły jednego szczegółu. Aż ciarki przechodzą

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł